Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Anadolu Sigor...

Anadolu Sigorta Girişimcileri Desteklemeye Devam Ediyor

Anadolu Sigorta Girişimcileri Desteklemeye Devam Ediyor

Teknoloji tabanlı yeni fikirlere ve girişimlere verdiği desteği artırarak devam eden Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent’le yaptığı işbirliği kapsamında İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen Big Bang Start-up Challenge’ın da destekçisi oldu. Yeni fikir ve girişimlere 21 milyon TL değerinde kaynak sağlanan yarışmada Anadolu Sigorta da bir girişimciye ödül vererek destek oldu.

06.12.2018 – İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Big Bang Start-up Challenge sonuçlandı. Anadolu Sigorta’nın da destekçileri arasında yer aldığı yarışmada mücadele eden girişimler toplam 21 milyon liralık ödül ve yatırım kazandı.

Üniversite kuluçka merkezleri sıralamasında dünyada 3. ve Avrupa’da 2. sırada olan Big Bang Start-up Challenge, 29 Kasım’da UNIQ İstanbul’da gerçekleşti. Binlerce girişim arasından sıyrılarak, finale kalan 20 girişim arasına kalma başarısını gösteren Akıllı Magnet, ödülünü Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı’dan aldı.

“En önemli yatırım gündemlerimizden biri yeni iş fikirleri”

Dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yer alan Big Bang Start-up Challenge’ın destekçileri arasında yer aldıklarını söyleyen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, “Değişen dünyaya uyum sağlamak ve müşteri taleplerine hızlı cevap verebilmek için inovatif girişimlerin öneminin farkındayız. Dolayısıyla özellikle son dönemde en önemli yatırım konularımızdan birisi dijital sigortacılığa yönelik yeni iş fikirleri. İTÜ Çekirdek ile bir süredir devam eden işbirliğimiz de bunun bir parçası. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ortaya çıkan girişimler oldukça mutluluk ve heyecan verici” dedi.

 

Anadolu Sigorta’dan Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye Tam Destek

Anadolu Sigorta, dijital kanalları üzerinden başlattığı kampanya ile Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek veriyor. Kampanya kapsamında, %10 ile %50 arasında değişen indirim oranları uygulanıyor.

11.10.2018 – Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na Anadolu Sigorta’dan destek geldi. Dijital kanallar aracılığıyla yapılan poliçelerde geçerli bir kampanya başlatan Anadolu Sigorta, kasko, tamamlayıcı sağlık, bireysel sağlık ve bireysel siber güvenlik ürünlerinde yüzde 10, konut sigortasında yüzde 35, güvenli gelecek ve ferdi kaza sigortasında ise yüzde 50 indirim fırsatı veriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, yüksek enflasyonun yıllar sonra tekrar ülke gündemine geldiğine ve bu oranların hızla aşağıya çekilmesinin önemine dikkat çekti. Anadolu Sigorta olarak bu mücadelenin destekçisi olduklarını belirten Koç, şöyle devam etti: “Yüksek enflasyon, sağlıklı bir ekonominin temel şartlarından biri olan fiyat istikrarını tehdit ediyor. Şüphesiz ki, toplumun her kesimini arkasına almış bir enflasyonla mücadele programının başarı şansı çok daha yüksek. Bu mücadele hepimizin mücadelesi. Biz de Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na, en önemli satış kanallarımızdan biri olan dijital kanallarımızda yaptığımız kampanya ile destek veriyoruz.”

Anadolu Sigorta 2018 Yılının İlk Yedi Ayında 3,3 Milyar TL Prim Üretimine Ulaştı

2018’in ilk yedi ayında 3,3 milyar TL prim üretimi gerçekleştiren Anadolu Sigorta, geçen yılın aynı dönemine göre prim üretimini yüzde 23 oranında artırdı.

17.09.2018 – 2018 yılına üretim ve kârlılık alanında güçlü başlayan Anadolu Sigorta, performansını Temmuz ayı sonu itibariyle de devam ettirdi.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre prim üretimini yüzde 23 oranında artıran Anadolu Sigorta, açıklanan resmi sonuçlara göre kara araçları, hava araçları, su araçları, nakliyat, yangın ve doğal afetler, makine kırılması, hava araçları sorumluluk ve genel sorumluluk branşlarında sektör lideri olarak konumlanmıştır.

