Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Anadolu Hayat...

Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 25 Milyar TL’ye Yaklaştı

01.11.2019 – Halen Borsa İstanbul’un en değerli sigorta şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, 2019 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Pek çok alanda sektör liderliğini devam ettiren Şirketin aktif büyüklüğü 25 milyar TL’ye yaklaştı.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, 2019 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Yılın ilk dokuz aylık döneminde, otomatik katılım dahil bireysel emeklilik ve hayat sigortaları fonları büyümeye devam etti. Eylül ayı sonunda bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısı 12,7 milyon kişiye, fon büyüklüğü 115,5 milyar TL’ye ulaştı. Hayat sigortalarında biriken fonlar ise Ağustos ayı sonunda 8,3 milyar TL’ye yükseldi. Sektör olarak tasarruf bilincini artırmak suretiyle uzun vadeli fonlar yaratarak ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Eylül 2019 tarihli sektör verilerine göre katılımcı sayısı itibarıyla bireysel emeklilik sistemindeki lider konumunu sürdürdü. Fon büyüklüğünde ise sektör ortalamasının üzerinde bir performans göstererek pazar payını %18,1’e yükseltti. Geçen yılın aynı dönemine göre hayat sigortası prim üretimini %41 artırarak bu alanda sektör ikinciliğine yükselen Anadolu Hayat Emeklilik, 1,9 milyar TL’yi aşan sigortalı varlıkları ile de sektördeki lider pozisyonunu korudu.

Eylül ayı itibariyle 25 milyar TL’ye yaklaşan aktif büyüklüğü ile sektörünün lideri konumunda olan Anadolu Hayat Emeklilik, yılın ilk dokuz aylık döneminde 236,6 milyon TL net kâr elde etti. Şirketin özkaynakları 1,1 milyar TL’ye ulaştı.

Genel Müdür Yılmaz Ertürk, “Anadolu Hayat Emeklilik olarak ülkemiz tasarruflarının artışına katkı sağlayacak ürünler geliştirmeye, bu ürünleri kullanıcı dostu teknolojilerle sunmaya ve bireysel emeklilik sistemine dahil olanların yatırımlarını daha iyi değerlendirmelerine yardımcı olacak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bunun en son örneği Fonmatik Robo oldu. Bireysel emeklilik sistemine dahil olanların %90’ından fazlası, finansal piyasaları takip etmenin zorlukları ve zamansızlık gibi nedenlerle sisteme girdikten sonra tercih ettikleri varlıkların dağılımında değişikliğe gitmiyor. Öte taraftan finansal piyasalar oldukça dinamik. Muhtelif nedenlerle risk algısı ve iştahı sürekli olarak değişiyor, finansal varlıkların getirileri bu durumdan etkileniyor. Bu nedenle yatırıma konu olan varlıkların da dinamik bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Mobil ve İnternet Şubelerimiz üzerinden sunduğumuz Fonmatik Robo hizmeti, yatırımcının risk iştahını ölçtükten sonra varlıklarını, değişen piyasa koşullarını dikkate alarak yönetiyor. Ülkemizde ilk ve tek olan bu uygulamayı ücretsiz olarak sunuyoruz” dedi.

 

 

Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 23 Milyar TL’ye Yaklaştı

01.08.2019 – Anadolu Hayat Emeklilik’in 2019 yılı Haziran dönemi finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik 2019 yılı Haziran dönemi itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü %23,6 artırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, 2019 yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Teknoloji odaklı, inovatif yaklaşımımızla müşteri deneyimini geliştiren, köklü mirasından beslenen ve ülke ekonomisinin gelişimine; tasarruf bilinci sağlayarak, yüksek mevzuatsal uyum göstererek ve uzun vadeli fonlar yaratarak katkıda bulunma misyonumuz ile faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 30 Haziran 2019 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında %18,7’lik pazar payı ile 18,5 milyar TL’yi aştı. Şirket, 2 milyona yaklaşan sözleşme ve sertifika sayısı ile de bu alandaki sektör liderliğini sürdürdü. Yılın ikinci çeyreği itibarıyla gönüllü BES ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 758 bin katılımcı ile liderliğe yükselen Anadolu Hayat Emeklilik, otomatik katılım çalışan fon tutarında 660 milyon TL’ye ulaştı.

2019 yılının ilk yarısı itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre %20,7 artışla toplam 389 milyon TL hayat sigortası prim üretimi gerçekleştiren Anadolu Hayat Emeklilik, 1,8 milyar TL’yi aşan sigortalı varlıkları ile de hayat sigortaları sektöründeki lider pozisyonunu sürdürdü.

