Ana Sayfa Haberler Kariyer ve İstihdam Piyasası Haberleri Kariyer &#821...

Kariyer – 45 Yaş Üstü Çalışan Mutsuz

PSOS

Türkiye dahil 42 ülkede çalışanların satın alma gücünü; kurumların da verimliliğini arttırmaya yönelik çözümler sunan Edenred’in (bilinen adıyla Ticket) IPSOS araştırma şirketiyle gerçekleştirdiği 14 ülkeyi kapsayan çalışma çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

Türkiye’de 500.000’den fazla çalışana yemek kartı, yemek ve hediye kuponu gibi hizmetler veren Edenred’in IPSOS’la gerçekleştirdiği ‘Avrupa’da çalışanların mutluluğu ve motivasyonu’ konulu araştırma, 14 Avrupa ülkesinde, toplamda 13.600 çalışanla (Türkiye’de 800) gerçekleştirildi.

800 Türk çalışanın (18 yaş ve üzeri, zanaatkar, tüccar, serbest meslek sahibi, çiftçi/yetiştirici olmayan) katıldığı araştırmaya göre; Türkiye’li çalışanların satın alma güçlerinden memnun olanların oranı %39. Bu konuda memnuniyetsizliği en fazla olanlar %68’le 45 yaş ve üstü çalışanlar. Bu grubu %64’le özel sektör çalışanları takip ediyor. Gıda maddelerine ayrılmış satın alma gücünden memnun olmayanlar ise %55’le yine 45 yaş üstü çalışanlardan oluşuyor. Bu konuda memnuniyetsizlik belirtmeyenler ise %67 ile yöneticiler… Araştırmaya göre 45 yaş üstü Türk çalışanlar sabit ücretinden memnun olmayanlar arasında da ilk sırada.

Kanal Finans’taki diğer kariyer ve istihdam piyasası haberleri