Anadolu Sigorta’nın en yüksek prim ürettiği branşlar sırasıyla; 874,6 milyon TL ile “Kara Araçları Sorumluluk”, 579,5 milyon TL ile “Yangın ve Doğal Afetler”, 588,8 milyon TL ile “Kara Araçları” ve 471,8 milyon TL ile “Hastalık-Sağlık” oldu.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre; “Hava Araçları” yüzde 56, “Nakliyat” yüzde 55, “Mühendislik” yüzde 43, Makine Kırılması yüzde 48 ve “Hastalık-Sağlık” yüzde 38 büyüme performansıyla en dikkat çeken branşlar arasında yer aldı.

 

Türkiye’nin İlk Standart Kapsamlı Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası Anadolu Sigorta’dan

Anadolu Sigorta Ticari İşletme ve KOBİ’leri de Siber Risklerden Koruyor

Türkiye’nin öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta, ‘Bireysel Siber Güvenlik Sigortası’nın ardından bir ilke daha imza attı ve Türkiye’nin standart paket kapsamlı ilk ‘Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası’nı ticari işletmeler ve KOBİ’lerin hizmetine sundu. Ekonomik prim tutarıyla dikkat çeken ürün, veri korumadan, siber fidye zararına, veri ihlalinden, iş kaybına kadar birçok teminatı içeriyor. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “Türkiye’de bireylere yönelik ilk siber güvenlik paket sigorta ürününü biz çıkarmıştık. Şimdi yine bir ilk olan standart kapsamlı Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası’nı ticari işletmeler ve KOBİ’lerle buluşturuyoruz” dedi.

27.06.2018 – Günümüzde siber tehditler, işletmeleri, dolandırıcılık veya hırsızlık konularının çok ötesinde endişeye sürüklüyor. Siber saldırganlar çok daha organize çalışıyor ve işletmelerin hizmetlerini durdurmaya, verilerini imha etmeye, aynı zamanda fidye karşılığı sistemlerine el koymaya odaklanıyor. Bu sebeple, bu tür risklerden doğan zorluklar günden güne çok daha karmaşık bir hale geliyor. Türkiye’nin öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ‘Bireysel Siber Güvenlik Poliçesi’nin ardından Türkiye’de bir ilke daha imza atarak standart paket kapsamlı Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası’nı ticari işletme ve KOBİ’lere özel bir çözüm olarak tasarlayarak bu işletmelerin hizmetine sundu.

Dijitalleşme ve teknolojik gelişmelerle birlikte artan risklere dikkat çeken Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “Dünyada teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişip dönüşürken siber dünyadaki tehlikeler de aynı hızla artıyor ve gerek bireyler gerekse de kurumlar için risk unsuru oluşturuyor. Siber sigorta, dünya genelinde daha çok ticari ürünlerin bulunduğu ve oldukça hızlı büyüme gösteren bir alan. Anadolu Sigorta olarak biz bu alanda geçtiğimiz yıl Türkiye’de bireylere yönelik ilk paket ürünü sunmuştuk. Şimdi yine bir ilk olan standart kapsamlı Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası’nı ticari işletmeler ve KOBİ’lerle buluşturuyoruz” dedi.

Anadolu Sigorta Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası’nın ticari işletmelere ve KOBİ’lere yönelik standart limitler ve geniş teminatların yer aldığı yeni bir paket ürün olmasına karşın oldukça uygun fiyatlarla sunulduğunun altını çizen Sönmez sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptığımız araştırmada sektörümüzde ticari işletme ve KOBİ’lere yönelik standart limitler ve teminatlar içeren paket bir ürün bulunmadığını gördük. Genellikle daha büyük ölçekli işletmelere yönelik “terzi usulü” ürünler bulunmasına rağmen küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak, anlaşılması kolay, standart limitli ve kapsamlı ve aynı zamanda makul primli bir ürünün eksikliği hissediliyordu. Biz de, ticari işletmeler ve KOBİ’ler için hazırladığımız Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası ile, siber güvenlik riski nedeniyle oluşacak veri koruma hasarlarından, iş durmasından kaynaklanan zararlara, kamu otoritesine karşı yapılan savunma ve para cezalarından, siber fidye hasarlarına, bilgi güvenliği ve gizlilik sorumluluğundan ve veri ihlali masraflarına kadar bir çok riski standart limitler ve makul primlerle teminat altına alan yepyeni bir ürün geliştirdik.”

Anadolu Sigorta Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası, şirketlerin uğradığı finansal zararlardan kar kaybına, veri kaybı sebebiyle oluşan masraflardan siber risk uzmanlarının sunduğu hizmetlere kadar tüm masraf ve zararları teminat altına alan tam ve kapsamlı bir paket siber risk poliçesi olma özelliğini taşıyor.

