Ana sayfa Haberler Dijital Dönüş...

Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm

Dijital dönüşüm, global pazarda, yeni teknolojileri benimseyen marka ve işletmelerin iş süreçlerine teknolojiyi adapte ederek, organizasyon ve üretim süreçlerindeki verimliliği arttırmasını sağlamaktadır. Endüstri 4.0 ile birlikte son dönemde popüler olan bu kavram, Büyük veri, yapay zeka ve entegre sistemlerin organizasyonlara adapte olması olarak düşünülebilir. Bu sayede markalar ve üreticiler üretim rakamlarını ve başarı çizgisini arttırabilir.

Sanayinin Dijital Dönüşümü

Ürün gelişim süreci kapsamında, büyük verinin kaynakları kullanılabiliyor. Bu sayede tüketici özelinde geniş çaplı analizler ve kullanıcı eğilimleri ölçülüp karar alınabiliyor. Dijital’e dönüşüne, markalar ve şirketler, organizasyonların başarısı kriterlerini çoğunlukla sektörünün global sıralamada öncülerinin adımlarını takip ederek, gelişiyorlar.

Bu işleyişi daha iyi hale getirmek için global alandaki yenilikleri ve süreçleri nasıl adapte etmeleri gerektiğini ve yerel pazarda kendilerini test etmiş oluyorlar. Bu şekilde İş süreçlerindeki performanslarını artıyor ve global marka olma yolunda gelişiyorlar. Ayrıca, otonom teknolojisi ve yapay zeka sayesinde sektör özelinde organizasyonların, arge, üretim ve pazarlama kollarının gelişimi için büyük önem taşıyor.

Dijital dönüşüm Artificial Intelligence(Yapay zeka) ve big data(Büyük Veri) teknolojileri ile birlikte Simülasyonlar, Sistem Entegrasyonları, Siber Güvenlik, AR/VR, 3D Yazıcılar, Bulut Bilişim, Kripto Paralar, Dijital Pazarlama, Otonom Robotlar, Internet of things, dijital dönüşümü içeren tüm kollardır. Sanayinin dijital dönüşümü her sektör için ayrı ayrı değerlendirilebilir. Tekstil, Sağlık, Sinema, Makine gibi sektörler, üretim, yönetim ve gelişim kapsamında değerlendirilmelidir.

Global takibi ve gelişim raporları dijital dönüşümün bir parçasıdır. Globalde influencer firmalar, dijital’i kullanarak satışlarını arttırmak ile beraber yeni teknolojilerde üretirler. Endüstri 4.0 prensiplerini iyi anlamak, dijital dönüşümü iç pazarda iş süreçlerine uyarlamak global rekabet için iç piyasada öngörü sağlayacaktır. Günümüzde üretim ve pazarlama süreçleri birleşmeye başladı, organizasyonların birlikte hareket etmesi, iletişim sürecinin hızlı olması oldukça önemlidir. Bu sayede iş süreçlerindeki beklemeler ve üretimdeki verimlilik artış gösterir.

Dijital Dönüşümün Avantajları Nelerdir?

Dijital Dönüşümü, Kobiler üzerinden değerlendirecek olursak, üretimde entegre sistemlerin ve big data verilerinin kullanımı, maliyetleri doğrudan etkilerken, verimliliği de arttırıyor.

Gelişmiş entegre sistemler ile şirket içerisinde bilgi akışının süreçleri artıyor. Üretilen ürün seçenekleri üç boyutlu yazıcılar ile zenginleşirken, rekabet ortamındaki başarı ihtimali de artıyor. Bu sayede, üretimde düzenli bir çizgi yakalama ve markaların global rekabet alanında başarı ihtimalleri artış gösteriyor.

Sanayinin Dijital Dönüşümü hakkında detaylı bilgiye ulaşmak Sanayinin dijital dönüşümü sitesini ziyaret edebilirsiniz.