Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Ege Seramik, ...

Ege Seramik, 2018 Yılında Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında

Brand Finance tarafından yapılan Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100″ çalışması 2018 yılı sonuçları açıklandı. Listede geçen yıla göre 5 sıra yükselerek 92. sıraya yerleşen ve marka derecesi A+ olarak açıklanan Ege Seramik, Türkiye’nin markalaşma yolunda önemli adımlar atan örnek markalarından olmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İbrahim Polat Holding CEO’ su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir, “ Kurulduğu günden bu güne istikrarlı başarı grafiği ve sektörüne kazandırdığı yenilikler ile ilklerin yaratıcısı olmayı başaran firmamız Ege Seramik bizlere bir gurur daha yaşatmıştır. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında ara vermeden çalışmalarına devam eden şirketimiz Ege Seramik, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yerini bir kez daha almış, A+ marka değerini korumuştur.

2015 yılında ilk defa 100. Sırada yer aldığımız Türkiye’ nin En Değerli 100 markası listesinde geçen yıla göre 5 sıra daha yükselerek, 92. Sırada yer almış bulunuyoruz. Ege Seramik şirketimiz, cirosu sadece seramik üretim ve satışından oluşması nedeniyle diğer sektör şirketlerinden ayrışmaktadır. Her yeni başarısında hedef çıtasını biraz daha yükseğe çıkaran tüm çalışanlarımızla azimle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

Yurtiçindeki marka bilinirlik seviyesi çok yüksek olan Ege Seramik, Türkiye pazarında 150’nin üzerinde yetkili satıcısı ve 2 bin üzerinde tali bayisi ile güçlü bir dağıtım kanalına sahiptir. Aynı zamanda, 50’nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla dış pazardaki gücünü her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Global pazarlarda da marka bilinirliğini aynı seviyelere taşımak amacı ile 2017 yılında TURQUALITY destek programı kapsamına dahil olmuştur.

 

Ege Seramik Kimin? Şirket Hakkında Bilgiler

1972 yılında İbrahim Polat tarafından İzmir’de kurulan Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1975 yılında üretime geçtikten sonra,  özellikle 90’lı yıllarda altyapı, teknoloji, tasarım ve kalite standartlarına ağırlık vererek, istikrarlı yatırım ve büyüme azmi ve sektöre kazandırdığı yenilikler ile günümüzde  sektörü domine eden en önemli firmalarından biri konumundadır.

Ege Seramik, İzmir Kemalpaşa’da 416.752 m2 bir alan üzerinde kurulu ve İzmir limanına 26 km uzaklıktaki üretim tesislerinde,  yaklaşık 24 milyon 300 bin m²/yıl üretim kapasitesine sahiptir.

1992 yılından bugüne kadar halka açık olan şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.  Şirket hisseleri 2016 yılında Yıldız Pazar’da işlem görmüştür.

Sektörüne birçok ilki taşıyan Ege Seramik, 2009 yılında  “Digital Tile by Ege Seramik” markası ile dijital baskı teknolojisini Türk Seramik Sektörüne tanıtarak sektörün gelişimine katkı sağlamıştır. Bu önemli teknoloji ile birleştirdiği  doğalı kadar gerçek ürünler yaratma hedefini günümüzde ‘’ Kusursuz Doğa, Kusursuz Güzellik ‘’ sloganı ile devam ettirmektedir.

Ege Seramik, sektöründe  ISO 9001 belgesi almaya hak kazanan ilk firmadır. Ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi Belgesi şirketin sahip olduğu bir diğer belgedir. Çalışanların güvenliği, depo sevkiyat alanlarının yönetimi, fabrika fiziki güvenliğinin sağlanması, yükleme operasyonları, elektronik veri dolaşımı ve lojistik gibi süreçlerde aranan güvenliğin belgelendirilmesi Global Security Verification (GSV) ile sağlanmıştır.

Ege Seramik,  Fransız Standardı NF UPEC belgesine sahiptir. İhracat yapılan tüm ülkeler için gerekli deneti aşamaları olumlu sonuçlanmıştır. Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) tarafından verilen ‘’TSE Çift Yıldız‘’ Belgesi ile, Ege Seramik ürünlerinin asgari şartlarla sınırlı kalmayıp Türkiye, Avrupa ve Amerika Standartlarında belirtilen özelliklerin üzerinde özelliklere sahip olduğu doğrulanmıştır. TSE ISO IEC 27001 standardında yer alan politika ve prosedürleri devreye alarak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuştur. Bu sitem sayesinde tüm çalışanlar ve ilgili tarafların farkındalığı daha da artırılmış ve bilgi kaynakları üzerindeki koruma kalkanı güçlendirilmiştir.

2015 yılında, Türkiye’nin ilk çevreye duyarlı ve doğalgaz tüketimini azaltan üretim tesislerinin açılış töreni gerçekleştirilmiştir. Gelişen pazarın beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olan ürün gruplarını tespit ederek bu alandaki yatırımlara sürekli olarak devam eden Ege Seramik, yenilenen tesislerinde Türkiye’nin ilk eko seramik pişirme fırınını, insansız forklift robotlarını, otomatik paketleme makinalarını, palet istifleme robotlarını, şekillendirme sonrası granül boyama tesislerini palet örtme ve çemberleme hatlarını devreye almıştır.

Ege Seramik, Türkiye pazarında 150’nin üzerinde yetkili satıcısı ve 2 bin üzerinde tali bayisi ile güçlü bir dağıtım kanalına sahiptir. Aynı zamanda, 50’nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla dış pazardaki gücünü her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Tüm pazarların ihtiyaçları, sürekleri yenilenen, trendleri yakından takip eden ürün portföyü ile karşılanmaktadır.