Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Mono Steel, 7...

Mono Steel, 70’den Fazla Ülkeye İhracat Yapıyor

07.04.2022 – Dünyaca ünlü projelerde kendisine yer bularak Türk ekonomisine katkı sağlayan Mono Steel, 5 kıtada 70’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. 

Kaliteli işçiliği sayesinde nitelikli projelerde kendisine yer bulan Mono Steel, Sakarya’daki fabrikalarından dünyanın 5 kıtasına ihracat yapmaya devam ediyor. Taleplerin artması nedeniyle geçtiğimiz ay Sakarya, Ferizli’deki yeni üretim tesisini büyütme kararı alan firma, son olarak Avustralya’nın en büyük hidroelektrik santrallerinden biri olan Snowy 2.0’ın 2. etabı için el sıkıştı.

70’den fazla ülkeye ihracat yapan ve 2022 sonuna kadar bu rakamı artırmayı hedefleyen Mono Steel’in CEO’su ve kurucu ortağı Mustafa Toprakçeken; “Yurtdışında yaptığımız işlerle Türk ekonomisine katkı sağlamaktan çok mutluyuz. Ekonomimiz güçlendikçe, bizler de yeni yatırımlar ve istihdamlar sağlayabiliyoruz. Bir Türk markasının ne kadar iyi ve kaliteli işler yapabileceğini de tüm dünyaya gösterebildiğimiz için gurur duyuyoruz. 5 yıl içinde 70’den fazla ülkeye ihracat yaptık. Yeni projelerimizle her geçen gün ihracat yaptığımız ülkelerin sayısı artıyor. Dünyada yaşanabilen 6 kıtanın 5’inde Mono Steel imzası taşıyan projeler yer alıyor diyebiliriz. Deyim yerinde ise tüm dünyayı demir ağlarla örüyoruz. Örmeye de devam edeceğiz… “ dedi.

Seattle Ship Canal Water Quality Projesi (Amerika), Grand Paris Express (Fransa), Gotthard Tünel Projesi (İsviçre ve İtalya’yı birbirine bağlayan, dünyanın en uzun tüneli), Stockholm Metrosu (İsveç), Lozan Tünel Projesi (İsviçre), Snowy 2.0 Hidroelektrik Santrali (Avustralya) gibi önemli projelerde yer alan Mono Steel, özellikle Avrupa ve Afrika’daki projeler için vazgeçilmez bir marka. Onu vazgeçilmez kılan ise markanın vizyonunda saklı. Her ülkenin kendi iç pazarından mal tedarik ediyormuşçasına rahat ve güvenilir hissetmesini sağlayan marka, pandemi şartlarının rahatlamasıyla yurtdışı projeleri için montaj hizmeti de vermeyi planlıyor.

 

Baltık Ülkelerinin İlk Alüminyum Üretim Hattında da Mono Steel İmzası

24.08.2021 – Dünyanın dört bir yanında, dünyaca ünlü projelerde yer alan Mono Steel; bu kez de Litvanya’nın Jonava şehrinde Danimarka merkezli ünlü bir firmanın üretim tesisini inşa ediyor. 10.000 metrekarelik üretim tesisinin yatırımı ise 2.650.000 Euro. 

Litvanya’nın Jonava şehrinde faaliyet gösteren Danimarkalı firma ile geçtiğimiz günlerde işbirliği yapan Mono Steel, mevcutta 6.000 metrekarelik tesise ek 10.000 metrekarelik yeni bir üretim tesisi inşa edecek. Eylül ayında yapımına başlanacak olan tesis; çelik konstrüksiyonundan çatısına kadar Mono Steel imzasını taşıyacak. Proje için ayrılan yatırım miktarı ise 2.650.000 Euro (İki Milyon Altı Yüz Elli Bin Avro).

Paris Metrosu (Fransa), Snowy 2.0 Hydro Santral Projesi (Avusturalya), Münih Metrosu (Almanya), Gotthard Tünel Projesi (İsviçre ve İtalya’yı birbirine bağlayan, dünyanın en uzun tüneli), Stockholm Metrosu (İsveç), Lozan Tünel Projesi (İsviçre) gibi önemli projelerde yer alan Mono Steel’in ortağı ve CEO’su Mustafa Toprakçeken; “Litvanya’daki tesis, özellikle Baltık ülkeleri için çok önemli. Baltık ülkelerinin ilk alüminyum üretim hattına da sahip olacak olan tesisin yapımı bizim için de güzel bir işbirliği oldu. Nitelikli ve özel üretimlerimizle tüm dünyada metrodan fabrikaya, tünelden konut projesine kadar her şekilde hizmet vermeyi sürdüreceğiz,” şeklinde açıklamada bulundu.

Mono Steel’in ortaklarından Murat Özcanise büyük bir yatırımla inşa edecekleri tesis için; “İmzamızı taşıyan her proje bizim için özel. İşbirliği yaptığımız tüm firmalara, zamanında ve kaliteli üretimlerimizle hizmet veriyoruz. Dünyanın dört bir yanında, farklı projelerde yer almak hem bizim hem de ekibimiz için daha fazla deneyim demek. Her projeye ilk günkü heyecanımızla ve özverimizle bakıyor, çalışıyor ve üretiyoruz,” diye açıklıyor.

Mono Steel Hakkında

Makine Mühendisi Mustafa Toprakçeken ve Murat Özcan’ın ortaklığında Sakarya’da kurulan Mono Steel, Türkiye’deki bir çok projeyi (AVM’den stadyuma, konuttan köprüye kadar) takdirle tamamlayan köklü bir firma. Kanada, İngiltere, Avusturalya, Avrupa ve Afrika pazarlarında da deyim yerinde ise aranılan bir oyuncu haline gelen marka; tünel, metro, hidro elektrik santali gibi dünyaca isim yapmış projelerde yer alarak yerini sağlamlaştırıyor. Yurt dışında yaptığı yatırımların yanı sıra 2019 yılında, 35 yıllık geçmişiyle Almanya’nın Stuttgart bölgesinde yer alan ve sektörün lider firmalarından olan Villing Tech ile T-Steel GMBH firmasını kurarak ortak olan Mono Steel, Türkiye ve yurt dışında sağladığı istihdamla da ekonomiye katkı sağlıyor.