 

Anadolu Sigorta Uyarıyor: “Doğal Afetlere Karşı Kendinizi Güvenceye Alın”

30.05.2018 – Şiddeti her geçen gün artan hidro meteorolojik olaylar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük maddi hasarlara sebep oluyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında meydana gelen sel ve dolu olaylarıyla ilgili uyarılarda bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, “Önümüzdeki dönemde hidro meteorolojik olayları hayatımızın bir parçası olarak kabul etmemiz gerekiyor. Maddi hasarları en aza indirmek için artık gerek araç, gerekse konut ve işyerleri için bu riskleri de kapsayan sigortaları satın almak çok daha büyük önem taşıyor” dedi.

Son yıllarda iklim değişikliği kaynaklı şiddetli hidro meteorolojik olaylar tüm dünyada etkisini artırarak sürdürüyor. ABD’de geçtiğimiz yıl üst üste gerçekleşen üç kasırga, sigorta hasarlarını arttırdı, öyle ki son 30 yılda kasırgalara yönelik hasar tutarının 5’e katlandığı raporlandı. 2012 yılında yaşanan Sandy kasırgası, ABD’nin gördüğü en ölümcül fırtına siklonlarından iken, 2017 Atlantik Fırtına Sezonu, “yeni normal” olarak adlandırıldı. Türkiye’de de özellikle yağış kaynaklı hasarlarda belirgin bir artış yaşandı. Kaskoda, geçen yaz meydana gelen dolu ve sel hasarlarının etkisiyle bir önceki yıl yüzde 69 olan hasar/prim oranı yüzde 78’e çıktı.

 

İklim değişikliğinin de etkisiyle, ‘hidro meteorolojik’ diye adlandırılan bu tür doğa olaylarını artık hayatımızın bir parçası olarak kabul etmemiz gerektiğini söyleyen Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, tüketicileri bu konuda önlem almaları yönünde uyardı. Koç, “Sözgelimi 20 Mayıs hafta sonu, bu yılın en şiddetli hava olaylarından biri maalesef Ankara’da yaşandı. Ankara’da sadece birkaç saat etkili olan aşırı yağışlar; su baskınlarına, pek çok aracın ve evin hasar görmesine neden oldu. Ankara’da yaşanan bu son hasar ile ilgili şirketimizde açılan hasar dosyalarının tahmini tazminat boyutu, kısa sürede 1 milyon TL’yi aştı. Üzülerek söylüyorum ki bu tür hidro meteorolojik olayların gerek büyük şehirlerde gerekse Anadolu şehirlerinde tüm yaz etkisini göstermesi bekleniyor. Aslında geçen yılda da durum farklı değildi, yıla kar ağırlığı hasarlarıyla başlamıştık, yaz aylarına geldiğimizde ise gündemimize sel ve dolu hasarları girmişti. Sadece 18 ve 27 Temmuz 2017’de İstanbul’da yaşanan sel ve dolu felaketlerinin şirketimize etkisi 82 milyon TL oldu” dedi.

“Mayıs ve Haziran aylarına dikkat”

Mayıs ve Haziran’ın şiddetli yağışların en sık görüldüğü aylar olduğuna dikkat çeken Koç, uzmanların bu dönemde özellikle sağanak yağış, dolu ve fırtınalar konusunda uyardığına dikkat çekti.

Hidro meteorolojik olaylar sonucunda oluşan hasarların, büyük oranda dolu ve sel kaynaklı araç hasarları ile konut ve işyerlerinde meydana gelen su baskınlarından oluştuğunun altını çizen Koç sözlerine şöyle devam etti: “Maddi hasarları en aza indirmek için artık gerek araç gerekse konut ve işyerleri için bu riskleri de kapsayan sigortaları satın almak çok daha büyük önem taşıyor. Bunun yanında, tüm sigortalılarımıza ve vatandaşlarımıza uzmanların uyarılarına daha fazla kulak vermelerini ve muhtemel felaketler öncesi mümkün olabilen tüm kişisel önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

 

Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent’le yaptığı işbirliği kapsamında, teknoloji tabanlı girişimleri destekliyor. 16.05.2018

Anadolu Sigorta’dan Teknoloji Girişimcilerine Tam Destek

İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’in ilk halkası olan “Ön Kuluçka Aşaması”ndan itibaren projeye katkı sunmaya başlayan Anadolu Sigorta, desteğini bu aşamayı geçmek için düzenlenen Big Bang Startup Challenge’ı kazanan girişimcilere özel ödül vererek ve süreç boyunca mentörlük yaparak güçlendirecek.

