Ana sayfa Haberler e-Fatura Nedi...

e-Fatura Nedir?

e-Fatura Nedir?

İnternet ortamında hazırlanan ve çeşitli işlemlerin yapılabildiği fatura uygulamasına e-Fatura ismi verilmektedir. Kağıtlara basımı yapılmayan ve çeşitli işletmeler arası fatura işlemlerinin yapıldığı uygulamanın kullanımı sıklıkla artmaktadır. Yakın zamanda kullanılmasının zorunlu olacağı belirtilen uygulananın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu uygulama ile işlemler kolaylaştırılmakta ve çeşitli tasarruflar yapılabilmektedir. Bu uygulamayı kullanmak isteyen herkes e-fatura sistemini kullanabilmektedir. Bazı firmalara ise bu sisteme geçiş zorunluluğu getirilmiştir. UYUMSOFT hizmetleri içinde bulunan Uyumsoft e-Fatura ile faturalarınız kolaylıkla arşivlenmesi sağlanmaktadır.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Devlet tarafından satış hasılat miktarı belli bir tutarın üstünde olan kurum ve işletmelerin belirli kanuna göre dijital fatura kullanması zorunlu hale getirilmiştir. Bu uygulamaya hem mobil hem de bilgisayar üzerinden erişim sağlanabilir. Faturalanızın yıllar boyunca güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan sisteme istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Faturaların toplu şekilde gönderilebilmesini de sağlayan sisteme UYUMSOFT ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Uyumsoft e-Fatura uygulaması sayesinde çeşitli işlerle uğraşmadan dijital fatura sistemine geçiş yapabilirsiniz.

e-Fatura Avantajları Nedir?

Dijital fatura arşiv uygulamalarının çeşitli avantajları mevcuttur. Kağıt, mürekkep, arşiv ve postalama işlemleri ve zarf gibi masrafların azalması nedeniyle maliyetlerin düşmesini sağlamaktadır. Faturaların hızlı hazırlanmasını sağlayarak zaman tasarrufuna yardımcı olmaktadır. Önemli faturaların kaybolma riskinin ortadan kaldırmaktadır. e-Fatura ile hızlı tahsilat yapılabilmekte ve istenen zamanlarda tüm faturalara ulaşım sağlanabilmektedir.

Dijital arşivleme sistemi olan uygulamanın iş yükünden ve ek maliyetlerden kurtarması nedeniyle kullanım sıklığı artmıştır. Hem işletmelere hem de doğaya fayda sağlayan uygulama ile noter masraflarından da kurtulmak mümkündür. Bu uygulamayı kullanmak isteyen kişiler Uyumsoft e-Fatura hizmetine başvuru yapabilir. UYUMSOFT e-fatura ve e-arşiv hizmetlerinin yanında süreç danışmanlığı, uyarlama danışmanlığı ve özel geliştirme entegrasyon gibi hizmetler de sunmaktadır.

e-Fatura Geçiş Maliyetleri

Dijital fatura uygulamasına geçmek için çeşitli işlemler yapmak gerekiyor. Geçiş sürecinde işletmelere ek maliyetler çıkmamaktadır. Öncelikle TÜBİTAK tarafından mali mühür alınması gerekmektedir. Ek bir ücret ayırmadan kullanılabilen uygulama ile aylık 500 tane faturanın kesilebilmesi sağlanmaktadır. e-Fatura uygulamasına geçiş yapmak için gerekli mühürler temin edildikten sonra Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvuruda bulunmak gerekmektedir. Dijital fatura işlemleri için tüm bilgilere Uyumsoft internet sitesinden ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here