Ana sayfa Haberler Hollanda&#821...

Hollanda’da Polis Köpeğinin Yaraladığı Hüseyin Kurt’a Vatandaşlardan Destek

Hollanda polisinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya destek için toplanan vatandaşları dağıtmakta kullandığı polis köpeğinin ısırdığı Hüseyin Kurt’u vatandaşlar yalnız bırakmadı.

Hollanda polisi, dün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya destek için Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplanan Türk vatandaşlarına karşı sert müdahalede bulunmuştu. Türk vatandaşlarının dağılmaması üzerine, polis köpeği kullanılmış ve bu esnada Hüseyin Kurt isimli bir vatandaş da yaralanmıştı. Polis köpeğinin ısırması sonucu yaralanan Kurt’u vatandaşlar da yalnız bırakmadı.

Kurt, dün akşam ailesiyle bakanın yanında olmak için Rotterdam Başkonsolosluğu önünde bulunduğunu dile getirerek, “Akşamımız çok güzel geçiyordu. Hollanda polis güçlerini bize saldırıncaya kadar. Ağabeyimle ben en öndeydik. polisler bize coplarla saldırmaya başladı ve atlarla üzerime yürümeye başladı. Boynumda cop darbesi yedikten sonra yere düştüm. O ansa Hollandalı bir polis köpeğe tut dedi. Ben yerdeyken ayağımdan beni kaptı. O sırada etraftaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştı ama polisler yaklaştırmadı. Sağlık görevlileri geldi. Polis ‘götüreceğiz’ dedi. ilk ağabeyime vurdular. İlk darbede ağabeyimi bayılttılar. İkimiz yan yana 15 dakika yattık. bir sağlık personeli ‘bunların durumu ağır, Hastaneye götüreceği dediler. Bizi Erasmus Hastanesine götürdüler. gerekli müdahaleyi yaptılar. Sabah 06.00’da taburcu olduk. Başkonsolosumuz aradı. Biz nasıl vatani görev yaptıysak o da bize sahip çıktı” ifadelerini kullandı. İHA