Ana sayfa Haberler Ramazan Ayınd...

Ramazan Ayında Ayni Yardım ve İşverene Sağladığı Avantajları

Ramazan Ayında Ayni Yardım ve İşverene Sağladığı Avantajları

Ramazan ayı yalnız huzurun değil ekmeğin, erzağında paylaşıldığı zamanı gösterir. Uzun süren oruç saatlerinde tokluğa şükretmek, açın halinden anlaşılmasını sağlar. Şevkle kurulan iftar sofralarına  paylaşmanın, şükretmenin, yardımlaşmanın gücü ile erişilir. Herkesin aynı sofrada buluştuğu geniş iftarlar düzenlenerek ve maddi yardımlar yapılarak günümüzde hala ramazanın ruhu yaşatılmaktadır.

Ayni Yardım Nedir?

Daha çok ramazanda yapılan maddi yardımlardan biri de ayni yardımlardır. Kurumlar, şirketler, ihtiyaç sahiplerine, çalışanlarına ramazan kolisi, iftariyelik paketler ve gıda ürünlerinin yer aldığı kutular hazırlayarak hediye eder. İşçinin hem patronu ve şirketi ile bağ kurmasını sağlayan hem de ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olan paketler, iki tarafın da yüzünü güldürür. Ramazan bereketi tüm evlere ulaşır.

Ramazanda Yapılabilecek Ayni Yardımlar Nelerdir?

İş sahipleri ramazanda çalışanları için gıda, giyecek, temizlik ürünlerinden oluşan paketler hazırlayabilir. Ramazan paketlerinde genellikle erzak yer alması gelenekleşse de, gıda ürünlerinin dışında bayramlık kıyafetler, hediye çekleri, ayakkabılar, temizlik malzemeleri de bulunabilir. Kutuların içerikleri kurumlar tarafından, kişilerin ihtiyaçlarına özel belirlenir. Dönemsel gereksinimler de paketlerde bulunabilir. Paket içerikleri, ürünler, markalar firmalarca mevsime ve personel gereksinimlerine göre değişiklik gösterir. Örneğin yaz aylarında ramazan paketlerinde soğuk içeceklere daha sık rastlanırken, kış aylarında çay ve kahve gibi sıcak içecekler ramazan kolilerinin vazgeçilmezidir.

Ayni Yardımların İşverene Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • İş sahipleri, çalışanlarına ramazan ayında özel paketler hazırlayarak aralarındaki bağı güçlendirebilir. Çalışanlar işverenin yanlarında olduğunu bilir ve ona güven duyar. İşveren ise yardım ulaştırmanın huzurunu hisseder.
  • Ramazanın gereği dayanışma ve yardımlaşma gerçekleşir. İşçi ile işveren arasındaki dayanışma bilinci beslenir, birlik ve beraberlik duygusu pekişir.
  • İşçi, kendisine el uzatan patronuna karşı duyduğu minnet ile işine daha sıkı sarılarak, verimini artırır. Herhangi bir sorunda, işveren ile beraber çözüm arama konusunda istekli olmaya daha yatkın olur.
  • Şirket içi iletişim değişir, çalışma atmosferi pozitif bir havaya bürünür. Geçim derdini kısa süre için bile olsa aşan, kendini güvende hisseden işçi, karlılığı artırır. Sağlıklı iletişim iş yükünün kolaylıkla hafiflemesine yardımcı olur.
  • Ayni yardımlar çalışanların motivasyonunu kuvvetlendirir, istenen hedeflere daha kolay ulaşılabilir.
  • Tüm çalışanlara aynı paketlerin verilmesi, çalışanlar arasında eşit muamele yapıldığını ispatlar. Böylelikle çalışanlar kendilerine verilen değerden emin olur. Sadakat hisseder.
  • Eğer çalışana ramazan yardımı nakit olarak değil de ayni yardım şeklinde verildiyse, SGK vergisi ödenmez. Prime esas kazanç matrahına dahil edilmez. Aynı yardım paketleri için, ürün bedeli kadar gelir vergisi ve damga vergisi ise geçerlidir.

Avansas’ın Ramazan Kolileri ile Ramazan Bereketini Çalışanlarınızla Paylaşın

Türkiye çapında 380.000 işletmenin tercihi olan Avansas, birbirinden avantajlı ramazan kolisi seçenekleri ile ramazan ayında da bereketi çalışanlarınızla paylaşabilirsiniz. Avansas’ın duyurduğu Klasik, Büyük ve Mega boy paketler, ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılayacak güvenilir markaların kaliteli yağ, un, şeker, bakliyat, kahve, salça, reçel, tuz ve zeytin gibi Ramazan’da en fazla tüketilen gıda maddelerini içeriyor.

Güvenilir teslimat avantajı ve hijyenik paketleme ile ramazan kolileri, yalnızca 1 iş gününde, bedava kargo hizmetiyle teslim edilir. İster iş yerinize gelen paketleri çalışanlarınıza kendiniz ulaştırabilir, isterseniz direkt adreslerine göndererek ramazanın güzelliğini onlarla paylaşabilirsiniz.