Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Albaraka Türk...

Albaraka Türk 2Ç Finansal Sonuçlarını Açıkladı

09.08.2018 – Dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonu doğrultusunda önemli adımlar atan Albaraka Türk, ikinci çeyrek finansal sonuçlarını Youtube kanalı üzerinden açıklayarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Dünyada en etkin şekilde kullanılan dijital kanallardan biri olan Youtube üzerinde yaptığı yayın ile finansal sonuçlarını daha geniş bir yatırımcı kitlesine, şeffaf bir şekilde aktararak yatırımcı ilişkilerinde yenilikçi bir uygulamaya daha imza atmış oldu.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Türkiye’nin ilk katılım bankası olan Albaraka Türk, inovatif uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Banka, dijitalleşmeye yaptığı yatırımların bir yansıması olarak Türkiye’de bir ilke imza atıp ikinci çeyrek finansal sonuçlarını Youtube kanalı aracılığıyla açıkladı.

Hazine, Yatırım Bankacılığı, Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Malek Khodr Temsah ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü Sadrettin Bağcı’nın katılımıyla gerçekleştirilen yayın sayesinde yatırımcılar; Albaraka Türk’ün ikinci çeyrek finansalları ile ilgili bilgileri ilk ağızdan dinleme imkânı buldu.

Hazine, Yatırım Bankacılığı, Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Malek Khodr Temsah, yaptıkları Youtube yayını ile ilgili olarak; “Dijital dönüşümü bankamızın tüm kanallarında yaygınlaştırmaya devam ederken özellikle kamuoyunu aydınlatma ve şeffaflık açısından büyük bir önem taşıyan yatırımcı ilişkilerinde de dijitalleşmeyi etkin bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Bunun bir yansıması olarak Türkiye’de finansal sonuçlarını Youtube kanalı aracılığıyla açıklayan ilk kurum olarak yenilikçi bir uygulamaya daha adım attık.” dedi.

Albaraka Türk ALBRK Hisse Analiz ve Yorumları