Anadolu Hayat Emeklilik, Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen A.L.F.A. Awards müşteri deneyimini en iyi yöneten bireysel emeklilik markası seçilirken, “Social Media Awards Turkey’de” Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları kategorisinde geçen sene olduğu gibi 2019 yılında da yine altın ödülün sahibi oldu. Bununla beraber, şirket, müşterileri, çalışanları ve iş ortakları ile kurduğu iyi ilişkiler, sektördeki saygınlığı, kullanıcı deneyimine, güven ve sosyal sorumluluğa verdiği önem doğrultusunda, uluslararası sertifikasyon kuruluşu olan ICERTIAS tarafından ‘Müşterilerin Dostu – Çünkü Değer Verdiğimiz Sizsiniz’ ödülüne layık görüldü.

30 Haziran 2019 tarihi itibari ile 194 milyon TL brüt ve 142,4 milyon TL net kâr elde eden Anadolu Hayat Emeklilik’in özkaynakları ise 956 milyon TL tutarında gerçekleşti. Şirket, aktif büyüklüğünde 23 milyar TL’ye yaklaşarak bu alandaki tartışmasız sektör liderliğini bir kere daha ispat etti. Toplam teknik kâr ise yaklaşık 134 milyon TL tutarında gerçekleşti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Ülke ekonomisinin gelişimine önemli katkılar sağlayan ve kritik konularda destek olan bireysel emeklilik sektörü, gerek son yayınlanan kalkınma planında yer aldığı unsurları gerekse güncellenen mevzuatı ile daha güçlü bir şekilde hayatımızda yer almaya devam edecektir.Anadolu Hayat Emeklilik olarak biz de, hızlı uyum sağlama kabiliyetimiz, müşteri deneyimine verdiğimiz önem, yürüttüğümüz teknoloji ve insan odaklı projelerimiz ve sektörümüzün lokomotif şirketlerinden biri olduğumuzun bilinci ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 21 Milyar TL’ye Yaklaştı

03.05.2019 – Anadolu Hayat Emeklilik’in 2019 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik, 2019 yılı ilk çeyreği itibarıyla geçen yılın ayın dönemine göre aktif büyüklüğünü %13 artırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, 2019 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “2018 yılında elde ettiğimiz başarı çizgisini daha da yukarılara taşıyarak devam ettirme, teknoloji odaklı, inovatif yaklaşımımızla müşteri deneyimini daha ileri seviyelere taşıma ve ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunma hedeflerimiz ile faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 31 Mart 2019 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında %18,7’lik pazar payı ile 17 milyar TL’yi aştı. Şirket, 1,3 milyona yaklaşan sözleşme ve sertifika sayısı ile de bu alandaki sektör liderliğini sürdürdü. Anadolu Hayat Emeklilik, yılın ilk çeyreği itibarıyla gönüllü BES ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 724 bin katılımcı ile lider oldu. Otomatik katılımda ise 564 milyon TL çalışan fon tutarına ulaşıldı.

1,7 milyar TL seviyesindeki sigortalı varlıkları ile hayat sigortaları sektöründe lider olan Şirket, yılın ilk çeyreğinde toplam 181 milyon TL tutarında prim üretimi gerçekleştirdi.

Şirketin brüt kârı 97 milyon TL, net kârı 73 milyon TL, toplam teknik kârı ise 67 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Özkaynakları 853 milyon TL tutarında olan Anadolu Hayat Emeklilik, aktif büyüklüğünde ise 21 milyar TL’ye yaklaşarak bu alandaki tartışmasız sektör liderliğini bir kere daha ispat etti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Ülkemiz tasarruflarının itici gücü olan bireysel emeklilik sektörü; otomatik katılım ve mevzuatı yayımlanması beklenen diğer uygulamalar ile birlikte her geçen gün büyümeye devam edecektir. Bu çerçevede Şirketimiz, sektörün kesintisiz biçimde desteklenmesine yönelik aksiyonları almaya ve ülkemiz ekonomisine katma değer yaratmaya devam edecektir” dedi.

 

Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 20 Milyar TL’yi Aştı

01.02.2019 – Anadolu Hayat Emeklilik’in 2018 yıl sonu finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, 2018 yıl sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü %13, brüt kârını %15, teknik kârını ise %19 oranında artırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, 2018 yıl sonu finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Özellikle 2018 yılının ikinci yarısında hem ülkemizde hem de dünyada yaşanan finansal dalgalanmalara rağmen yılı başarılı sonuçlarla kapatan Şirketimiz, sürdürülebilir kârlı büyüme stratejisi çerçevesinde müşteri deneyimini daha ileri seviyelere taşıma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmüştür.” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 28 Aralık 2018 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında %19’luk pazar payı ile 16,4 milyar TL’ye ulaştı. Önceki dönemlerde olduğu gibi, en yüksek devlet katkısı fon büyüklüğüne sahip olma özelliğini devam ettiren Şirket, 2018 yılında fon büyüklüğü ve katkı payı artışında da ilk sırada yer alırken, 1,3 milyon sözleşme ve sertifika sayısı ile bu alandaki sektör liderliğini sürdürdü. Otomatik katılımda ise çalışan fon tutarı 490 milyon TL’ye yaklaştı.

