Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Hedef Holding...

Hedef Holding, Bankacılık Sektörüne Girmek İçin Adım Atıyor

Hedef Yatırım Bankası Kuruluyor

17.11.2021 – Hedef Holding, halka arzının birinci ayında ilk hedefine doğru yürüyor, bankacılık sektörüne girmek için ilk adımı atıyor

14-15 Ekim’de halka arz olan Hedef Holding, borsadaki birinci ayında büyük hedefini gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladığını açıkladı. Şirket, iştirakleri İnfo Yatırım, Hedef Girişim Sermayesi ile yönetim kurulu üyeleri Namık Kemal Gökalp ve Sibel Gökalp ortaklığında Hedef Yatırım Bankası’nı kurarak, bankacılık sektörüne adım atmak için hazırlıklara başladı.

Geçtiğimiz ay hisselerinin yüzde 20’sini halka arz ederek sermayesini güçlendiren Hedef Holding, Hedef Yatırım Bankası kurmak için ilk adımı attı. Hedef Holding’den yapılan açıklamada, “Ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda, sürdürülebilir büyümeye yönelik yatırımların ve projelerin desteklenmesi, sermaye ve fon kaynaklarının etkin kullanımının sağlanması, yurt içi, yurt dışı ve uluslararası ortak yatırımların finanse edilmesi amacıyla “Yatırım Bankası” kuruluşu için gerekli çalışmalara başlanmasına karar verildi.” denildi.

Kurulacak Hedef Yatırım Bankası’nın sermayesi 300 milyon TL olarak belirlenirken, ortaklık yapısı; Hedef Holding A.Ş. yüzde 30 (90.000.000 TL), İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yüzde 25 (75.000.000 TL), Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. yüzde 25 (75.000.000 TL), Namık Kemal Gökalp yüzde 10 (30.000.000 TL) ve Sibel Gökalp yüzde 10 (30.000.000 TL) şeklinde oluşacak.

Holding’in dün akşam KAP’a yaptığı açıklamada, “Gerekli her türlü fizibilite çalışmalarının yapılması, başvuru için gerekli tüm prosedürlerin yerine getirilmesi, yetkili otoritelere başvurulması, iş için her türlü doküman, beyanname, taahhütname ve sözleşmenin imzalanması, Yatırım Bankası kuruluşu için gerekli başvuruların yapılması ve bu kapsamda resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdindeki gerekli her türlü iş ve işlemin gerçekleştirilmesi için Yönetim Kurulu Başkanı Namık kemal Gökalp ve Yönetim kurulu Başkan Yrd. Mehmet Ziya Gökalp’in şirketimiz adına yetkilendirilmesine oy birliği ile karar verildi.” ifadesi kullanıldı.

Namık Kemal Gökalp: Halka arz sonrası ilk hedefimizi gerçekleştiriyoruz

Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp, Hedef Yatırım Bankası’nın kurulmasına yönelik kararlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hedef Holding’in halka arz sürecinde hemen her platformda, yatırım bankası kurmak istediğimizi belirtmiştim. Halka arzın üzerinden henüz bir ay geçmemişken bu büyük hedefimizi gerçekleştirmek için halka açık şirketlerimizin de katılımlarıyla önemli bir adım attık. Gerekli onayları alıp, Hedef Yatırım Bankası’nı kurduğumuzda;  vizyonumuz gereği yatırımlara olan desteğimizi daha güçlü şekilde yapacak, ülkemiz ekonomisine kazandırmaya devam edeceğiz. Bu hedefimizi gerçekleştirmek yolunda bizi destekleyen tüm yatırımcılarımıza, paydaşlarımıza teşekkür ederim. Ülkemiz ve hepimiz için hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

 

Hedef Holding’in Yeni Yatırımı Artiox’tan Picasso’nun Eserine Ortak Olma Fırsatı!

11.11.2021 – Finans ve teknoloji öncelikli olarak birçok alanda yatırımları bulunan Hedef Holding’in geçtiğimiz aylarda yatırım yaptığı yerli   girişim şirketi Artiox, sanat yatırımcılarına 20.yüzyılın en büyük ve en etkili sanatçılarından Picasso’nun “Tete D’Histrion (Le Danseur) eserinden pay satın alma fırsatı sunuyor.

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Hedef Holding’in finans ve teknoloji alanındaki ses getiren son yatırımı Artiox, küçük yatırımcılara blockchain (blok zinciri) teknolojisi kullanarak, değerli sanat eserlerine istedikleri miktarda güvenli yatırım imkanı sunuyor.

Her geçen gün portföyüne değerli tablolar ekleyerek sanatseverlere tasarrufları doğrultusunda güvenli yatırım yapma imkanı sunan Artiox, bu kez Pablo Picasso tablosunu yatırım seçenekleri arasına kattı. 1965 tarihli, imzalı, siyah-kahverengi linocut baskı “Tete D’Histrion (Le Danseur) adlı eser, Artiox uygulaması üzerinden genel satışa sunuldu. 6 Kasım saat 15.00’te başlayan genel satış yüksek ilgi gördü ve sadece 132 saniyede tükendi.

Artiox’un kurucusu Tuncay Dakdevir, şu an Yalçın Gökçebağ, Adnan Çoker, Nejat Melih Devrim, Ahmet Güneştekin, Devrim Erbil, Adnan Turani, Nuri Abaç, Ergin İnan ve 11 genç sanatçıdan oluşan bir sepeti yatırımcılara arz ettiklerini söyleyerek, Picasso’nun eserleriyle de portföylerini taçlandırdıklarını belirtti. Yakın zamanda daha başka önemli isimlerin de eserlerini duyuracaklarını söyleyen Dakdevir, dünyada 3 trilyon dolarlık sanat varlığının yanı sıra 60 milyar dolar yıllık hacmi olan bir sanat pazarı olduğuna dikkat çekti.

Artıox
Artıox

Toplamda 560 bin TL değerinde 6 farklı eser ve bir sanatçı sepeti arzından 7 milyon TL’lik hacim elde ettiklerini belirten kurucu ortaklardan Cemal Doğan ise, “Bu eserler bir galeri ya da müzayede evi üzerinden arz edilseydi elde edilecek hacim 560 bin TL ile sınırlı olacaktı. Bizim yöntemimizle 14 katı hacim sağlandı ve sanat piyasasında akışkanlık arttı” şeklinde konuştu.