Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Kaleseramik, ...

Kaleseramik, Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında

Kaleseramik, Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında yer aldı

Kaleseramik, “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” listesinde 9 sıra yükselerek, 73’üncü sıraya yerleşti. Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer almaktan dolayı gurur duyduklarını ve daha üst sıralara çıkmayı hedeflediklerini açıkladı.

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” çalışmasının 2018 sonuçlarını açıkladı. Türk seramik sektörünün öncüsü Kaleseramik, geçen yıla göre 9 sıra yükselerek Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında 73’üncü sıraya yerleşti.

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi ve Edilgres markalarıyla, hem teknolojik, hem de inovatif ürünler üreterek, sektörde ilkleri gerçekleştirmeyi hedefleyen Kaleseramik, Türkiye’nin en değerli markaları arasında yerini yükseltirken, küresel marka olma yolunda da büyük aşama kaydediyor.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer almaktan dolayı gurur duyduklarını ve daha üst sıralara çıkmayı hedeflediklerini belirten Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “Türkiye’nin en değerli 100 markasında A marka değerini koruyan Kaleseramik, geçen yıla göre yüzde 31 pozitif değişimle 9 sıra yükselerek, 73’üncü sırada yer aldı. Kaleseramik olarak, ‘insan’, ‘teknoloji’ ve ‘tasarım’ odaklı yaklaşımımızla; bugün ürün sunmaktan çok, yeni çözümler ve mekanlar oluşturmayı amaçlıyoruz. Trendleri yakalamanın ötesinde, her zaman trend yaratan lider markalara sahip olma misyonuyla hareket ediyoruz” dedi.

Kaleseramik’in dünya liginde yer alan dev bir Türk şirketi olduğunu vurgulayan Okan Gedik, “Kaleseramik çatısı altında faaliyet gösteren Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi ve Edilgres markalarımıza ait ürünlerimizi; Türkiye çapında birçok Kale mağazasının yanı sıra uluslararası pazarda tüketiciyle buluşturuyoruz. Kaleseramik olarak, pazar liderliğimizin korunması, müşterilerimizin tatmin seviyesinin yükseltilmesi ve markalarımızın adım adım küresel marka olması yolunda yüksek Ar-Ge gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

TÜM KALE SATIŞ NOKTALARINDA
HEM TÜKETİCİ, HEM KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ
İÇİN CAZİP FIRSATLAR

Kale’den yüzde 40’a varan indirim

19.05.2018 – Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilgres ve Edilcuoghi markaları ile sektöre öncülük eden Kaleseramik, yeni kampanyasıyla yüzde 40’a varan indirim fırsatı sunuyor.

Türkiye seramik sektörünün öncü ve lider kuruluşu Kaleseramik, yaşam alanlarında bütünsel çözümler sunan ürünlerini, indirimli fiyatlarla kullanıcıyla buluştururken, kentsel dönüşüm projelerine de özel indirimler sağlıyor.

‘Tasarım ve teknolojiyle akıllı çözümler Kale’de’ sloganıyla 7 Mayıs’ta başlatılan kampanya, 30 Temmuz 2018’e kadar sürecek. Kampanya kapsamında, her türlü yapıda kullanılabilen yenilikçi seramikler, hayatı kolaylaştıran banyo mobilyaları, hijyenik klozetler, estetik ve işlevsel lavabolar, şık armatürler tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Markalarının sıcaklığını, ‘aile’ kavramıyla ile birleştiren Kale, evlerin en güzel köşelerine dokunan tasarımlar yaratıyor. Tasarım ve teknolojiyi bir araya getiren Kale’nin koleksiyonları, aynı zamanda kullanıcılara, fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu şık banyolar ve yaşam alanlarını tasarlamaya imkan tanıyor.

Hem tüketici hem sektöre katkı sağladığı gibi ülkenin gelişimi açısından önemli bir süreci kapsayan ‘kentsel dönüşüm’ konusunda da sektöre katkıda bulunmak isteyen Kaleseramik, bünyesindeki tüm markalarıyla bu sürece destek olmayı hedefliyor.

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilgres ve Edilcuoghi markalarının geniş ürün yelpazesiyle bütünsel çözümler sunduğu serileri, yüzde 40’a varan indirim fırsatıyla tüm Kale mağazaları ve satış noktalarında alıcılarını bekliyor.

 

Kaleseramik’in ‘Nefes Alan Karolar’ projesine ‘Geleceğe Yatırım’ ödülü

11.05.2018 – Türkiye seramik sektörünün öncü kuruluşu Kaleseramik, ‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde; doğa dostu ‘Nefes Alan Karolar’ projesiyle, Çevre Alanında üçüncülük ödülünü kazandı.

41. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da düzenlenen törende, Kaleseramik, yenilikçi ve sürdürülebilir projelerin bağımsız jüri tarafından değerlendirdiği ‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri 2017’de, ‘Nefes Alan Karolar’ projesiyle üçüncüğe layık görüldü.

Geleceğe Yatırım Projeleri’nde Çevre Alanında dereceye giren Kaleseramik’in ödülü, Türkiye İMSAD Başkan Yardımcısı Nuri Bulut tarafından, Kaleseramik Ar-Ge Merkezi Laboratuvarlar Müdürü Yıldız Yıldırım ve Kaleseramik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Pelin Özgen Piker’e takdim edildi.

Temiz, fonksiyonel, doğa dostu

Kaleseramik’in, seramik kaplama malzemelerinin iç mekanlarda nem miktarını ayarlamak üzere geliştirdiği ve jeopolimer teknolojisi ile üretilen ürün, nem oranı yaklaşık %70’in üzerine çıktığında havadaki nemi tutuyor. Havadaki nem oranı %40’ın altına düştüğünde ise tuttuğu nemi ortama geri veriyor. Yenilikçi ürün, bu şekilde ortam nemini insan sağlığı için ideal değer olan %40 ile %70 arasında tutuyor.

Nefes Alan Karolar, kuru ya da nemli havanın neden olduğu hastalıkların azaltılmasına yardımcı olarak konforlu bir ortam sağlıyor. Örneğin nemli ortamlarda bakteri üremesini önleyerek kronik astım vakaları gibi sağlık sorunlarına çözüm getirilmesine katkıda bulunuyor.

Nemin, yapı malzemelerinde gerçekleştirdiği tahribatı da engellen Nefes Alan Karolar; aynı zamanda, yoğun enerji tüketen seramik üretiminde minimum su ve enerji tüketimi ile üretim yapılabilmesini sağlıyor. Yaklaşık %70 oranında daha az enerji ile üretim yapılması anlamına gelen bu üretim yöntemi ile kaynakların verimliliğine de etki ediliyor.

Ödüllü projelerin sergisi fuar boyunca ziyarete açık

Geleceğe Yatırım Ödülleri kapsamında, yarışmaya katılan firmaların projelerinin sergilendiği, ‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Projeleri Sergisi’, Yapı Fuarı süresince, Batı Fuaye1 alanında ziyarete açık olacak.

 

Kalekim’den esnek ve güçlü yapıştırıcı ‘Technopur’

10.11.2017 – Kalekim, yüksek esnekliğe sahip solvent içermeyen poliüretan yapıştırıcısı Technopur ile beton, metal, ahşap yongalı çimentolu levha, ahşap ve alçıpanel gibi yüzeylerin yapıştırılmasında, güçlü bir çözüm sunuyor.

Sağlıklı, güvenli, verimli yaşam alanları üretmek için çalışan Kalekim, 44 yıllık bilgi birikimini; kolay uygulanan, pratik çözümler sunan ürünlerine yansıtmaya devam ediyor. Yüksek yapışma gücüne sahip çift komponentli, yüksek performanslı, su yalıtımı sağlayan ve çok amaçlı kullanıma yönelik olan Technopur yapıştırıcı, alttan ısıtmalı zemin uygulamalarında kullanılıyor.

Kalebodurun Türkiye seramik sektörüne kazandırdığı dünyanın en ince seramiklerinden biri olan Kalesinterflex’in yapıştırılması için de kullanılan Technopur, Kalekim Dilitasyon Bandı’nın yapıştırılmasında da mükemmel çözüm sunuyor. Yüksek esnekliğe ve güçlü yapışma özelliği ile tüketicisinin beğenisini alan Technopur, 7 kg’lık plastik kovalarda satılıyor.

 

Kalekim yenilikçi ürün ve çözümleriyle Paris Batimat Fuarı’nda yerini alıyor

10.16.2017 – 44 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle, yapı sektöründe öncülüğünü sürdüren Kalekim, dünyanın önde gelen uluslararası yapı fuarı Paris Batimat Fuarı’na katılıyor. Bugün dünyanın pek çok bölgesinde güçlü bir dağıtım ağına sahip olan Kalekim, ürün ve hizmetlerini tam 70 ülkede tüketici ve profesyonellerle buluşturuyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te 06-10 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenlenecek Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı ‘Batimat 2017’ te yerini alan Türkiye yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim; teknik yapıştırıcılar, ısı ve su yalıtımı ürünleri, iç ve dış cephe boyaları ile hazır renkli sıvalardan oluşan en yeni ürünlerini, dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel ve tüketicilerle bir araya getirecek.

