Ana Sayfa Haberler İş Fikirleri ve Girişimcilik Haberleri Mikro Finans ...

Mikro Finans Uygulamasında Egeli Kadın Girşimciler Hedef

Mikro Finans Aydın Bölge Müdürlüğü, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle uygulayacağı “Güney Ege Bölgesi’nde Kadınların Girişimcilik Potansiyelinin Artırılması” projesi Denizli’de başladı.

Proje, GEKA’nın kamu kurum ve kuruluşları ile kar amacı gütmeyen kuruluşların Güney Ege Bölgesi’nde kritik öneme sahip araştırma, planlama, fizibilite gibi çalışmalarını desteklediği “Doğrudan Faaliyet Desteği Programı”ndan yüzde yüz destek alınarak uygulanacak. Projenin ilk toplantısı Denizli Halk Eğitim Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, Aydın Mikro Finans Bölge Müdürü Demet Pilevneli ve kadın girişimciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Aydın Mikro Finans Bölge Müdürü Demet Pilevneli, kadınların daha fazla iş hayatına katılması için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “GEKA tarafından desteklenen proje kapsamında 90 günde Aydın, Denizli ve Muğla’da 13 bin kadına ulaşmayı hedefliyoruz. Biz kadınlarımıza inanıyoruz. Desteklediğimiz herkes işlerine dört elle sarıldı.Bu zor yolda kadınlarımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Kadınlarımızın iş kurma hayallerini gerçekleştirmek istiyoruz. Toplamda 10 merkez olarak planladığımız Güney Ege Bölgesi’nde hem iş kuran hem de kurmak isteyen kadınlarımızla bir araya geliyoruz. Kurdukları işler ile de kendi ayaklarının üzerine daha iyi duruyorlar. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “İnsanlarımızın kendi ayakları üstünde durması için yapılan çalışmaları çok önemsiyoruz. Verilen desteklerle birçok proje yapılır hale geldi. Bu işin asıl kahramanları kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Girişimciliğe hele kadın girişimcilere her zaman destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Kadın girişimcilerimiz yaptıkları işlerle bizim göğsümüzü kabartıyor. GEKA da verdiği desteklerle bu konuda önemli bir görev görüyor. Sonuç olarak hem Denizli hem de ülkemiz kazanıyor. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak da kadınlara verilen girişimcilik desteğinin önemine değinerek, “Vekil olduğum günden bu yana kadınlarımıza verilen her türlü desteği ben de destekledim. Gerçekten de bölgemizde kadınlarımız önemli derecede iş gücüne katılıyor. Bu verilen desteklerle daha fazla iş gücüne katılacak kadınlarımız olacaktır. Ben emeği geçenler kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, mikrokredi ofisinin kadınlara verdiği desteği temsilen çeklerini kadın girişimcilere verdi. Son olarak girişimci kadınlar ve protokol üyeleri temsili çeklerle hatıra fotoğrafı çektirdi. İHA

Kanal Finans’taki diğer iş fikirleri ve girişimcilik haberleri