Dijital sigortacılığa yaptığı yatırımlar ve yenilikçi uygulamalarıyla fark yaratan Anadolu Sigorta, söz konusu işbirliği sayesinde İTÜ Çekirdek’ten çıkacak teknoloji girişimcileri ile ortak projeler belirleyip bu projelere destek olacak.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Levent Sönmez ve Mehmet Abacı ile İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan’un biraraya gelerek detaylarını açıkladıkları ortaklığa göre, İTÜ Çekirdek’e başvurarak seçilen girişimciler ön kuluçka aşamasında Anadolu Sigorta çalışanlarından oluşan mentörlerden, sahip oldukları uzmanlık alanına göre destek alacak ve İTÜ Çekirdek’in açık ofis, eğitim, network gibi imkanlarından yararlanabilecek.

Ön kuluçka aşamasını başarıyla bitiren girişimler ise Kasım ayında 7’ncisi düzenlenecek olan ve finansman ve kuluçka desteğine ulaşmak için yarışılan “Big Bang” etkinliğinde sahnede olacak. Big Bang’de jüri olarak da yer alacak olan Anadolu Sigorta, yarışmadaki ekipler arasından insurtech veya sigorta ile alakalı projelere özel ödül verecek.

Big Bang Kasım’da

İTÜ Çekirdek ön kuluçka aşamasını başarıyla tamamlayan grupların katıldığı Big Bang Startup Challenge’ın yedincisi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kasım ayında gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl girişimcilere 17 milyon TL’lik hibe, ödül ve yatırımın dağıtıldığı etkinlik, dünyadaki girişimcilik yarışmaları arasında ilk sırada yer alıyor. Big Bang’te sahneye çıkan girişimler bir sonraki aşama olan kuluçka aşamasına geçmeye hak kazanıyor.

Girişimcilerin iş planını gerçekleştirerek ticari başarıya ulaşmalarını ve kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamayı hedefleyen program sonrasında adaylar girişim ekosistemine kazandırılıyor.

Anadolu Sigorta desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak isteyenler için başvurular halen devam ediyor. Diğer alanlarla birlikte sigorta alanında da teknolojiye dayalı ürün ve hizmetlere dönüşebilir projesi olan her yaştan girişimci, İTÜ Çekirdek’te yerini almak için www.itucekirdek.com internet sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştirebiliyor.

 

Robot Sophia Anadolu Sigorta Güvencesiyle Türkiye’ye Geldi 19.04.2018

Dünyanın ilk humanoid robotu Sophia, Anadolu Sigorta güvencesinde Türkiye’ye seyahat etti. 19 Nisan tarihinde Marketing Meetup etkinliğine katılmak üzere Türkiye’ye gelen Sophia’ya poliçesi, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Gökalp tarafından takdim edildi.

19 Nisan’da ‘deneyim’ teması ile gerçekleşen Marketing Meetup bu sene çok önemli bir konuğu ağırladı. Hanson Robotics ve Las Vegas Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen ve humanoid bir bedene sahip olan dünyanın ilk robotu Sophia, Uniq İstanbul’da düzenlenen etkinliğin en dikkat çekici konukları arasında yer aldı.

Hong Kong’tan İstanbul’a seyahat eden Sophia, seyahati boyunca Anadolu Sigorta güvencesindeydi. Sophia’nın seyahat risklerini teminat altına alan sigorta poliçesi, etkinlik sırasında kendisine takdim edildi.

Anadolu Sigorta, Standında, Bireysel Siber Güvenlik Sigortası Ürününü Tanıtacak

Bu yıl da pazarlama dünyasını Uniq Hall İstanbul’da bir araya getiren Marketing Meetup’ta, Anadolu Sigorta standında kayıt veren 50 şanslı katılımcı ilk kez Anadolu Sigorta tarafından sunulan Bireysel Siber Güvenlik Sigortası’yla ücretsiz tanışma fırsatı yakaladı.

Kimlik hırsızlığı, ödeme araçlarının hileli veya kötüye kullanımı, yaşadıkları online alışveriş anlaşmazlıkları ve sanal dünyada saygınlıklarına zarar verilmesi gibi durumları teminat altına alan Bireysel Siber Güvenlik Sigortası, etkinlik katılımcıları tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Anadolu Sigorta standında detaylı tanıtılan Bireysel Siber Güvenlik Sigortası, risklere belli oranlarda sunduğu teminatlar ve hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra kişisel şifre çalışma teminatı ile birlikte bilgisayar asistans hizmeti de sunuyor.

Anadolu Sigorta ANSGR Hisse Analiz ve Yorumları