Ana Sayfa Haberler Restoran Açıl...

Restoran Açılışı ve Şahış Şirketi Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Restoran Açılışı ve Şahış Şirketi Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Evden çalışma modelinin artış gösterdiği günümüz dünyasında insanlar sıklıkla yemek yeme ihtiyaçlarını restoranlardan sipariş vererek karşılıyor. Bunun yanında tüm aile bireylerinin yoğun bir hayat geçirdiği modern hayatta dışarıda yemek yeme alışkanlığı da gün geçtikçe artış gösterir. Bu nedenle son zamanlarda iş kurmak isteyen insanlar restoran ve cafe gibi işlere yönelerek sürekli büyüyen bu sektöre adım atıyor. Bu nedenle siz de restoran açmak ve bu büyüyen sektörün bir parçası olmak isteyebilirsiniz. Restoran ya da cafe açmak konsept seçimi, menü hazırlığı, lokasyon belirleme, dekorasyon tasarımı, operasyon süreçleri gibi aşamalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmayı gerektirir. Siz de yazımızı okuyarak bu süreçler hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda da karar verme ve harekete geçme aşamalarında gerekli olan tüm işlemleri yaparak bu hayalinizi kısa sürede gerçeğe dönüştürebilirsiniz. İşte restoran açılışı yapmak ve şahıs şirketi kurmak hakkında merak edilenler ve bilmeniz gereken tüm detaylar…

Restoran ve Cafe Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Cafe açmak düşünüldüğü kadar zor bir iş değil. Son zamanlarda da oldukça popüler bir iş olan cafe işletmek oldukça büyük bir sektör ve yoğun tempolu çalışma hayatının artış gösterdiği günümüzde de oldukça rağbet görüyor. Siz de cafe açmaya karar verdiyseniz şahıs şirketi açmak için gerekli evraklar hazırlayabilir ve ardından açacağınız cafe özelinde konsept detaylarını belirleyebilir, menü hazırlıkları yapabilir ve mekan için gerekli olan araçları satın almaya başlayabilirsiniz. Artık cafe açmak için hazırsınız. Cafe açmanızda yardımcı olacak konuyla ilgili daha kapsamlı bilgiyi cafe açmak başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz. Restoran açmak için de uygulamanız gereken birkaç adım bulunuyor. Gerekli olan evrakların tümünü hazırladıktan ve izinleri aldıktan sonra restoranınızın için konsept seçmeye başlayabilirsiniz. Ardından bütçe belirlenmelidir. Bütçe doğrultusunda hedef kitleniz, restoran lokasyonu doğrultusunda konsept seçimi yapabilirsiniz. Menü seçimi de oldukça önemlidir. Bunu da bütçe ve hedef kitle doğrultusunda belirlemeniz gerekiyor. Ardından lokasyon seçimini yapabilirsiniz. Satın alma ve stok yönetimi adına vereceğiniz kararlar bu aşamada oldukça önemli. Bu aşamalarla ilgili kapsamlı kararlar aldıktan sonra operasyon yönetimi ve idari süreçleri yönetmeye geçebilirsiniz. Bu ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi edinmek için restoran açmak istiyorum başlıklı yazımızı detaylı olarak okuyabilir ve kararlarınızı bu doğrultuda verebilirsiniz.

Şahıs Şirketi ve Restoran Açmak İçin Gerekli Belgeler

Restoran açmak istiyorum diye düşünüyor ancak işe nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız vereceğimiz bilgiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Öncelikle açacağınız mekanın restoran mı yoksa cafe mi olacağına karar vermeniz gerekir. Bu karara göre de şahıs şirketi açmak için gerekli olan belgeleri hazırlayarak BAĞ-KUR, belediye, esnaf odası, vergi dairesi, SGK gibi kurumlara başvurabilirsiniz. Hazırlamanız gereken ilk belge vergi dairesine başvuru yaparak bir vergi levhası almak olmalı. Ardından yanınızda çalışan olacaksa SGK’ya işletme açılışı yaptırıp ardından esnaf odasına ya da ticaret odasına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Son olarak işletmenin ruhsatını almak adına belediyeye başvuruda bulunabilirsiniz. Restoran açmak için gerekli belgeler genel olarak nüfus cüzdanı fotokopi örneği, ikametgah, vergi levhası ve vesikalık fotoğraf olsa da bu belgeler başvuru yapılacak kurum özelinde farklılık gösterir. Restoran açmak için gerekli olan belgeleri bu link üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Aldığınız bilgiler doğrultusunda tüm yasal işlemleri kolaylıkla yapabilir ve ardından cafe ya da restoran açma fikrinize yoğunlaşarak bu doğrultuda çalışmalara başlayabilirsiniz.