Ana Sayfa Haberler İbiza’da Nere...

İbiza’da Nerede Kalınır?

İbiza’da Nerede Kalınır?

Planladığınız tatil programına yurtdışındaki ülkeleri dahil etmek güzel bir tatil yaşamanıza neden olacaktır. Her ülkenin kendine göre bir yaşayış şekli ve kültürel yapısı bulunmaktadır. Bu kültüre yapıların nasıl olduğunu ve ne şekilde yaşadıklarını öğrenmenin tek yolu seyahat etmektir. Ülkemizdeki birçok yeri girdikten sonra herkesin farklı tarihi değerleri olan yerlere gitmek gibi planları olabilmektedir. Bu tatil planları sürekli geciktirmektedir. Fakat günümüzde bu planları gerçekleştirmek sanıldığı kadar zor değil. Firmaların sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanarak gezi turları ya da indirimli uçak biletlerini yakalayıp gitmek bazen kendi ülkemizde yapacağımız tatillerde daha uygun fiyata gelebilmektedir. Yurtdışında gezilecek yerler arasında önerebileceğimiz birçok şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerarasında İbiza’da ilk sıralarda yer almaktadır. Ibiza’yı gezmeden önce bilmeniz gereken bazı detayları sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Daha detaylı inceleme için ibiza nerede kalınır yazısını da inceleyebilirsiniz.

Ibiza’yı Tanıyalım

Ibiza ispanya’ya bağlıdır. Ibiza adasında bulunan en büyük şehirdir. Ibiza’nın meşhur olmasının altında yatan sebep gece hayatının canlı olması, butik dükkânları ve plajlarıyla büyük bir ilgi çekmektedir. 1990 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alabilmiş bir şehirdir. Yaşamış olduğu tarihi olaylar sayesinde adıyla çokça duyulmuş bir yerdir.  M.Ö654 yıllarında Fenikeliler tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Bu Şehirde 50bin kişiye yakın nüfus bulunmaktadır. Fakat şehrin nüfusundan kat kat fazla olan turist sayısı şehri merak eden birçok kişinin olduğunu da göstermektedir. Bu şehirde yıllık olarak yaklaşık 2 milyonun üstünde turist gelmektedir. İbiza’nın havalimanı da çok işlektir. Bu şehirde Katalanca ve İspanyolca dilleri çokça kullanılmaktadır. Bu diller şehirde resmi dil olarak kabul edilmektedir. Fakat şehir içinde Fransızca, Rusça, İngilizce, Almanca ve İskandinav dillerinin de konuşulduğu görülebilmektedir. Yani İngilizce diline hakim iseniz burada çok iyi bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz. Şehirde seramiğe büyük bir ilgi duymaktadır. Fenikeliler sayesinde adaya kurulmuş olan liman ile şehrin büyük bir ticaret bölgesi olmasına katkıda bulunmuşlardır. Xx yüzyılın sonlarında Ibiza tam olarak bir turist ağırlama merkezi olmuştur. Ibiza’da gece hayatı o kadar çok canlıdır ki gece hayatının yaşama şekli Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Ibiza’da ki plajları ve DJ konserlerine gittikten sonra feribot seferlerine binip diğer adalara da göz atabilirsiniz.

 İbiza’ya 15 kilometre kadar mesafede müzelerin bulunduğunu da bilmenizde büyük bir yarar olacaktır. Aynı zamanda müzeleri ziyaret ederken pazar alanlarına da uğrayabilirsiniz. Ibiza’da gezerken dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi de şehir içinde kapkaççıların çok fazla olduğudur. Bu sebepten dolayı eşyalarınıza olabildiğince dikkat etmeye çalışmalısınız. Şehrin hem mimari yapılarını, hem yemeklerini hem de gece hayatı gibi birçok geziyi düzenledikten sonra esas mesele olan kalacağınız ve günün yorgunluğunu atacağınız yere gitmenizdir. Tatil yapma ya da seyahat etme fikirlerini en çok ertelemenizi sebep olan unsur kalacak ve konaklama konusunda bilgi vermeye çalışacağız. . Bu şekilde bir endişenin giderilmesine ve konaklanacak yerlerde birçok fırsatın olduğunu da size belirtmek için Ibiza da bulunan uygun yerlere anlatacağız.

Konforunuza düşkün iseniz ya da otellerde kalmak istemeyip evlerde kalmak istiyor iseniz size uygun birçok otelin bulunduğunu söylememiz yerinde olacaktır. Aynı zamanda uygun fiyata oteller de neredeyse lüks oteller ile aynı kalitede hizmet vermektedir. Şehirde çok fazla turistin olmazsı konaklama ihtiyacının da çok iyi bir şekilde karşılanmasına ve konaklama bakımında çeşitliliğin çok fazla olmasına neden olmuştur.

