Ana Sayfa Haberler Şirket Haberleri Adel Kalemcil...

Adel Kalemcilik Kırtasiye Sektöründe TSE Covid19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Alan İlk Şirket Oldu

31.08.2020 – Adel Kalemcilik, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Ürün güvenliği ve kalite yönetimini ilke olarak benimseyen Adel Kalemcilik, kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası tüm standartları titizlikle takip ediyor ve uyguluyor. Bu anlayışla, Coronavirüs (Covid-19) sürecinin en başından itibaren Çayırova’da bulunan 36 bin metrekarelik modern fabrikasında güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Covid-19 pandemisinin Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren hayata geçirdiği önlemler ile çalışanlarının ve tüketicilerinin sağlığını odak noktası haline getiren şirket, üst düzey hijyen tedbirleri ve tüm paydaşlarının sağlığını gözeten uygulamaları ile sektöre iz bırakmaya devam ediyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önlemler alan, Adel; üretim alanları ve ofisleri ile yemekhanesinin uygunluğu, dış hizmet tedarikçilerinin kontrolleri gibi farklı alanlarda TSE denetiminden geçti. Bunun sonucunda ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda belirtilen tüm şartları sağlayan Adel, kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket oldu.

Piyasaya sunulan her ürün, insana ve doğaya saygılı şekilde üretiliyor
Markasız ve kaynağı belirsiz ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğine inanan Adel Kalemcilik, ürün güvenliği ve kalite yönetimini ilke olarak benimsiyor. Sektör liderliğine uygun şekilde, ürün güvenliği için ulusal ve uluslararası tüm standartları titizlikle takip ediyor ve uyguluyor. “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz” mottosunu benimseyen Adel, yılda ortalama 3.000 ürün güvenliği ve 25.000 ürün kalitesi testi gerçekleştiriyor. Aynı zamanda ürün güvenliği konusunda dünyanın önde gelen akredite test laboratuvarlarıyla birlikte çalışıyor.

Adel’in tüm ürünlerini ve ürün güvenliği konusundaki çalışmalarını adel.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

 

Adel Kalemcilik, TRT ile Yerli Üretim İşbirliği Konusunda Anlaşma İmzaladı

Adel Kalemcilik, TRT’nin yerli çizgi kahramanlarını rafa çıkarıyor…

Adel Kalemcilik ve TRT, yerli çizgi film karakterlerinin kırtasiye ve oyuncak ürünleri için lisans anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Adel Kalemcilik, TRT Çocuk’ta yayımlanan 11 çizgi filmdeki kahramanların kırtasiye ve oyuncaklarını üretecek. “Yerli Kahraman Yerli Üretim” vizyonuyla imzalanan işbirliğiyle, 220 faklı çeşit kırtasiye ve oyuncak ürünü Aralık ayından itibaren Türkiye genelindeki 15 bin satış noktasında çocuklarla buluşacak.

Adel Kalemcilik ve TRT arasındaki işbirliğinin, hem ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hem de çocukların yerli rol modellerle gelişimini desteklemeyi amaçladığını vurgulayan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler şunları ifade etti:

“Adel Kalemcilik olarak yerli tasarım ve üretimi destekliyoruz. TRT ile imzaladığımız lisans anlaşması kapsamında Çayırova’daki fabrikamızda üretim yapacağız. 36 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 450 kişi istihdam eden fabrikamızda yıllık 8 ana grupta, 1.000’e yakın ürün çeşidinin üretimini yapıyoruz. Bu anlaşma ile ürün gamımızı zenginleştiriyor ve TRT lisanslı çizgi karakterlerin olduğu kırtasiye ve oyuncak ürünlerini de yelpazemize ekliyoruz.

Yerli oyuncak sanayinin büyümesine öncülük edecek

Türkiye’de kırtasiye ve oyuncak sektörünün üretici/ithalatçı fiyatlarıyla, yaklaşık 4-4,5 milyar TL’lik bir pazar olduğunu belirten Hizaler şöyle konuştu:

“Özellikle oyuncak sektöründe yabancı lisansların ağırlığı ve popülaritesi çocuklar arasında yüksek. Bununla birlikte TRT’nin global kalitede yerli çizgi karakterler tasarlaması ve çocuklarımızın bu karakterleri sevip takip etmesi ülkemiz için büyük bir gurur. Biliyoruz ki, çizgi film karakterleri, çocukların hayal gücünü ve yeteneklerini geliştirici birer figür haline dönüşebiliyor. Bugün bu yerli çizgi karakterlerle hayal dünyalarını renklendiren çocuklar, gelecekte ülkemizi daha da ileriye taşıyacak fikirlere ve inovasyonlara imza atacaklar.