2018 yıl sonu itibarıyla prim üretimini sektörün oldukça üzerinde bir artış oranı ile, geçen yıla göre %11 artıran ve toplam 639 milyon TL hayat sigortası prim üretimi gerçekleştiren Şirket, prim üretimi pazar payını %9’a yükseltti. Anadolu Hayat Emeklilik, 1,7 milyar TL’ye ulaşan sigortalı varlıkları ile hayat sigortaları sektöründeki lider pozisyonunu sürdürdü.

Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, ürün çeşitliliğini ve hizmetlerini 2018 yılında da farklı segment ve müşteri ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde geliştirmeye devam ederken, çalışmalarını hem müşteri deneyiminin mükemmelleştirilmesi hem de dijitalleşme perspektifinde yürüttü.

Otomatik katılımda müşterilerin daha hızlı ve sağlıklı hizmet alabilmelerini ve kurumların sisteme diledikleri yerden, diledikleri zaman dahil olabilmelerini sağlayan Online Otomatik Katılım sayfası kullanıma açılarak, bordro entegrasyonuna ilişkin geliştirmelerle de otomatik katılıma dahil olan şirketlere operasyonel verimlilik sağlandı.

Anadolu Hayat Emeklilik, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında 2017 yılı faaliyetlerinden oluşan karbon ayak izini, yenilenebilir enerji projelerine verdiği destek ile sıfırlayarak 2018 yılında da karbon nötr Şirket olma unvanını korudu.

Fırsat eşitliğini bir ayrıcalık değil hak olarak gören Anadolu Hayat Emeklilik, “Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri”ni (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzalayarak bu konudaki kararlılığını ortaya koydu.

Anadolu Hayat Emeklilik, Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından düzenlenen A.L.F.A. Awards’ta müşteri deneyimini en iyi yöneten bireysel emeklilik markası seçilirken, Social Media Awards Turkey’de Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları kategorisinde geçen yıl olduğu gibi 2018 yılında da “Altın Ödül”ün sahibi oldu.

Temel Sigortacılık Dönüşüm Projesi Feniks ile global finansal danışmanlık şirketi Celent tarafından verilen “Örnek Sigortacı” ödülüne “Miras Ana Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” kategorisinde layık görülen Anadolu Hayat Emeklilik’in sektöründe dönüşüme öncü olan projesinin başarısı uluslararası platformda da tescillenmiş oldu.

31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla geçen yıla göre %15 artışla 322 milyon TL brüt, %13 artışla 254 milyon TL net kâr elde eden Anadolu Hayat Emeklilik’in özkaynakları ise 941 milyon TL tutarında gerçekleşti. Şirket, aktif büyüklüğünde 20 milyar TL’yi aşarak bu alandaki tartışmasız sektör lideri pozisyonunu daha da güçlendirdi. Toplam teknik kâr ise geçen yılın aynı dönemine göre %19 artış göstererek 238 milyon TL tutarında gerçekleşti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Anadolu Hayat Emeklilik olarak, önümüzdeki dönemde de, müşteri beklentilerini karşılamaya ve müşteri deneyimini yükseltmeye yönelik inovatif ve teknoloji odaklı yaklaşımımızı sürdürme, mevzuatsal gelişmelere hızlı uyum sağlama ve ülke ekonomisine katma değer yaratma konularındaki kararlılığımız ile sektöre yön vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Anadolu Hayat Emeklilik Çocuğum için Eğitim Sigortası ile Çocukların Eğitimi Güvence Altında

18.09.2018 – Anadolu Hayat Emeklilik, çocuklarının eğitimini güvence altına almak isteyenlere ‘Çocuğum İçin Eğitim Sigortası’nı öneriyor. Yaşam kaybı riskine karşı, çocuğun eğitiminin kesintiye uğramadan devam edebilmesi için teminat sağlayan sigorta, kritik hastalık ya da kaza sonucu tam kalıcı sakatlık durumları için de ek teminatlar sunuyor.

Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortası alanındaki deneyimi ve yenilikçi ürünleriyle beklenmedik durumlar için pek çok ihtiyaç özelinde finansal güvence sunmaya devam ediyor. Yakın zamanda satışı başlayan Anadolu Hayat Emeklilik Çocuğum için Eğitim Sigortası, pek çok riske karşı çocuklarının eğitimini teminat altına almak isteyenler için özel olarak tasarlandı. Çocuğum için Eğitim Sigortası ile, ebeveyn ya da aile bireylerinin yaşam kaybı riskine karşı çocuğun eğitiminin devam edebilmesi için finansal bir güvence sunulurken, kritik hastalık ya da kaza sonucu tam kalıcı sakatlık teminatlarıyla da güvence kapsamı genişletilebiliyor.