Ibiza Kalmak İçin Kiralık Ev Önerisi

İbiza’da turist sayısının çok fazla olması sadece otel değil kiralık ev sayısını da çok fazla olmasına neden söyleyebiliriz. Bu evlere daha gitmeden önce rezervasyon yapabilirsiniz.   Airbnb sitesine girerek uygun fiyatı evleri görebilirsiniz. Bu siteden ev rezervasyon yapmak büyük indirimlerden yararlanmanıza da neden olacaktır. Daha gitmeden kalacağınız yeri ayarlamanız da birçok endişenizin ortadan kalkmasına neden olacaktır.

Ibiza’da Bulunan Lüks Oteller

Agroturismo Can Toni Xumeu

Hem bulunduğu yer ile hem de otelin havuzunun olması otelin tercih edilme sebeplerinden ilk sırada yer almaktadır. Harika bir kahvaltı yaptıktan sonra İbiza’nın havalimanına gitmeniz sadece 20 dakikanızı alacaktır.  Odaların çoğu beyaz renkte olup çalışanların vermiş olduğu hizmet ile kaliteli bir ağırlama yaşayacaksınız. İçerideki mobilyaların hepsi hem yeni hem de kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Bu sebepten dolayı konfor bakımından hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Hostal La Cigüena

Bu oteli tercih edilme sebepleri arasında plaja çok yakın olması vardır. Bu otel genellikle evli çiftler tarafından tercih edilmektedir. Otelin yakınlarında bulunan yürüyüş alanları ve dalış okulları otelin tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Arabayla bu otelden havalimanına yaklaşık olarak yarım saatte gidilmektedir. Otele yakın birçok büfeden kahvaltı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Hotel Mirador De Dalt Vila

Bu otele sağladığı imkânların başında odalardan görülen manzara bulunmaktadır. Havalimanından otele ücretsiz araçlar ile rahatlıkla gelebilirsiniz. Özel bir şekilde işlenmiş olan mobilyalar otele girdiğiniz gibi dikkatinizi çekiyor. Havalimanından indikten sonra 15 dakika süre sonra otelde konaklıya biliyorsunuz. Otelin içindeki yüzme havuzları, barlar,  otopark gibi daha birçok sunmuş olduğu hizmet bulunmaktadır. Çiftlerin balayı için tercih edebileceği konaklama yerlerinde bir tanesidir.

Can Arabi

Bu otel kent merkezinin biraz dışında kalmaktadır. Otelde kent merkezine yaklaşık olarak 2 kilometre mesafede bulunmaktadır. Otelin portakal ve zeytin ağaçları içinde yer alıyor olması da otelin görünüm bakımından harika bir zenginliğe ulaşmasına neden olmaktadır. Bu otelin içinde açık yüzme havuzları ücretsiz wi-fi ağları ve çok güzel kahvaltı seçenekleri ile müşterilerine ağırlamaktadır. Bu Otel şehirde bulunan en kaliteli ve en çok önerilen oteller arasında yer almaktadır.

Safragell İbiza Suites&Spa

Bu oteli tercih edecek olursanız oteli içinde boş oda olup olmadığını önceden kontrol etmenizde büyük fayda olacaktır. Çünkü otel çok fazla tercih edildiği için genellikle dolu olmaktadır. Otelin içinde çocuklar için özel olarak çocuk havuzu bulunmaktadır. Otelin kahvaltısı ve odalarındaki mobilyaların vermiş olduğu konfor hissi herkesi kendisine hayran bırakmaktadır.

Ibiza Da Bulunan Ucuz Oteller

The Blue Apartments

Bu otelin sağlamış olduğu en büyük faydalardan bir tanesi ünlü Arena Plajı’na sadece 2 dakikalık uzaklıkta olmasıdır. Hem uygun hem de fiyatının çok üstünde kaliteli bir hizmet vermesi ile birçok müşterinin seçim yaptığı oteller arasında yer almasına neden olmaktadır.

Apartamentos Albertos

Bu telin tercih edilme sebepleri arasında evcil hayvanların otelde arındırılmasına izin verilmesi de etkili bir sebeptir. Otel ücretine göre çok yüksek standartlarda hizmet vermektedir.

Hotel Vedra

Sade bir tasarım görünümüne sahip olan bu otel konumu bakımından birçok otelden daha cazip gelebilmektedir. Hem mağazalara, hem barlara, hem restoranlara hem de diğer kulüplere çok yakın olması otelin büyük avantaj sağlaması da neden olmaktadır. Sadece yarım kilometre mesafede olması da sunmuş olduğu ayrıcalıklar arasında yer almaktadır. Otel aldığı ücrete göre çok daha yüksek kalitede hizmet vermektedir.

Azuline Club Vala Martina İbiza, Hostal Mallarco gibi uygun fiyatları olan diğer otellerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca otel tavsiyeleri sitesini inceleyebilirsiniz.