Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Hedef Girişim...

Hedef Girişim Sermayesinin Yeni Genel Müdürü Haluk Lap Oldu

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye üst düzey atama

05.04.2022

Sektörün tecrübeli ismi Haluk Lap Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye Genel Müdürü olarak atandı

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü, 27 yıllık sektör tecrübesi ile Haluk Lap oldu. 1994 yılında Gazi Üniversitesi İşletme Eğitimi bölümünden mezun olan Haluk Lap, Beykent Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans yüksek lisansı eğitimini sürdürmektedir. 1995 yılında BİST İstanbul A.Ş. Takas ve Saklama Bankası’nda Uzman olarak iş yaşamına başlayan Haluk Lap, 1997-2002 yılları arasında UB Ulusal Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Operasyon Yönetmenliği yapmış, ardından 2002-2008 yılları arasında Standart Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yurt içi ve Yurt dışı Operasyon Müdürü olarak görev almıştır. 2008-2014 yılları arasında Kare Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Operasyon ve Mali İşler Grup Başkanı, Yatırımlardan Sorumlu Fon Müdürü, Masak Uyum Müdürü ve Viop Müdürü olarak çalışan Haluk Lap, 2014-2020 yılları arasında Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’de Direktör ve Operasyon Direktörü pozisyonlarını üstlenmiştir. 2021 yılında Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu’na bağlı Kurumsal Yönetim ve Kontrol görevlerinde bulunan Haluk Lap, aynı yıl A1 Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Genel Müdürlük yapmıştır. Haluk Lap Nisan 2022 itibariyle Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. 

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Hakkında

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., sürdürülebilir büyüme performansı ile yüksek karlılık hedefine sahip olan ve kaynak ihtiyacı duyan girişim şirketlerine yatırım yapmak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana girişimcilere büyüme finansmanı sağlamanın yanında yol haritalarını yapılandırmada, kurumsallık, strateji, yönetim, etkinlik ve verimlilik gibi konularda iyileştirmeler sunmaktadır. Eski girişim yatırımlarından Tümosan, Fade Gıda, QUA Granite gibi şirketlerin kurumsallaşma ve halka açılmalarında etkin rol alan, Borsa İstanbul’da işlem gören GSYO’lar içinde öz kaynak büyüklüğünde 2. sırada yer alan Hedef Girişim’in portföyünde hem şirketin yatırım stratejileriyle örtüşen hem de vizyonlarıyla kendi faaliyet alanlarını şekillendiren İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş., Motilet İletim Çözümleri Gıda Lojistik A.Ş, Rainbow Polikarbonat A.Ş., Ekohesap Bilgi Teknolojileri A.Ş., ICRYPEX Bilişim A.Ş., SPORTTZ Spor Yatırımları A.Ş., Hedef Projelendirme ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ve Seyitler Kimya Sanayi A.Ş. şirketleri bulunmaktadır.

Hedef Girişim ve İdealist Danışmanlık, Icrypex’e Ortak Oldu

Hedef Girişim ve İdealist Danışmanlık’tan Kripto Para Hamlesi

22.04.2021 – Ağırlıklı olarak finansal teknoloji alanında yatırımlara odaklanan Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile teknoloji alanında yatırımlar yapan İdealist Danışmanlık A.Ş.; Türkiye’nin önde gelen kripto para alım satım platformlarından biri olan ICRYPEX’e ortak oldu. 10 milisaniyenin altında gerçekleşen işlem süresiyle dikkat çeken ICRYPEX Kripto Borsası, Şubat 2021’de Bitcoin ile ödeme yaparak Beşiktaş Erkek Basketbol A Takımı’na sponsor olmuştu.

ICRYPEX Kripto Para Borsası, özgün teknolojik altyapısı ve bu sayede müşterilerine sağladığı işlem hızıyla Türkiye’nin dikkat çeken kripto para alım satım platformlarından biri haline geldi. Nisan 2018’de kurulan ICRYPEX, Türk bilgisayar bilimcisi Prof. Dr. Emin Gün Sirer tarafından geliştirilen Avalanche protokolünü kullanan Avax zincirlerini, Türkiye’de listeleyen ilk borsa olarak da öne çıktı.

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., bünyesinde yer alan İdealist Danışmanlık A.Ş. ile birlikte ICRYPEX’e yüzde 30 oranında ortak oldu. Hedef Girişim’in payı yüzde 10, İdealist Danışmanlık’ın payı ise yüzde 20 olarak belirlendi.

Hedef Girişim, özellikle finansal teknoloji alanında yatırımlar gerçekleştiriyor. Ftech Labs Bilişim A.Ş., Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş., Eko Hesap Bilgi Teknolojileri A.Ş., İdealist Danışmanlık A.Ş., İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.; Hedef Girişim’in pay sahibi olduğu şirketlerden bazıları olarak öne çıkıyor.

İdealist Danışmanlık ise danışmanlık faaliyetlerinin yanı sıra teknoloji alanında yatırımlar yapıyor. Veri dağıtım hizmeti veren İdeal Data Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin yüzde 100’üne sahip olan İdealist Danışmanlık, İdeal Data iştiraki olan İdeacore şirketi ile bankalar ve aracı kurumlara yazılım çözümleri sunuyor. Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, İdealist Danışmanlık’ın yüzde 24,12 oranında pay sahibi.

ICRYPEX, teknolojisini kendi geliştiriyor

İstanbul’da kurulan ICRYPEX, 129 kişilik personeliyle hizmet veriyor. USD ve Usdt para birimlerini aynı anda sunan tek kurum olan ICRYPEX, 2019 Şubat’ından itibaren ikinci faz geliştirmelere yoğunlaşmış ve mevcut durumda kullanılan websitesi, matching motorları, saklama-süpürme servisleri gibi ürünleri, şirketin kendi geliştirme ekibi tarafından düzenlenmiştir.

2020 Eylül ayında Icrypex Fintech LLC ve 2020 Kasım ayında da Icrypex Canada Inc., ICRYPEX‘in iştirakleri olarak kuruldu. 10 milisaniyenin altında işlem süresi ile öne çıkan ICRYPEX işlem platformunda çok katmanlı kullanıcı güvenliği, fonksiyonel mobil uygulamalar ve 7/24 ulaşılabilir müşteri temsilcisi desteği, sektörde fark yaratan hizmetler olarak dikkat çekiyor.

 

ICRYPEX, Şubat 2021 de Bitcoin ile ödeme yaparak Beşiktaş Erkek Basketbol A Takımı’na sponsor oldu.