Ana sayfa Haberler Şirket Haberleri Aktif Bank: A...

Aktif Bank: Afrika’nın Geleceği Ruanda’da Konuşuldu

25.03.2019 – 2012’den bu yana her yıl düzenlenen Africa Ceo Forum, bu yıl Aktif Bank sponsorluğunda Ruanda’da gerçekleştirildi. 70 ülke, 120 devlet başkanı ve 1500’den fazla uluslararası katılımcının yer aldığı forum, “Afrika’nın geleceğini şekillendirme” temasıyla yapıldı. Aktif Bank Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, “Bu etkinlikte sadece Aktif Bank’ı değil Türkiye’yi de temsil ettik. Hedefimiz, Afrika ile ülkemiz arasındaki iş birliğinin gelişmesine katkı sağlamak” dedi.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Afrika kıtasında özel sektörün en önemli buluşma noktası olan Africa CEO Forum bu yıl Ruanda’da gerçekleşti. “Afrika’nın geleceğini şekillendirme” temasıyla hayata geçirilen forum, 1500’den fazla uluslararası katılımcı, 70 ülke, 700’den fazla CEO ve 120 devlet başkanı ve bakana ev sahipliği yaptı. Aktif Bank sponsorluğunda yapılan ve Aktif Bank’ın da yer aldığı oturumlar, uluslararası firma ve temsilcileri bir araya getirdi.

Aktif Bank Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, “Afrika’da böylesine büyük bir etkinliğe sponsor olan tek Türk firması olmanın gururunu yaşıyoruz. Afrika CEO Forum’da sadece Aktif Bank’ı değil, Türkiye’yi de temsil ediyoruz. Afrika ülkelerine dış ticaret ve bankacılık alanında hizmetlerimizi anlatıp, Afrika ile ülkemiz arasındaki iş birliğinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi. Aktif Bank’ın Afrika’daki dış ticaret sorunlarına çözüm sunduğunu belirten Utku, “Afrika’da 36 ülkede, 125 banka lehine tahsis ettiğimiz dış ticaret limiti ve geniş muhabir ağımız ile Türkiye-Afrika dış ticaret hacminin gelişmesine katkıda bulunuyoruz” ifadesini kullandı.