Bu işbirliği sayesinde, 11 milyondan fazla çocuğun 1. tercihi olan TRT Çocuk’un sevilen kahramanlarını, Türkiye’nin kırtasiye ve oyuncak sektöründe en fazla satış noktası ile irtibatta olan markası olarak, 15.000’e yakın satış noktasında tüketicimiz ile buluşturma fırsatına sahip olduğumuz için mutluyuz, gururluyuz. İşbirliğimiz sayesinde hem ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hem de çocukların yerli rol modellerle kültürel ve zihinsel gelişimlerini desteklemeyi hedefliyoruz. TRT ile bugün burada attığımız adım ile 50 yıldır ülkemizin topraklarından aldığımız gücü ve güveni, yine Türkiye’ye değer katmak için kullanmaya devam ediyoruz.”

“Çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz”

Adel Kalemcilik olarak kalite ve ürün güvenliği konusunda hassasiyetlerine de dikkat çeken Hizaler sözlerini şöyle tamamladı:

“Ürün güvenliği ve kalite bizim kırmızı çizgimiz: Ürün güvenliği konusunda dünyanın önde gelen akredite test laboratuvarları ile çalışıyoruz. 50 yıldır olduğu gibi bundan sonra da çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmamaya devam edeceğiz.”

TRT, 100 Günlük İcraat Programı’nda üzerine düşeni yaptı

TRT’nin, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı içindeki önemli hedefini Adel Kalemcilik iş birliğiyle gerçekleştirdiğine dikkat çeken TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli şunları söyledi:

“Yerli ve milli yayın politikası doğrultusunda TRT Çocuk kanalının öncülüğünde ürettiğimiz ve hayranlıkla takip edilen çizgi film kahramanları, kısa bir zaman içerisinde kırtasiye ürünleri ve oyuncaklara dönüşerek raflarda yerini alacak. Tabii çocuklarımız ve üzerimizdeki kamu yayıncılığı sorumluluğu sebebiyle, bin bir özenle hazırlanan bu çizgi filmlerin, kahramanlarını raflara taşıyacak bu iş birliği için de hem ülkemizde hem de yurtdışında saygın ve kıymetli bir marka olan Adel Kalemcilikle el sıkışmış olmaktan da ayrıca memnuniyet duyuyoruz. TRT ve Adel Kalemcilik markalarının birbirine yakıştığını düşünüyorum.”

Adel Kalemcilik’le yapılan iş ortaklığının, devletin ve özel sektörün bir araya gelerek yerli ve milli üretime önemli katkılarda bulunabileceğinin göstergesi olduğunu belirten Yürekli, “Biz iki marka kuruluş olarak, yerli çizgi karakterlerin markalaşması, kırtasiye ve oyuncakta yerli ve milli üretimin desteklenmesi misyonunu bu iş birliğiyle omuzluyoruz. Yine bu iş birliğiyle ülkemizde lisanslı ürün sektöründeki yerli marka boşluğunu doldurmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yürekli, “Ayrıca bu iş birliği bir misyon yüklenme anlamını da taşıdığı için etki alanımızı sadece ülke sınırları içinde görmüyoruz. Lisanslı ürün sektörünü de TRT yapımlarının uluslararası başarılarına ilave bir alan olarak görüyor, kültürümüzden temellenen yerli ve milli lisans markalarımızın sınır ötesinde de yaygınlaşacağını ön görüyoruz” diye konuştu.

Rafadan Tayfa, Elif ve Aslan rafa çıkmaya hazır

TRT iş birliği ile oldukça geniş bir portföyü çocuklarla buluşturmayı hedefleyen Adel Kalemcilik, ilk etapta kanalın en sevilen çizgi filmleri arasında yer alan Rafadan Tayfa, Elif’in Düşleri ve Aslan karakterlerinin ürünlerini piyasaya sunacak. Oyuncak tarafında basket potasından, makyaj setine, mutfak setinden doktor çantasına, davuldan puzzle’a geniş ürün gamının yer aldığı iş birliğinin kırtasiye tarafında ise boya kalemi, kurşun kalem, silgi, cetvel, okul çantası, kalem çantası, suluk ve defter seçenekleri yer alacak.