Ana sayfa Emlak Kıbrıs Satılı...

Kıbrıs Satılık Ev İlanları Hakkında Her şey!

Kıbrıs Satılık Ev İlanları Hakkında Her şey!

Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolan herkes için oluşturmaya çalışacağımız bu rehber niteliğinde yazı sayesinde KKTC emlak yatırımı yapmak isteyen, aklından Kıbrıs satılık ev ilanlarına her baktığında bir yatırım düşüncesi geçen herkesin aradığı çeşitli sorulara cevaplar sunmaya çalışacağız. KKTC’nin özellikle Türk vatandaşlarına sunduğu avantajlardan bahsedecek, yabancı yatırımcı statüsünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pek çok bürokratik engeli görmezden gelerek nasıl Kıbrıs emlak yatırımı yapabileceğini anlatmaya çalışacağız. Aynı zamanda çeşitli KKTC emlak projelerinden bahsederek sizlere en gözde Kıbrıs satılık ev yatırımı yapabileceğiniz projelerden bahsedeceğiz. KKTC üniversite bölgeleri çevresinden yapabileceğiniz yatırımlarla birlikte de nasıl kira kazançları elde ederek yatırımınızı amorti edebileceğinizi anlatacağız. Gelin isterseniz, Kıbrıs Satılık Ev ilanları hakkında en çok merak edilen sorularınızı cevaplandırabileceğiniz yazımıza geçelim.

Kıbrıs Satılık Ev Fiyatları ne Durumda? Kıbrıs Değerleniyor mu?

Kıbrıs satılık ev ilanlarının özellikle son 10 senede inanılmaz bir ivme kazandığı tüm Dünya emlak yatırımcısının gündemindedir. KKTC emlak piyasaları özellikle Avrupa Birliği görüşmeleri, Güney Kıbrıs ile yapılan çeşitli müzakerelerin ilerliyor oluşu gibi siyasi etmenler ile yükselmektedir. Kıbrıs satılık ev ilanlarında büyük fiyat artışları gözlemlenebilir durumdadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisindeki yerel yönetimler ve hükümet tarafından yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları neticesinde de KKTC şehirleri büyük yatırımlar almaktadır. Elinizi çabuk tutsanız iyi edersiniz, çünkü KKTC satılık ev ilanları her geçen gün daha da yüksek fiyatlarla kendilerine yer bulmakta. Yatırım için de yaşam için de sürekli değerlenen bir Kıbrıs bizleri karşılamaktadır.

Kıbrıs Emlak Piyasasında En Değerli Şehirler, Bölgeler

Kıbrıs, bir ada ülkesi oluşunun getirdiği avantajlarıyla ön plana çıkmaktadır. Dört bir yanı denizlerle çevrili olan Kuzey Kıbrıs, özellikle aldığı turizm yatırımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Ancak yalnızca turizm, kum ve deniz ile değil, sağlık, eğitim gibi konularda da KKTC şehirleri gittikçe değer kazanmaktadırlar. Sizin de yapacağınız yatırımın karşılığını almak için yapmanız gereken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde bulunan üniversiteleri, üniversite çevresindeki satılık ev fiyatlarını iyice araştırmaktır. Kimi emlak yatırım danışmanlık şirketleri size bu araştırmalarını sunarak en doğru kararı vermenizde yardımcı olabilir. GoldMark Estates de Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolduğunuz anlarda danışabileceğiniz en başarılı, köklü Kıbrıs emlak danışmanlık şirketlerinden birisidir.

KKTC’nin en değerli şehirlerine bakacak olursak, konut yatırımı açısından başkent Lefkoşa ve en çok yatırımı alan şehir olan Girne ön sıraları çekmektedir. Ancak Kapalı Maraş ile ilgili son günlerde çıkan haberler ile birlikte Gazimağusa ve Long Beach gibi muhteşem bölgeleriyle İskele şehirleri de Kıbrıs emlak yatırımı yapmak isteyen her yatırımcı için dikkat edilmesi gereken lokasyonlar halini almıştır. Kısacası Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken evin konumuna da dikkat etmelisiniz, ancak dört büyük şehiriyle KKTC pek çok yatırım fırsatı sunmakta.

Yabancı Vatandaşlar için Emlak Yatırım Prosedürleri

Yabancı vatandaş statüsünde yatırım yapmakta olan Türk vatandaşları için KKTC bürokrasisi pek çok kolaylaştırıcı kanun ile yolu açmaktadır. Rus, İngiliz vatandaşlarının sıklıkla emlak yatırımı yapmak için tercih ettiği KKTC, Türk vatandaşlarına büyük kolaylıklar sunmaktadır. Örneğin Kuzey Kıbrıs’ta oturma izni almak isteyen bir Türk vatandaşı için süreç oldukça kolaydır. Aynı zamanda Türk bankaları tarafından sunulan kredi olanakları TC vatandaşları tarafından da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yazlık veya tam zamanlı oturmak için satın alacakları evler dışında, kiraya verecekleri emlakları için de KKTC devleti büyük kolaylıklar sunmaktadır. Aynı zamanda Kıbrıs satılık ev ilanları arasından kendinize en uygununu seçmeden önce danışacağınız GoldMark Estates gibi bir yatırım danışmanlık şirketi de size pek çok olanak sunacaktır. Bürokratik prosedürlerin hallolması gibi konularda sizlere yardımcı olacak pek çok KKTC emlak firması bulunmaktadır.