Ana sayfa Haberler Fabo Beton Sa...

Fabo Beton Santrali

Fabo İnşaat Hammaddeleri

İnşaatların yapımında, kum, taş, çakıl, su ve çimento malzemelerinin karışımı il oluşturulan beton inşaat sektörünün en önemli malzemesidir. İnşaatların daha hızlı ve kolay yapılabilmesi için beton santrali kurulumları yapılır ve bu santraller ile hazır beton yapılır. Fabo taş kırma, eleme, yıkama tesisleri ile birlikte beton santralleri imalatı ve kurulumu hizmetlerini de veriyorlar. Beton santralleri çeşitli ekipmanlardan oluşur. Bu ekipmanlar, beton mikseri, agrega kovası, agrega bunkeri, tartı bandı, besleme bandı, çimento silosu ve otomasyon sisteminden oluşuyor.

Beton Santrali Çeşitleri

İşletme hizmet durumuna göre sabit beton santrali ve mobil beton santrali çeşitlerinden birisinin kurulumu yapılır. her iki santral arasında kullanım amacına göre verimlilik farkı bulunmaktadır. işletme belirlediği alanda çok uzun süre hizmet verecekse, sabit beton santralini tercih etmelidir. Uzun süreli işler için en ideal olanı sabit olanıdır. Bu tür işlemler için daha karlı ve düşük maliyetli olacaktır. Kısa vadeli işler için taşınma kolaylığı olan mobil beton santrallerinin kullanımı avantajlı olacaktır. Farklı alanlarda inşaat çalışmaları bulunan firmalar mobil santralleri tercih ederek, iş bitiminde başka bir alana rahatlıkla taşıyabilmektedir. Fabo mobil santrallerinin satış, taşıma ve kurulum hizmetlerinde işletmelere yardımcı oluyorlar.

Santral Ekipmanları

Beton santralleri çeşitli ekipmanların birleştirilmesi sonucu kurulabilmektedir. Kısa sürede faaliyetleri tamamlanabilecek olan çalışma alanları için tercih edilen mobil santrallerin kurulumu için gerekli olan ekipmanlar şunlardır. Pan mikser, çift milli mikser, single saft, çimento silosu ekipmanladır. Fabo şirketi mobil beton santrallerini güvenli bir şekilde kuruyor ve sistemin sorunsuz olarak çalışmasını sağlıyorlar. Mobil santraller taşınabilir oldukları için kullanım alanına hemen ulaştırılabiliyor ve kullanılır duruma getirilebiliyor.

Mobil Santrallerinin Avantajları

Fabo firması tarafından üretimi yapılan kırma, eleme ve beton santrallerinin mobil modelleri bir tır aracı ile rahatlıkla taşınabilmektedir. Bu hem satıcı hem de alıcı firmaya büyük avantaj sağlayacaktır. Sabit beton santrallerinin yaptığı tüm işler mobil modelleri ile de yapılabilmektedir. Fabo satılık beton santrali ilanları ile uluslararası alanda tesis satışı yapıyorlar. Firma kalitesi ve sektörde kazandıkları güven sayesinde müşterilerine kaliteli ürün alma avantajı sağlamış oluyorlar. Mobil santraller dar çalışma alanları için tercih edilebilmekte ve buralarda rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Fabo sabit ve mobil santral modellerinin tamamını uluslararası standartlara göre üretiyor ve ürünlerinde CE simgesinin bulunmasını sağlıyorlar.

Beton Santrali Özellikleri

Fabo işletmelerin ihtiyaçları için yeni beton santralleri üretiyor ve isteyenlere ikinci el satılık beton santrali seçenekleri sunuyorlar. Beton santrali alırken aranması gereken özellikleri bilmek doğru tesise sahip olmayı sağlayacaktır. Fabo santralleri uluslararası sertifikalara sahiptir. 4 farklı beton mikseri türü vardır ve ihtiyaca göre belirlenmelidir. Çelik tonaj ağırlığına dikkat edilmelidir. Çünkü kullanım ömrü daha uzun olacaktır. Tüm çalışma alanlarında her türlü koşullarda çalışabilmelidir. Kullanılan ekipmanlar kaliteli ve bilinen markalardan olmalıdır. Bilgisayar otomasyonlu sistemler yüksek kaliteli beton üretimi sağlayacaktır.

Fabo Mobil Santrali

Fabo üretmiş olduğu mobil beton santralleri kolay kullanım özellikleri ile sunuyor. Bu santralin kurumu ve kullanım sonrası sökümü daha kolaydır. Mobil beton santralinin kullanımı daha az eleman ile yapılabilmekte, maliyetleri düşürmektedir. İşletmeler sürekli olarak maliyetleri düşürmeye çalıştıkları için mobil santralleri tercih ediyorlar. Fabo mobil beton santrallerini müşterilerinin istediği yere bir tır yardımı ile sorunsuzca taşıyabiliyorlar. Mobil santrallerde saatte 60 m³ ile 110 m³ beton dökümü yapabiliyorlar. Özellikle yol ve köprü inşaat çalışmaları için oldukça elverişlidir. Seçim yapılırken bilgisayar otomasyonlu olanlar tercih edilmelidir.

Sabit Beton Santrali Otomasyon Özellikleri

Fabo beton üretimi için taleplere göre sabit ve mobil santraller üretimi yapıyor. Sabit santrallerinde kaliteli ve verimli üretimlerin yapılabilmesi için tam otomatik bilgisayar otomasyonlu makineler üretiyor. Otomasyon sistemleri özellikleri, uzaktan erişim imkanı vermekte, bakım ve servis gereksinimleri anında karşılanabiliyor. Kullanıcı operatör otomasyon ekranını kullanarak gerekli tüm kalibrasyon ayarlarını ve farklı parametre ayarlarının yapabilmelidir. Panel üzerindeki dijital ekran sayesinde akım ve gerilimler gözlenebilmelidir. İş güvenliğinin sağlanabilmesi için sistemin şifrelenebilmesi ve yetkisiz kişilerin kullanımına izin verilmemesi gerekir. Fabo otomasyon sistemlerinde yeni teknolojileri kullandığını ve müşterilerine en kullanışlı, en avantajlı santrallerin kurulumlarının yaptıklarını belirtiyorlar.