Ana Sayfa Haberler Kripto Para D...

Kripto Para Dünyasının En Çok Ziyaret Edilen Sitesi Coinmarketcap Binance’e Satılıyor

Kripto Para Dünyasının En Çok Ziyaret Edilen Sitesi Coinmarketcap Binance’e Satılıyor

Bitcoin ve kripto para dünyasının en çok ziyaret edilen borsası konumunda olan Binance, dünyanın en çok takipçiye sahip fiyat takip sitesi Coinmarketcap’i satın almayı hedefliyor.

Markets recap’te geçtiği üzere Binance, CoinMarketCap’i almak için müzakerelerin son aşamalarında. The Block, kripto borsasının anlaşma için 400 milyon dolar kadar ödeme yapmaya çalıştığını söyledi. Nakit ve hisse senedi anlaşmasının bu hafta açıklanması bekleniyor. Tamamlandığında, bu kripto alanındaki en büyük kazanımlardan biri haline gelecek. Anlaşmanın diğer şartları belirsizliğini koruyor. Blok, yorumlar için hem Binance hem de CoinMarketCap‘e ulaştı ve duyduğumuzda bu hikayeyi güncelleyecek. Bu yılın başlarında, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, bu gelişmeye dair “çok heyecanlı” olduğu iki satın alma olduğunu söyledi. Bunlar “büyük” ve “önemli bir etkiye sahip olacak” dedi CZ. CoinMarketCap anlaşması bu iki anlaşmadan biri olabilir.

Haberde borsanın son hamlesinin altında Coinmarketcap’in geniş kullanıcı kitlesine erişmenin tetikleyici sebep olduğu belirtilirken, bu gelişme sonrasında Binance’in halihazırdaki kullanıcı tabanını daha da büyütebileceği öngörülüyor.

SimilarWeb’e göre, CoinMarketCap, son altı ayda 207,2 milyon ziyaretçi çeken en popüler kripto veri sağlayıcısı konumunda. Binance ise son altı ayda 113,8 milyon ziyaretçi çekti. CoinMarketCap’in trafiği Binance’in trafiğinden% 80 daha fazla. Konuyu bilen kişiler, Block’a CoinMarketCap’in önemli miktarda trafik kullanma yeteneğinin, satın alma sürecinin başlıca nedenlerinden biri olduğunu söyledi. CoinMarketCap, 2013 yılında Delaware, ABD’deki anonim Brandon Chez tarafından kuruldu. 

Binance son dönemde bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Kripto borsası geçen yıl en az dokuz şirket satın aldı, ancak sadece birkaçı halka açıklandı. Bunlar arasında – cüzdan sağlayıcısı Trust Wallet, blockchain veri başlatma DappReview; Hint kripto para borsası WazirX ve az bilinen Seyşeller merkezli türev ticaret platformu JEX var.

Genel olarak, bugüne kadarki en büyük kripto para anlaşmaları arasında Circle’ın Poloniex’i 400 milyon dolara satın alması; Bitstamp’ın Belçika merkezli yatırım şirketi NXMH tarafından yaklaşık 400 milyon $ karşılığında satın alınması; Coinbase’in Earn.com’u 120 milyon dolara satın alması; Kraken’in 2019 yılında 100 milyon dolara Crypto Facilities’i satın alması var.

Bitcoin ve kripto para dünyası son haftalarda yaşanan küresel krizle birlikte sert düşüşlere tanık olmuş ve Bitcoin 9.000 dolar seviyelerinden 3.700 dolar bandına dek gerilemişti. 

Kripto para piyasasının bir numaralı koini Bitcoin, yayın saati itibariyle 6.500 dolara yakın bir değerde seyrediyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise Coinmarketcap verilerine göre 181 milyar dolar bandında.