Ana sayfa Haberler Kazakistan ve...

Kazakistan ve Eskişehirli Girişimci Gençler Bir Araya Geldi

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Kazakistan Genç Girişimciler Derneği Genel Kurul üyeleri ile bir araya geldi.

Eskişehir Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilen görüşmede, iki ülke arasındaki genç girişimciler yapabileceği işbirliklerini masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, ortak bir tarih paydasında buluşan ulusların, ekonomik ilişkilerde de birlikte hareket edebileceğinin altını çizdi. Bu anlamda işbirliği çağrısında bulunan Temizsoy, “Kazakistan’dan gelen genç girişimci arkadaşlarımız ile işbirliği yapmak, yeni iş ilişkilerin sağlanması çok isteriz. İki ülkenin de ciddi bir potansiyeli var. Eğer bu ilk temaslar başarılı olursa önce ufak daha sonra büyük adımlarla karşılıklı çalışmalar ve bağlantılar sağlanabilir. Eskişehir’in genç girişimcileri olarak çalışmaya ve yeni diyaloglar kurmaya hazırız” dedi.

Toplantıda konuşan bir diğer isim Kazakistan Genç Girişimciler Derneği Başkanı Ulan Saduakasov ise, yaptığı değerlendirmede, dernek olarak Eskişehir’deki girişimcilerle işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. Saduakasov, “Eskişehir önemli sanayi şehirlerinden biri. Sanayi ve ticari ilişkilerimizi geliştirmek isteriz” diye konuştu.

Kanal Finans’taki diğer iş fikirleri ve girişimcilik haberleri