Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Burgan Bank 2...

Burgan Bank 2019’un Yılını 171 Milyon TL Vergi Öncesi Kâr İle Tamamladı

Burgan Bank 2019 yılını 171 milyon TL vergi öncesi kâr elde ederek tamamladı 

Butik bankacılık yaklaşımıyla hızlı, esnek ve kaliteli hizmet veren Burgan Bank, 2019 yılı vergi öncesi kârını 171 milyon TL, net kârını ise 139 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, dengelenme yılı olarak kabul edilen 2019’da verimlilik ve kârlılıklarını istikrarlı bir şekilde devam ettirdiklerini söyledi

11.02.2020 – Sağlam mali yapısı ve güçlü sermayedarının desteği ile istikrarlı büyümesini sürdüren Burgan Bank, 2019 yılına dair finansal sonuçlarını açıkladı. Konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğü 21,5 milyar TL, nakdi kredileri 16,8 milyar TL olarak gerçekleşen bankanın toplam müşteri mevduatı yüzde 15 artış ile 11,4 milyar TL’ye yükseldi. 2019 yılsonu itibarıyla özkaynakları 1,9 milyar TL’ye, katkı sermaye dâhil özkaynakları 3,7 milyar TL’ye ulaşan Burgan Bank, Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdürdü. Bankanın sermaye yeterlilik oranı ise konsolide bazda yüzde 18,9, solo bazda yüzde 21,3 olarak gerçekleşti.

“Proje finansmanlarına ve dış ticarete katkımızı sürdürdük”

2019’da istikrarlı bir şekilde verimlilik ve karlılıklarına devam ettiklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Özel bankacılık alanında müşterilerimizin ana bankası, ticari bankacılık tarafında ise üç bankasından biri olma hedefiyle ilerliyoruz. Özel bankacılık alanındaki varlığımızı güçlendirirken müşteri sayımızı artırdık ve Ticari taraftaki en önemli kazanımımız ise dış ticarette gerçekleşti. 2019 yılında ithalat kaynaklı olarak görece daralan dış ticaret hacminde Banka olarak bir önceki yıla göre işlem hacmimizi artırdık. Kurumsal ve ticari bankacılık müşterilerimizi; proje finansmanı, yurt dışı taahhüt işleri ve dış ticaret başta olmak üzere, ihtiyaç duydukları farklı alanlarda ürün ve çözümlerimizle destekledik. Bireysel bankacılık alanında ise geliştirmeye devam ettiğimiz dijital bankacılık altyapımız ile müşteri sayımızı artırdık ve çözüm odaklı yaklaşımımızla müşterilerimizin memnuniyetini yükselttik. Yine iştiraklerimizden Burgan Leasing, finansal kiralama hizmetlerini, geçen yıl sunmaya başladığı filo kiralama ile birlikte bir adım daha ileriye taşıdı” açıklamasında bulundu.

  “Burgan Seninle işveren markamızla çalışanlarımıza dinamik bir ortam sunuyoruz”

Çalışan memnuniyetine her daim büyük önem verdiklerinin altını çizen Murat Dinç, “Burgan Bank olarak çalışanlarımıza; enerji ve potansiyellerini yansıtabilecekleri dinamik bir ortam sunmayı, bununla birlikte samimi iletişimi esas alan ve birlikteliği önde tutan bir işveren olmayı vaat ediyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz işveren markamız Burgan Seninle ilk yılını başarı ile tamamladı” ifadelerini kullandı.

“2020’de piyasaların sunduğu potansiyeli performansa dönüştüreceğiz”

2020 yılı hedefleri hakkında da bilgi veren Burgan Bank Genel Müdürü Dinç, “Ülke ekonomisinin büyüme performansının yeniden doğal potansiyeline erişeceğini öngördüğümüz 2020’de, çoğu varlık sınıfında değer artışı yaşanacağını, yatırım ikliminin görece canlanacağını tahmin ediyoruz. Biz de piyasaların sunduğu potansiyeli özenli bankacılık yaklaşımımız ile performansa dönüştürmeye odaklanacağız. Dijital bankacılık, dış ticaret, bireysel bankacılık ve özel bankacılık konsantrasyon alanlarımız olmaya devam ederken yeni müşteri kazanımı ve müşterilerimizin memnuniyetini her daim üst düzeyde tutmak ana hedeflerimizi oluşturacak” şeklinde konuştu.

 

Burgan Bank 2019’un ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 Milyon TL olarak açıkladı 

Finansal performansını istikrarlı bir şekilde artıran Burgan Bank, 2019 yılının ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 milyon TL, net kârını ise 106 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, müşterilerinin çözüm ortağı olarak kolay ve güvenilir hizmetlerle her zaman rekabetçi ürünler sunmayı hedeflediklerini belirtti. Bu doğrultuda gelişen Dijital Bankacılık kanalı ile yeni müşteriler kazandıklarını söyleyen Dinç, mevduatta büyüyerek tabana yayılmak için sağlam adımlarla ilerlediklerini ifade etti. 

