Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Baltık Ülkele...

Baltık Ülkelerinin İlk Alüminyum Üretim Hattında da Mono Steel İmzası

24.08.2021 – Dünyanın dört bir yanında, dünyaca ünlü projelerde yer alan Mono Steel; bu kez de Litvanya’nın Jonava şehrinde Danimarka merkezli ünlü bir firmanın üretim tesisini inşa ediyor. 10.000 metrekarelik üretim tesisinin yatırımı ise 2.650.000 Euro

Litvanya’nın Jonava şehrinde faaliyet gösteren Danimarkalı firma ile geçtiğimiz günlerde işbirliği yapan Mono Steel, mevcutta 6.000 metrekarelik tesise ek 10.000 metrekarelik yeni bir üretim tesisi inşa edecek. Eylül ayında yapımına başlanacak olan tesis; çelik konstrüksiyonundan çatısına kadar Mono Steel imzasını taşıyacak. Proje için ayrılan yatırım miktarı ise 2.650.000 Euro (İki Milyon Altı Yüz Elli Bin Avro).

Paris Metrosu (Fransa), Snowy 2.0 Hydro Santral Projesi (Avusturalya), Münih Metrosu (Almanya), Gotthard Tünel Projesi (İsviçre ve İtalya’yı birbirine bağlayan, dünyanın en uzun tüneli), Stockholm Metrosu (İsveç), Lozan Tünel Projesi (İsviçre) gibi önemli projelerde yer alan Mono Steel’in ortağı ve CEO’su Mustafa Toprakçeken; “Litvanya’daki tesis, özellikle Baltık ülkeleri için çok önemli. Baltık ülkelerinin ilk alüminyum üretim hattına da sahip olacak olan tesisin yapımı bizim için de güzel bir işbirliği oldu. Nitelikli ve özel üretimlerimizle tüm dünyada metrodan fabrikaya, tünelden konut projesine kadar her şekilde hizmet vermeyi sürdüreceğiz,” şeklinde açıklamada bulundu.

Mono Steel’in ortaklarından Murat Özcanise büyük bir yatırımla inşa edecekleri tesis için; “İmzamızı taşıyan her proje bizim için özel. İşbirliği yaptığımız tüm firmalara, zamanında ve kaliteli üretimlerimizle hizmet veriyoruz. Dünyanın dört bir yanında, farklı projelerde yer almak hem bizim hem de ekibimiz için daha fazla deneyim demek. Her projeye ilk günkü heyecanımızla ve özverimizle bakıyor, çalışıyor ve üretiyoruz,” diye açıklıyor.

Mono Steel Hakkında

Makine Mühendisi Mustafa Toprakçeken ve Murat Özcan’ın ortaklığında Sakarya’da kurulan Mono Steel, Türkiye’deki bir çok projeyi (AVM’den stadyuma, konuttan köprüye kadar) takdirle tamamlayan köklü bir firma. Kanada, İngiltere, Avusturalya, Avrupa ve Afrika pazarlarında da deyim yerinde ise aranılan bir oyuncu haline gelen marka; tünel, metro, hidro elektrik santali gibi dünyaca isim yapmış projelerde yer alarak yerini sağlamlaştırıyor. Yurt dışında yaptığı yatırımların yanı sıra 2019 yılında, 35 yıllık geçmişiyle Almanya’nın Stuttgart bölgesinde yer alan ve sektörün lider firmalarından olan Villing Tech ile T-Steel GMBH firmasını kurarak ortak olan Mono Steel, Türkiye ve yurt dışında sağladığı istihdamla da ekonomiye katkı sağlıyor.