Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri 2019’un...

2019’un İlk Halka Arzı Smartiks Yazılım A.Ş Oldu

16.05.2019 – Borsa İstanbul’da gong, yüksek teknoloji bileşenleri kullanarak 13 yıldır ürettiği yazılımlarla ülkemizde ve 12 farklı ülkeye etkin iş çözümleri üreten, Kafein Teknoloji iştiraklerinden Smartiks Yazılım A.Ş. için çaldı. 

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

9 Mayıs tarihinde ilk taleple hisseleri kapışılan Smartiks’in gong töreni, Smartiks Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serkan Karahanoglu, Yönetim Kurulu Üyeleri Utkan Şanda ve Tevfik Başkaya, Muhasebe ve İdari İşler Müdürü Süer Civelek, Verusa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal, Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Dr. Korkmaz Enes Ergun, Borsa İstanbul A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ali Ömürbek katılımıyla Borsa İstanbul’da gerçekleşti. 

Kurumlara uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulan Smartiks,”SMART.E” kodu ile Borsa Anapazar’ında A grubunda sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başladı. İşlem görecek payların nominal tutarı 12.450.000 TL olarak açıklanırken, lot başı baz fiyatı ise 2.42 TL olarak belirlendi. 

2019’un ilk halka arzında 9 Mayıs tarihinde ilk taleple Smartiks Yazılım’ın satışa sunulan 12 milyon 450 bin adet hissesine 32 milyon talep gelerek hisseleri kapışıldı.

 

Kafein Teknoloji’nin Güçlü İştiraklerinden Smartiks Yazılım A.Ş. Halka Arz Edildi

14.05.2019 – Borsa İstanbul’da işlem görmeye devam eden Kafein Teknoloji’nin yüksek teknoloji bileşenleri kullanarak müşterileri için etkin iş çözümleri üreten iştiraki Smartkis Yazılım A.Ş. halka arz edildi. 

Kurumlara uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulan Smartiks, 2018 yılının Mayıs ayında Kafein Teknoloji iştirakleri arasına katıldı.

Uluslararası iş birlikleri ile köklü yazılım geleneklerini modern bir anlayışla günümüz teknoloji ve hızlı üretim ihtiyaçlarına göre şekillendiren Smartiks; müşteri ilişkileri yönetim sistemleri, iş zekası, e-ticaret uygulamaları ve mobil uygulamalar konularında, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attı. 

Türk Hava Yolları, Aygaz, Opet, Akbank, Allianz, BKM, ERGO, Yapı Kredi, Türkiye Finans, Amerikan Hastanesi, Sabancı Üniversitesi, Hedef Filo, Pepsico, Banvit, Pfizer, Bayer, Abdi
İbrahim, Eczacıbaşı, Borusan Holding, Unilever, Rönesans Holding, Toyota, Arçelik, Migros, Carefour SA, Vodafone, Turkcell gibi pek çok ulusal ve global markaya hizmet veren şirket, vizyoner yaklaşımı ile gelişen sektörel ihtiyaçları önceden görerek yeni ürün ve hizmetleri portfoyüne eklemektedir. 

Kafein Teknoloji Hakkında

Kafein Teknoloji, 2005 yılında yazılım çözümleri geliştirmek amacı ile kuruldu. Müşteri memnuniyetini her zaman odağında tutan Kafein Teknoloji; telekom “BSS “Business Support System“ alanında olmak üzere, uygulama geliştirme, test / test otomasyon hizmetleri, proje yönetimi, anahtar teslim yazılım çözümleri, danışmanlık, yönetilen hizmetler (managed services), dış kaynak kullanımı hizmetlerinin yanı sıra veri analizi, veri madenciliği ve veri arşivleme hizmetleri de sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük telekom firmaları, sigorta şirketleri, bankaları, uluslararası perakende ve üretim firmaları hizmet sunduğu kuruluşlar arasında yer almaktadır.

2015 yılında Verusa Holding iştiraki Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile stratejik ortaklık yapan Kafein Teknoloji, 2017 yılının Haziran ayında Intranet Yazılım A.Ş.’nin kurucu ortağı olmuş, 2018 yılının Mayıs ayında Smartiks Yazılım A.Ş.’ye yatırım yapmış ve yine aynı yılın Aralık ayında KTEC Yazılım Teknolojileri A.Ş.’ye kurucu ortak olmuştur. Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. hisseleri 2018 yılı Mayıs ayında halka arz edilmiştir.