Yenilikçi dekortaif uygulamalar Batimat’ta

İnşaat sektörünün karar alıcı ve proje yöneticilerinin mevcut ve gelecekteki binalar için ürün ve hizmet çözümleri aramak üzere bir araya geldiği Batimat 2017’de; Kalekim’in sıradanlıktan uzaklaşmak isteyenlere özel, dekoratif ürün gamı da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Zengin doku ve renk seçenekleri ile tasarımcılara ilham veren Artcrete ve Betonart Fresh ile yaşam alanlarına farklılık kazandıran Kalekim, fuar süresince birbirinden farklı ve yaratıcı uygulamaları katılımcılarla paylaşacak.

Kalekim’in, ‘Batimat 2017’de görücüye çıkaracağı yenilikçi ürünleri

‘Elasticool’ ile hem su yalıtımı hem enerji tasarrufu

Su yalıtım ve enerji tasarruf malzemesi Elasticool ile Türkiye’de bir ilke daha imza atan Kalekim, zorlu iklim koşullarına dayanıklı yenilikçi ürünü ile binaları koruma altına alıyor. Radyan ısı enerjisini yansıtabilen Elasticool, düşük yüzey sıcaklığı sağlayarak yapıların soğutma sisteminde kullanılan elektrik maliyetini düşürüyor. Böylece yüzde 22 daha az elektrik tüketimiyle tasarruf sağlıyor.

‘İzolatex Plus’ ile üstün su yalıtımı

Su yalıtımı alanında ürettiği güçlü ve kaliteli ürünleri ile teknik çözümler sunan Kalekim, seramik gibi zemin kaplama malzemelerinin altına uygulanan İzoLatex Plus’ın yüksek tutunma gücü ve ekstra elastikiyeti ile su yalıtımı problemlerine son veriyor.

Su yalıtımında hızlı ve etkili çözüm: ‘Ultralastic’

Kalekim, su yalıtımının öneminin bilincinde olan mükemmelliyetçi tüketici ve profesyoneller için geliştirdiği su yalıtım ve beton koruma harcı Ultralastic ile en hızlı ve güvenilir çözümleri sunuyor.

Kalitesi tescilli ürünler: ‘Technoflex & Granitech’

Seramik uygulamaları ürün grubunda C2TE S1 sınıfı esnek, yüksek performanslı, çimento esaslı yapıştırma harcı Technoflex ile yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda güvenle kullanılan yüksek performanslı yapıştırma harcı Granitech de, CSTB Kalite Belgesi ile tescilli bir ürün olarak öne çıkıyor.

‘Ultrafuga Flex’ ile her türlü yapıda mükemmel sonuç

Çimento esaslı, silikon katkılı, yüksek performanslı, 2-20 mm derz aralığı için uygun esnek dolgu malzemesi Ultrafuga Flex, iç ve dış mekanlarda mükemmel sonuç veriyor.

Mermer görünümlü ‘Artcrete’, tasarımcılar için ilham kaynağı

Kale Boya, mermer görünümlü dekoratif kaplama Artcrete ile modern çizgileri zarafetle buluşturuyor. Artcrete, üksek mukavemeti ile duvarın yanı sıra zemin uygulamalarında ve ıslak hacimlerde dahi kullanılabiliyor.

Kale Boya, büyülü mekanlar yaratan ‘İs7anbul’ serisi ile iddialı

Kale Boya, sıradanlıktan sıkılan ve yaşam alanlarını farklılaştırmak isteyenlere, ışığa ve bakış açısına göre farklılaşan sihirli mekanlar yaratan ‘İs7anbul’ serisinin zengin dekoratif seçeneklerini sunuyor. Binlerce renk alternatifini farklı zevk ve beğenilere göre geliştiren Kale Boya’nın yeni ürünleri, kumlu metalik dokuya sahip İs7anbul ‘Orion’, bulutsu görünümüyle iddiali ‘Aura’ ve traverten efekt veren ‘Antique’ ile büyüleyici mekanlar yaratıyor.

‘Betonart’ ile yapılar dinamik ve estetik görünüm kazanıyor

Türkiye’de ilk kez Kalekim’in ürettiği brüt beton görünümlü Betonart ile yapılar özüne dönüyor. İç ve dış cepheler için kapsamlı çözümler sunan dekoratif sıva Betonart, yapıları dinamik ve estetik bir görünüme kavuşturuyor.

‘Betonart Fresh’ mekanların havasını yeniliyor

Türkiye’de ilk kez Kalekim tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü dekoratif sıva ‘Betonart Fresh’, özel formülü sayesinde kötü kokuları giderdiği mekanlarda estetik ve sağlıklı bir atmosfer yaratıyor.