“İyi bir gelecek için iyi bir eğitim”

Ürün hakkında bilgi veren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Anadolu Hayat Emeklilik Çocuğum için Eğitim Sigortası hem teminat kapsamı hem de kişiye özel teminat tutarıyla herkesin ihtiyacını ve beklentisini karşılamak amacıyla hazırlandı. Ürünün teminatları, çocuğun eğitimini ebeveynin hayatını kaybetmesi halinde bile aynı standartlarda sürdürebilmesini sağlıyor.” dedi.

Erkan şöyle devam etti: “İyi bir gelecek için iyi bir eğitim almanın gerekliliği tartışılmaz. Anadolu Hayat Emeklilik Çocuğum için Eğitim Sigortası da bu bakış açısının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Döviz cinsinden prim tutarları, çocuğun kalan eğitim süresi ve yıllık eğitim masrafları göz önüne alınarak belirleniyor. Böylece herkes bütçesine uygun ödemelerle çocuğunun eğitimini güvence altına alabiliyor.”

 

Anadolu Hayat Emeklilik İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

Anadolu Hayat Emeklilik’in 2018 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik 2018 yılı ilk yarısı itibarıyla geçen yılın ayın dönemine göre aktif büyüklüğünü %15, brüt kârını %18, teknik kârını ise %32 oranında artırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, 2018 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Köklü kurumsal mirasını ve güçlü finansal yapısını yenilikçi uygulamalar ve yatırımlarla daha da geliştiren Anadolu Hayat Emeklilik, uzun vadeli fonlar yaratarak ülke ekonomisine değer katmak ve bu doğrultuda geniş kitlelerde tasarruf bilinci oluşturmak misyonu ile faaliyetlerine devam etmektedir” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 30 Haziran 2018 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamda 15,1 milyar TL’yi aşarak %19 oranında pazar payına ulaştı. Önceki dönemlerde olduğu gibi, en yüksek devlet katkısı fon büyüklüğüne sahip şirket olma özelliğini devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik, 1,3 milyonu aşan sözleşme ve sertifika sayısı ile bu alandaki sektör liderliğini sürdürdü. Otomatik katılımda ise 318 milyon TL çalışan fon tutarına ulaşıldı.

2018 ilk yarısında toplam 322 milyon TL hayat sigortası prim üretimi gerçekleştiren Anadolu Hayat Emeklilik, 1,7 milyar TL seviyesindeki sigortalı varlıkları ile hayat sigortaları sektöründeki lider pozisyonunu sürdürdü.

Farklı ürünlerle geniş bir müşteri kitlesine hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik’in 18-25 yaş arası katılımcılara özel “Genç Emeklilik Planı”, 100 bin katılımcıya ulaştı. Yine bu dönemde “Çiftçilere Özel Emeklilik Planı” ile çiftçilere ve ailelerine uygun ödemeler ile birikim yapma ve %25 devlet katkısı avantajından yararlanma imkânı sunuldu. Ayrıca Şirketin, bireysel emeklilik portföyüne eklediği iQ Fonlar ile, müşterilerin birikimlerinin kendi risk ve getiri beklentilerine uygun yatırım enstrümanlarında portföy yönetim şirketi tarafından aktif olarak yönetilmesi sağlanmaktadır.

Anadolu Hayat Emeklilik, Temel Sigortacılık Dönüşüm Projesi olan Feniks ile global finansal danışmanlık şirketi Celent tarafından verilen “Örnek Sigortacı” ödülüne “Miras Ana Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” kategorisinde layık görüldü ve sektöründe dönüşüme öncü olan projesinin başarısı uluslararası platformlarda tescillendi.

30 Haziran 2018 tarihi itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre %18 artışla 166,5 milyon TL brüt, %19 artışla 136,8 milyon TL net kâr elde eden Anadolu Hayat Emeklilik’in özkaynakları ise 815 milyon TL tutarında gerçekleşti. Şirket, aktif büyüklüğünde 18,4 milyar TL’yi aşarak bu alandaki tartışmasız sektör liderliğini bir kere daha ispat etti. Ana faaliyet branşlarındaki etkinliğin göstergesi olan teknik kâr ise geçen yılın aynı dönemine göre %32 artış göstererek 125,5 milyon TL tutarında gerçekleşti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Anadolu Hayat Emeklilik olarak, sürdürülebilir kârlı büyüme stratejimizi sürdürecek ve pazarın yüksek potansiyelini en verimli şekilde kullanarak sektörün her açıdan öncü şirketi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik ANHYT Hisse Analiz ve Yorumları