Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Dinamik Isı H...

Dinamik Isı Halka Arzından Talep Toplama Süreci Tamamlandı

29 yıllık tecrübesi ile 22 sektöre hizmet veren Dinamik Isı’nın talep toplama süreci tamamlandı

02.09.2020 – Tamamı sermaye artırımı yoluyla 8.700.000 TL nominal değerli payların 3,52 TL fiyattan Borsa’da talep toplama süreci yatırımcıların yoğun ilgisiyle tamamlandı. Yatırımcılar, Dinamik Isı’nın halka arz edilen paylarının 27 katından fazlasını talep ettiler. 30.624.000 TL büyüklüğündeki halka arzı Gedik Yatırım gerçekleştirdi.

Dinamik Isı’nın, 3 Eylül Perşembe günü Borsa İstanbul’da DNISI koduyla işlem görmeye başlaması planlanıyor.

Polietilen ve Polistiren bazlı köpük ürün çözümleri tasarlayıp, geliştirerek üretimini gerçekleştiren Dinamik Isı’nın borsa satış yöntemiyle gerçekleştirdiği halka arzında talep toplama süreci, yatırımcıların yoğun ilgisiyle tamamlandı. Gedik Yatırım aracılığıyla gerçekleşen halka arz kapsamında yatırımcılar, Dinamik Isı’nın halka arz edilen paylarının 27 katından fazlasını talep ettiler.

Alanındaki 29 yıllık tecrübesi ile yalıtım, ambalaj ve plastik sanayi başta olmak üzere 22 farklı sektöre Polietilen ve Polistiren bazlı köpük ürün çözümleri tasarlayıp, geliştirerek üretimini gerçekleştiren Dinamik Isı’nın, 3 Eylül Perşembe günü Borsa İstanbul’da DNISI koduyla işlem görmeye başlaması planlanıyor.

Şirketin halka arzına yönelik bir açıklama yapan Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş, şirket hisselerine yatırımcılar tarafından gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Yatırımcıların şirketimize gösterdikleri yoğun ilgiyle, hedeflerimizi bir an önce uygulamaya koyacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Firmamıza gösterilen bu yoğun ilgi, aynı zamanda sorumluluğumuzu bir kat dahaartırıyor ki, hemengerçekleştireceğimiz kapasite artırımı ve Ar-Ge yatırımlarımızla katma değerli ürünlerimizi daha da geliştirerek yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki etkinliğimizi artırarak, yeni hissedarlarımızın güvenine layık olmaya çalışacağız. Dinamik Isı olarak, Şirket’imize ortak olmayı seçen tüm yatırımcılara teşekkür ederiz” dedi.

Dinamik Isı halka arz sürecine liderlik eden Gedik Yatırım’ın Genel Müdürü Metin Ayışık ise, “Ülkemizde sürdürülebilir büyümenin ancak sermaye piyasaları yoluyla gerçekleşeceğine inanıyoruz. Şirketlerin işletme sermayesi ihtiyaçları ile yatırımlarını finanse etmesinin ve istikrarlı büyümelerini gerçekleştirmelerinin başlıca yolu da halka arz ile borsaya açılmalarıdır. Halka arzların yeni yatırımcıları da sermaye piyasası ile tanıştırmada büyük katkısı olmaktadır. Pandemi sürecinin dünya piyasalarını yakından etkilediği böyle bir dönemde, son derece başarılı bir halka arz gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Dinamik Isı’nın halka arzını 3,52 TL sabit fiyatla borsada talep toplama ve satış yöntemiyle gerçekleştirdik. Yatırımcıların ilgisi yüksek oldu; Toplam 175 bin 971 yatırımcıdan 27 kat üzerinde talep geldi. Halka arzların sermaye piyasamıza yeni yatırımcılar katmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl pay piyasası halka arzlarında yüzde 50 ile pazar lideri olduk ve yatırımcıları memnun eden başarılı halka arzlara bu sene yenilerini katmak için çalışıyoruz. Dinamik Isı halka arzının borsamıza ve yatırımcılara hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu. 

 

Dinamik Isı Halka Arz Oluyor

24.08.2020 – Tamamı sermaye artırımı yoluyla gerçekleştireceği halka arzına yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Dinamik Isı, Gedik Yatırım aracılığıyla halka arz ediliyor. Halka arzın büyüklüğü 30.624.000 TL olacak. Dinamik Isı payları, 3,52 TL sabit fiyatla satışa sunulacak olup, söz konusu paylar Borsa’da satış yöntemi ile halka arz olacak. Dinamik Isı’nın 27-28 Ağustos 2020 tarihlerindeki talep toplamanın ardından şirket, yüzde 35,22’lik halka açıklığa ulaşmayı planlıyor.

Alanındaki 29 yıllık tecrübesi ile yalıtım, ambalaj ve plastik sanayi başta olmak üzere 22 farklı sektöre Polietilen ve Polistiren bazlı köpük ürün çözümleri tasarlayıp, geliştirerek üretimini gerçekleştiren Dinamik Isı, Gedik Yatırım aracılığıyla halka arz ediliyor. Dinamik Isı, tamamı sermaye artırımı yoluyla gerçekleştireceği halka arzına yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’ndan onay aldı.

Pay başına 3,52 TL sabit fiyat ile 8.700.000 TL’lik nominal değerli paylarını Borsa’da satış yöntemi ile 27-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan talep toplama sonrası halka arz edecek olan Dinamik Isı, yüzde 35,22’lik halka açıklığa ulaşmayı planlıyor. Borsa’da birincil piyasa seans saatleri 10:30 – 13:00 olup, halka arz için emirlerin saat 13:00’e kadar iletilmesi gerekiyor. Payların Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün süre ile fiyat istikrarı işlemlerinin yapılması planlanıyor.

1991 yılında İzmir’de kurulan Dinamik Isı, yalıtım, ambalaj ve plastik sanayi başta olmak üzere 22 farklı sektöre Polietilen ve Polistiren bazlı köpük ürün çözümleri tasarlayıp, geliştirip ve üretiyor. İzmir Tire’de yer alan 35 bin metrekarelik tesislerinde ürettiği ürünlerin, inşaat ve tesisat yalıtımı, ambalaj, iklimlendirme, otomotiv, mobilya, ayakkabı ve çanta, spor, sağlık ve eğlence gibi çeşitli sektörlere yurtiçi ve yurtdışında satışını gerçekleştiriyor.

Dinamik Isı, halka arzdan elde edeceği kaynak ile yeni yatırım ve kapasite artışı sağlamayı, Ar-Ge kabiliyetinin geliştirilmesi amacıyla Ar-Ge ve laboratuvar yatırımını gerçekleştirmeyi ve satış-dağıtım ve ihracat faaliyetlerinin artırılmasını hedefliyor.

2016-2019 yılları arasında yaklaşık yüzde 23 yıllık bileşik büyüme oranı yakalayarak 61,4 Milyon TL ciroya ulaşan Dinamik Isı, 2020 yılı ilk altı ayında 24,2 Milyon TL ciro elde etti. Yeni ve katma değerli ürünleri sayesinde kârlılığını arttırmayı başaran Dinamik Isı, 2017’de 6,1 Milyon TL olan FAVÖK’ünü yüzde 64 artırarak 2019 yılında 10,1 Milyon TL seviyesine getirdi. 30 Haziran 2020 itibarıyla net finansal borcu bulunmayan ve 5,5 Milyon TL net nakit pozisyonunda olan Dinamik Isı’nın 17,5 Milyon TL birikmiş kârı bulunuyor.