Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Burgan Bank 2...

Burgan Bank 2018 Yılının Üçüncü Çeyreğinde 147 Milyon TL Net Kâr Elde Etti

Burgan Bank ekonomiye katkısını sürdürdü

Burgan Bank yılın üçüncü çeyreğinde nakdi kredilerini yüzde 37 artışla 19 milyar TL’ye yükseltti

İstikrarlı ve sağlıklı büyümesini sürdüren Burgan Bank, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde vergi öncesi kârını 190 milyon TL, net kârını ise 2017’nin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 147 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Ürün ve hizmet çeşitliliğimizi üst seviyeye çıkarmak için hizmet kanallarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyor ve daha iyisi için çalışıyoruz” dedi. 

Sürdürülebilir büyüme hedefiyle hızlı, esnek ve çözüm odaklı bankacılık hizmeti sunan Burgan Bank; 2018 yılının üçüncü çeyreğinde vergi öncesi kârını 190 milyon TL, net kârını ise önceki senenin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 147 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank geçen yıla göre konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğünü yüzde 53 artışla 26 milyar TL’ye, nakdi kredilerini yüzde 37 artışla 19 milyar TL’ye, müşteri mevduatını yüzde 36 artışla 12 milyar TL’ye yükselterek 2018 yılının üçüncü çeyreğinde de sağlıklı büyümesini sürdürdü.

Eylül ayı itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları dönem içerisinde gerçekleşen sermaye artışı ile 1,9 milyar TL’ye, katkı sermaye dahil özkaynakları ise 3,7 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 21,17, solo bazda ise yüzde 23,41 seviyesine yükseldi.

Butik bankacılık anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Burgan Bank olarak sağlam temeller üzerine inşa edilmiş mali yapımız ve sermaye yeterlilik oranımız ile bankacılık sektöründe sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Bununla birlikte ana hissedarımızın da desteğiyle, stratejik plan ve hedeflerimiz çerçevesinde Türk ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bu doğrultuda 2018’in ilk dokuz ayında vergi öncesi kârımızı 190 milyon TL, net kârımızı ise önceki senenin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 147 milyon TL’ye çıkardık” dedi.

Yenilikçi bakış açısı ve ileriye dönük çalışmalarıyla müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına efektif çözümler ürettiklerini söyleyen Dinç, “Teknolojik gelişmeleri etkin kullanarak her geçen gün ürün ve hizmet kalitemizi geliştiriyoruz. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru zamanda, hızlı çözümler üretiyoruz. Kurumsal bankacılıktan ticari bankacılığa, perakende bankacılıktan özel bankacılığa kadar tüm segmentlerde verdiğimiz hizmet ile müşterilerimizle birlikte büyüyor, sürdürülebilir karlılığımızı artırıyoruz. 2017 yılından bu yana dijital dönüşüm çalışmalarımız doğrultusunda kitle bankacılığı tarafında daha aktif olmak için kredi ve mevduat ürünlerinden başlayarak tüm hizmetlerimizi güncelliyor, bu alandaki yatırımlarımızı ve müşteri sayımızı artırmaya devam ediyoruz” diye belirtti.

 

Burgan Bank 2018 yılının ilk yarısını 132 Milyon TL vergi öncesi kâr elde ederek tamamladı

İstikrarlı büyümesini sürdüren Burgan Bank, 2018 yılının ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 milyon TL, net kârını ise 2017’nin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 102 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, bankanın sağlam mali yapısı, sermaye yeterlilik rasyosu ve güçlü ana hissedarı desteği ile çalışmalarını sürdürdüklerini, müşterilerinin çözüm ortağı olarak onlara hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi 

Türkiye’de faaliyete başladığından bu yana hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Burgan Bank; 2018 yılının ilk yarısında vergi öncesi kârını 132 milyon TL, net kârını ise önceki senenin aynı dönemine göre iki katın üzerinde artışla 102 milyon TL olarak açıkladı. Burgan Bank geçen yıla göre konsolide mali tablolarında aktif büyüklüğünü yüzde 32 artışla 17 milyar TL’ye, nakdi kredilerini yüzde 31 artışla 13 milyar TL’ye, müşteri mevduatını yüzde 12 artışla 9 milyar TL’ye yükselterek 2018 yılının ilk yarısında da sağlıklı ve istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Haziran ayı itibarıyla Burgan Bank’ın özkaynakları dönem içerisinde gerçekleşen sermaye artışı ile 1,8 milyar TL’ye, katkı sermaye dahil özkaynakları ise 3,2 milyar TL’ye ulaştı. Sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 18,58, solo bazda ise yüzde 20,74 seviyesine yükseldi.

Kurumsal bankacılıktan ticari bankacılığa, perakende bankacılığından özel bankacılığa kadar tüm segmentlerde butik bankacılık anlayışıyla ilerlediklerini belirten Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç,Burgan Bank olarak yılın ilk altı ayında vergi öncesi kârımızı 132 milyon TL’ye çıkarttık.  Sağlam mali yapımız, sermaye yeterlilik oranımız ve güçlü ana hissedarımızın desteği ile sağlıklı büyümemizi sürdürerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya, müşterilerimizin çözüm ortağı olarak onlara destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Butik bir banka olarak ana hissedarı, iştirakleri, paydaşları, müşterileri ve çalışanları ile mutlu, sağlıklı büyüyen ve sürdürülebilir bir kurum olma hedefiyle ilerlediklerini söyleyen Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç sözlerine şöyle devam etti; “Müşterilerimize sunduğumuz hizmet anlayışı ile bu alanda farklılaşıyor ve uygun finansal çözümler üretiyoruz. Onların desteğe ihtiyaç duyduğu her an hızlı hareket kabiliyetimiz, çözüm odaklı yaklaşımımız ile yanlarında oluyoruz. İlişki bankacılığı anlayışımız doğrultusunda müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor, bu sayede daha esnek hareket edebiliyoruz. Müşterilerimizle birlikte sağlıklı ve istikrarlı büyümeye devam ediyoruz.

Dijital bankacılık alanındaki yatırımlarımızla büyüyeceğiz

Dinç; “Öte yandan yıl içerisinde kurumsal, ticari ve özel bankacılık alanlarında büyürken, alternatif dağıtım kanalları ve dijital bankacılık alanlarına da daha çok odaklanmaya devam ediyoruz. Stratejimizi dijital dönüşüm ekseninde konumlandırıyoruz ve teknolojiyi etkin kullanarak, analitik yaklaşım ile müşteri ihtiyaçlarını tespit ederek, doğru zamanda hızlı çözümler sunmak için kendimizi her geçen gün geliştiriyoruz.” diye ekledi.