09.08.2019 – Türkiye’de faaliyete başladığından bu yana hedefleri doğrultusunda ilerleyen Burgan Bank; 2019 yılının ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 milyon TL, net kârını 106 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank’ın 30 Haziran 2019 itibarıyla aktif büyüklüğü 22 milyar TL’ye, nakdi kredileri 18 milyar TL’ye, müşteri mevduatı 10 milyar TL’ye ulaştı.

Ana hissedarının Türkiye’ye uzun vadeli bakışı ve geçtiğimiz yıl yaptığı sermaye artışının da gücüyle haziran ayı itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları 1,9 milyar TL’ye, katkı sermaye dâhil özkaynakları ise 3,7 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 18,50, solo bazda ise yüzde 20,66 seviyesinde gerçekleşti.

Butik Bankacılık anlayışı ile tüm segmentlerde çözüm odaklı ürün ve hizmetler sunduklarını belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç,Bu dönem içerisinde mevduat tarafında hacim artışının yanı sıra daha çok müşteriye ulaşmak için dijital bankacılık alanına odaklandık. Hızla büyüyen ve gelişen Dijital Bankacılık kanallarımız aracılığıyla müşterilerimize kolay ve güvenilir hizmetlerle her zaman rekabetçi oranlar sunmayı hedefledik. Bu doğrultuda da müşteri sayımızı artırıyor ve mevduatta büyüyerek tabana yayılmak için sağlam adımlarla ilerliyoruz. Kişiye özel finansal çözümler üreterek, müşterilerimizin dönemsel ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimize, kullanıcı deneyimini ön planda tutarak teknolojinin tüm olanaklarıyla donatılmış altyapımız ile ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Stratejilerimizle müşteri bağlılığını güçlendiriyoruz

Dinç; “Müşterilerimizle temas ettiğimiz ilk andan itibaren onları daha yakından tanımaya, ihtiyaçlarını ve hedeflerini belirlemeye çalışıyor, gerçek bir güven ilişkisi içerisinde bankacılık hizmeti sunmayı ön planda tutuyoruz. Özel Bankacılık alanında müşterilerimizin ana bankası, Ticari Bankacılık tarafında ise müşterilerimizin üç bankasından biri olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hizmet kalitemizin yüksek olduğu ve gelişim açısından büyük önem verdiğimiz Özel Bankacılık’ta müşterilerimize özel çözümler sunmaya, birikimlerini bankamızda değerlendirmelerine yönelik fırsatlar yaratmaya devam ediyoruz. Kurumsal ve ticari segmentlerde hizmet verdiğimiz müşterilerimizin de kısa, orta ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarına yönelik nakit kredilerin yanı sıra, bütün finansal işlemlerine değer katabilecek geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahibiz” diye devam etti.

 

Burgan Bank 2018 Yılının Üçüncü Çeyreğinde 147 Milyon TL Net Kâr Elde Etti

Burgan Bank ekonomiye katkısını sürdürdü

Burgan Bank yılın üçüncü çeyreğinde nakdi kredilerini yüzde 37 artışla 19 milyar TL’ye yükseltti

İstikrarlı ve sağlıklı büyümesini sürdüren Burgan Bank, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde vergi öncesi kârını 190 milyon TL, net kârını ise 2017’nin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 147 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Ürün ve hizmet çeşitliliğimizi üst seviyeye çıkarmak için hizmet kanallarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyor ve daha iyisi için çalışıyoruz” dedi. 

16.11.2019 – Sürdürülebilir büyüme hedefiyle hızlı, esnek ve çözüm odaklı bankacılık hizmeti sunan Burgan Bank; 2018 yılının üçüncü çeyreğinde vergi öncesi kârını 190 milyon TL, net kârını ise önceki senenin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 147 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank geçen yıla göre konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğünü yüzde 53 artışla 26 milyar TL’ye, nakdi kredilerini yüzde 37 artışla 19 milyar TL’ye, müşteri mevduatını yüzde 36 artışla 12 milyar TL’ye yükselterek 2018 yılının üçüncü çeyreğinde de sağlıklı büyümesini sürdürdü.

Eylül ayı itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları dönem içerisinde gerçekleşen sermaye artışı ile 1,9 milyar TL’ye, katkı sermaye dahil özkaynakları ise 3,7 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 21,17, solo bazda ise yüzde 23,41 seviyesine yükseldi.

