Ana Sayfa Haberler Hava Sahamızd...

Hava Sahamızda Yeni Rotalar Havayolu Şirketlerine Yarayacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak yaptığı açıklamada havacılık şirketleri için önemli bir gelişmenin müjdesini verdi. Funda Ocak’ın yaptığı açıklamaya göre “İstanbul ile İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Gaziantep ve Hatay arasında havayolu şirketlerimize yakıt ve zaman tasarrufu sağlayan 8 adet Direkt Rota hizmete girdi. Askeri kullanıma tahsis edilen hava sahalarının belirli şartlar altında sivil maksatlı kullanımına imkân sağlayan yeni rotaların devreye girmesiyle bazı güzergâhlarda 10-15 dakikalık zaman tasarrufu ve hava yolu şirketleri için önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlanıyor.”

Serbest Rota Uygulaması Önemli Tasarruf Sağlıyor

Serbest rota uygulaması ile önemli tasarruf sağlanacak. Türkiye hava sahasında, üzerinde çalıştığımız düzenlemeyle uçuş mesafelerini kısaltarak, Hava Yolu Şirketleri için önemli ekonomik katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Uygulamaya 2019 Yılı sonunda geçmeyi planlıyoruz.

Hava Sahası kapasitemizin artırılması amacıyla Eurocontrol ile ortaklaşa yürütülen “Kapasite Analiz ve Geliştirme (CAPAN)” çalışmaları tamamlandı. Çalışma sonuçlarına göre yapılacak düzenlemelerle kapasite artışı ve yanı sıra iş yükünün dengeli dağılımı sağlanarak hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

Pegasus Hava Taşımacılığı PGSUS Hisse Analiz ve Yorumları

THY Türk Hava Yolları THYAO Hisse Analiz ve Yorumları