Ana sayfa Haberler Dikkat! Abone...

Dikkat! Aboneliğini Üzerine Almayan Usulsüz Elektrik Kullanıyor

Elektrik aboneliğini üzerine almayan tüketicilerin ‘usulsüz elektrik’ kullandığına dikkat çeken CK Boğaziçi Elektrik, önümüzdeki günlerde bu abonelere önce SMS ve e-posta ile uyarı, ardından da ihtarname göndermeye hazırlanıyor. Çünkü düzenlemelere göre başkasının aboneliği üzerinden elektrik kullanmak suç.

Usulsüz elektrik kullanımında yaklaşık 140 liraya varan para cezası ve daha da önemlisi elektriğin kesilmesine kadar uzanan bir süreç söz konusu. Tüketicilere aboneliği üzerinize alın çağrısı yapan şirket, bu sırada işlemleri hızlandırmak amacıyla www.ckbogazici.com.tr’ye ‘Tık’la Abone Ol’ adıyla yeni bir sayfa ekleyerek abone olmak isteyen tüketicilere kolaylık sağladı.

ONLINE HİZMETLERİMİZİ GELİŞTİRDİKGÜNCEL BORÇ BİLGİSİ DE SORGULANABİLİYOR

CK Boğaziçi Elektrik’in yeni uygulaması üzerinden abonelik işlemlerinin yanı sıra güncel borç, tahsilât bilgilerine ulaşmak ve hesap hareketlerini görmek de mümkün. Elektrik tüketicileri bu sistem sayesinde aboneliği üzerine alabilirken abone bilgileri eksik ya da eski olanlar da abonelik bilgilerini güncelleyebiliyor. Güncelleme ardından fatura bilgilerine ulaşma ve şirket tarafından düzenlenecek kampanya duyurularından haberdar olma imkanı da sunuluyor.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nde aboneliği üzerinde olmayan tüketicilerin usulsüz kullanımı ile ilgili madde bulunduğuna işaret eden CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “Elektrik aboneliği başkası üzerine olan kişi ya da kurumlar borçlarını ödemedikleri taktirde aboneliği üzerinde bulunan mevcut aboneler ciddi mağduriyet yaşıyor. Üstelik bu durum yasal düzenlemelere de aykırı. Usulsüz elektrik kullanımında yaklaşık 140 liraya varan para cezası, daha da önemlisi elektriğin kesilmesine kadar uzanan bir süreç mevcut. Oysa artık abonelik işlemleri çok hızlı ve kolay olarak çözülüyor. Tüketicilerimizin daha hızlı işlem yapabilmesi için son olarak internet sitemizde ‘Tıkla Abone Ol’ sayfasını devreye aldık. Yenilikçi çalışmalarla online hizmetlerimizi geliştirdik. Abonelerimizden bilgisi güncel olmayan yaklaşık % 15’ine denk gelen usulsüz kullanıcıların da aynı hizmetlerden faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

Özelleştirme sürecinin ardından bilgi güncellemeye büyük önem veren ve bu yöndeki çalışmalarına aralıksız devam eden CK Boğaziçi Elektrik, aboneliğini kendi üzerine almak isteyen tüketicilere kolaylık sağlamak, süreci hızlandırmak amacıyla www.ckbogazici.com.tr adresine yeni bir sayfa ekledi. ‘Tıkla Abone Ol’ adıyla devreye alınan sayfada abonelik işlemlerinin yanı sıra mevcut bilgilerin doğru olup olmadığı, eksik bilgilerin hangileri olduğu da sorgulanabiliyor.

Perakende elektrik sektörünün lider şirketi CK Boğaziçi Elektrik, aboneliğini üzerine almayan tüketicilere, “Usulsüz elektrik kullanma, bir tıkla abone ol” çağrısı yaptı. Bu sırada bir bilgilendirme kampanyası başlatan şirket, söz konusu abonelere SMS ve e-posta yolu ile önce uyarı, ardından da ihtarname göndermek üzere düğmeye bastı.