Butik bankacılık anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Burgan Bank olarak sağlam temeller üzerine inşa edilmiş mali yapımız ve sermaye yeterlilik oranımız ile bankacılık sektöründe sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Bununla birlikte ana hissedarımızın da desteğiyle, stratejik plan ve hedeflerimiz çerçevesinde Türk ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bu doğrultuda 2018’in ilk dokuz ayında vergi öncesi kârımızı 190 milyon TL, net kârımızı ise önceki senenin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 147 milyon TL’ye çıkardık” dedi.

Yenilikçi bakış açısı ve ileriye dönük çalışmalarıyla müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına efektif çözümler ürettiklerini söyleyen Dinç, “Teknolojik gelişmeleri etkin kullanarak her geçen gün ürün ve hizmet kalitemizi geliştiriyoruz. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru zamanda, hızlı çözümler üretiyoruz. Kurumsal bankacılıktan ticari bankacılığa, perakende bankacılıktan özel bankacılığa kadar tüm segmentlerde verdiğimiz hizmet ile müşterilerimizle birlikte büyüyor, sürdürülebilir karlılığımızı artırıyoruz. 2017 yılından bu yana dijital dönüşüm çalışmalarımız doğrultusunda kitle bankacılığı tarafında daha aktif olmak için kredi ve mevduat ürünlerinden başlayarak tüm hizmetlerimizi güncelliyor, bu alandaki yatırımlarımızı ve müşteri sayımızı artırmaya devam ediyoruz” diye belirtti.

 

Burgan Bank 2018 yılının ilk yarısını 132 Milyon TL vergi öncesi kâr elde ederek tamamladı

İstikrarlı büyümesini sürdüren Burgan Bank, 2018 yılının ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 milyon TL, net kârını ise 2017’nin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 102 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, bankanın sağlam mali yapısı, sermaye yeterlilik rasyosu ve güçlü ana hissedarı desteği ile çalışmalarını sürdürdüklerini, müşterilerinin çözüm ortağı olarak onlara hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi 

Türkiye’de faaliyete başladığından bu yana hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Burgan Bank; 2018 yılının ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 milyon TL, net kârını ise önceki senenin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 102 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank geçen yıla göre konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğünü yüzde 32 artışla 17 milyar TL’ye, nakdi kredilerini yüzde 31 artışla 13 milyar TL’ye, müşteri mevduatını yüzde 12 artışla 9 milyar TL’ye yükselterek 2018 yılının ilk yarısında da sağlıklı ve istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Haziran ayı itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları dönem içerisinde gerçekleşen sermaye artışı ile 1,8 milyar TL’ye, katkı sermaye dahil özkaynakları ise 3,2 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 18,58, solo bazda ise yüzde 20,74 seviyesine yükseldi.

Kurumsal bankacılıktan ticari bankacılığa, perakende bankacılığından özel bankacılığa kadar tüm segmentlerde butik bankacılık anlayışıyla ilerlediklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç,Burgan Bank olarak yılın ilk altı ayında vergi öncesi kârımızı 132 milyon TL’ye çıkarttık.  Sağlam mali yapımız, sermaye yeterlilik oranımız ve güçlü ana hissedarımızın desteği ile sağlıklı büyümemizi sürdürerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya, müşterilerimizin çözüm ortağı olarak onlara destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Butik bir banka olarak ana hissedarı, iştirakleri, paydaşları, müşterileri ve çalışanları ile mutlu, sağlıklı büyüyen ve sürdürülebilir bir kurum olma hedefiyle ilerlediklerini söyleyen Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç sözlerine şöyle devam etti; “Müşterilerimize sunduğumuz hizmet anlayışı ile bu alanda farklılaşıyor ve uygun finansal çözümler üretiyoruz. Onların desteğe ihtiyaç duyduğu her an hızlı hareket kabiliyetimiz, çözüm odaklı yaklaşımımız ile yanlarında oluyoruz. İlişki bankacılığı anlayışımız doğrultusunda müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor, bu sayede daha esnek hareket edebiliyoruz. Müşterilerimizle birlikte sağlıklı ve istikrarlı büyümeye devam ediyoruz.

Dijital bankacılık alanındaki yatırımlarımızla büyüyeceğiz

Dinç; “Öte yandan yıl içerisinde kurumsal, ticari ve özel bankacılık alanlarında büyürken, alternatif dağıtım kanalları ve dijital bankacılık alanlarına da daha çok odaklanmaya devam ediyoruz. Stratejimizi dijital dönüşüm ekseninde konumlandırıyoruz ve teknolojiyi etkin kullanarak, analitik yaklaşım ile müşteri ihtiyaçlarını tespit ederek, doğru zamanda hızlı çözümler sunmak için kendimizi her geçen gün geliştiriyoruz.” diye ekledi.