Ana sayfa Haberler Özel Sağlık S...

Özel Sağlık Sigorta Kapsamı ve Avantajları

Özel Sağlık Sigorta Kapsamı ve Avantajları

Sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayacak özel sağlık sigorta kapsamı ilaç harcamaları, tıbbi yardım ve tedavi masraflarınızın giderilmesini sağlayan teminatlar içerir. Genellikle bu sigorta kapsamında periyodik sağlık kontrolleri ve bir tıbbi neden olmadan yapılan harcamalar yer almamaktadır. Karşılanacak teminatların neler olacağı poliçe düzenlenirken belirlenmekte olup özel sağlık sigortası fiyatları da bunlara göre belirlenir.

Özel sağlık sigortası teminatları kendi içerisinde ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatı olmak üzere iki ana grubu ayrılır. Kapsam şartları ise isteğe göre düzenlenebilir. Bunun için e-sigortam sağlık sigorta teklifi al hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

e-sigortam sigorta poliçesi kapsamında sunulan teminatlar ilk ödemeyi yaptığınız anda başlar. Bu poliçeler kazalar ve hastalıklarla ilgili harcamalar, ayakta tedavide muayene, reçete, teşhis ve reçete ücretleri, röntgen ve tahlil gibi tetkikler, ameliyatlar ve ameliyat sonrası ortaya çıkan hizmet bedelleri, refakatçi giderleri, hava ve kara ambulansı ulaşım giderleri gibi masrafları karşılamaktadır.

e-sigortam’a sigorta fiyatı al başvurusunda bulunduğunuzda isterseniz poliçenize ek teminatlar da dahil edebilirsiniz. Ancak doğuştan gelen rahatsızlıklar, intihara teşebbüs sebepli hastalıklar, her türlü plastik cerrahi operasyonları, toplumsal olaylar sırasında meydana gelen rahatsızlıklar teminat dışında kalmaktadır. Özel sağlık sigorta için geçerli olan bu koşullar genellikle tüm sigorta firmaları tarafından kabul edilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Sağlık sigortası ücreti teminat kapsamına göre belirlenmektedir. Buna ek olarak sigorta yaptıracak olan kişinin cinsiyeti, yaşı, sağlık geçmişi, poliçeye ek teminat ilave edilip edilmediği de fiyatları değiştirir. Dolayısıyla fiyatlar kişiye özel olarak sunulmakta olup en uygun özel sağlık sigortası fiyatları için online sigorta fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sigortalı bilgileri ile diğer detayları girmeniz yeterli olacaktır. Onay verdiğiniz takdirde e-sigortam size geri dönüş yapılacak ve bilgilere göre poliçe düzenlenecektir. Teminatlarınız ve diğer sigorta bilgilerinize sağlık sigortası sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz.