Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Beta Kimya, Ç...

Beta Kimya, Çocuklara da Uygun Hobi Ahşap Tutkalı Yaptı

17.05.2019 – Kimya sektörünün öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., yeni nesil ürünleriyle 7’den 70’e herkesin hayatını kolaylaştırıyor. Kağıt, karton, ahşap ve kumaşla yapılan tüm model ve maketler için özel olarak geliştirilen APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı, mükemmel tutunmanın yanı sıra çocuklara dahi güvenli ve pratik uygulama imkanı sunuyor.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., hayatın her alanına dokunan inovatif ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Çocuklardan yetişkin bireylere kadar herkesin rahatlıkla kullanabileceği yeni APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı, model ve maket yapımında parlak fikirlerin gerçeğe dönüşmesini sağlıyor.

Su bazlı formülü ve formaldehitiçermeyen yapısıyla insan sağlığına zarar vermeyen APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı kağıttan kartona, kumaştan pürüzlü yüzeylere kadar tüm ahşap maket ve model materyallerini hızla birbirine yapıştırıyor. Okul ödevleri, ‘Kendin Yap’ uygulamaları, ahşap ve karton maketler ile benzeri hobi projelerinde pratik şekilde kullanılabilen APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı, suyla kolayca temizlenerek kalıntı bırakmıyor.

Pratik kapaklı 100 gr ambalajıyla herkesin yanında taşıyabildiği APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı, uygulandığı bölgede hızla kuruyarak şeffaflaşıyor ve bu sayede maket parçalarında hiçbir iz bırakmıyor. APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı, ideal formülü sayesinde maket ve modellerde kullanılan kağıt ve kumaş parçalarını ıslatmadığı için tüm deformeleri engelliyor.

İlk kez Interzum 2019’da tanıtılacak

BETA Kimya A.Ş’nin yeni ürünü APEL Ahşap ve Hobi Tutkalı, Türkiye’den önce ilk kez dünyaca ünlü mobilya ve mobilya bileşenleri fuarı Interzum’da görücüye çıkacak. 21-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek Interzum 2019’da yer alacak BETA Kimya A.Ş., APEL ve MitreAPEL markalı tutkallar, yapıştırıcılar, silikonlar ile temizleyici ve parlatıcı aerosol ürünlerini de sergileyecek.

İki yılda bir düzenli olarak katıldığı Interzum Fuarı’nda dünyanın önde gelen mobilya şirketleri, karar vericiler, distribütörler ve satın alma profesyonelleriyle bir araya gelen BETA Kimya A.Ş., bu yıl da Hall 10.1’de, H025 numaralı stantta ziyaretçilerle buluşacak.

 

BETA Kimya A.Ş. hakkında:

1987 yılında Adil Pelister tarafından İstanbul’da kurulan BETA Kimya A.Ş., mobilya tutkalları üretimiyle sanayiciliğe ilk adımını attı. Üstün kaliteye sahip yapıştırıcı ürünleriyle kimya sektörüne değer katan BETA Kimya A.Ş., 1996 yılında Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete aldığı üretim tesislerinde ürettiği 25 farklı ürünle ürün ailesini genişletti.

2007 yılında İstanbul Tuzla’da ileri teknoloji yatırımıyla kurulan üretim tesisini devreye alan BETA Kimya A.Ş., ahşap ve inşaat sektörlerine yönelik yeni yapıştırıcı ve kimyasalların üretimine başladı. BETA Kimya A.Ş. üretim kapasitesindeki artışla birlikte yatırımlarını sürdürerek bu tesis içerisinde ilk Ar-Ge laboratuvarlarını kurdu. 2010 yılında yine Tuzla’da kurulan üretim tesisinde teknik aerosoller, P.U. bazlı yapıştırıcılar ve dolgu malzemeleri üretimi gerçekleştirerek sektöründe yerini sağlamlaştıran Beta Kimya A.Ş. daha sonra sırasıyla 2013 ve 2016 yıllarında iki yeni üretim tesisi açarak tesis sayısını 4’e çıkardı.

Komşu ülkeler başta olmak üzere Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik ülkelerine ihracatını artırarak sürdüren BETA Kimya A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre ihracatta Türkiye’nin ilk 1.000 firması arasında 791. sırada yer alıyor. 2011 yılından beri üst üste 6 yıldır “Yapıştırıcılar” kategorisinde Türkiye İhracat Birincisi olan Beta Kimya A.Ş., ISO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alırken Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan 250 firma içindedir.