Ana Sayfa Haberler Bitcoin Hesab...

Bitcoin Hesabı Açma

Bitcoin Hesabı Açma

Dijital bir para olan Bitcoin tüm dünyanın ilgiyle izlediği sanal dolaşıma sahip olan kripto paraların başında geliyor. Dünyanın pek çok ülkesinde de bu tip dijital paraların dolaştığı aracılık kurumları, borsa siteleri gibi çeşitli platformlar bulunuyor.

Bu platformlarda işlem yapabilmek, seyirde kalmak gibi durumlar için öncelikle bir Bitcoin cüzdanı oluşturmuş olmanız gerekiyor. Pek çok kişinin Bitcoin hesabı açmak diye ifade ettiği bu durum aslında kripto para borsalarına ve bu alanda işlem yapan platformlara üye olup bir profil oluşturmak anlamına geliyor.

Bitcoin Üyelik Girişi

Bitcoin veya diğer kripto paraların işlem gördüğü bu platformları standart Borsa şirketleri gibi düşünebilirsiniz. İşlem yapabilmek için bunlardan birine üye olmalısınız. Yaptığınız işlemin geçerli olabilmesi için de gerçek bilgilerinizi kullanarak bir Bitcoin cüzdan açma işlemi yapmış olmanız gerekir. Üye olduğunuz platform verdiğiniz bilgi ve talimatlar eşliğinde sizden komisyon alarak işlemlerinizi gerçekleştirecek, paranızı yönlendirdiğiniz dijital paraları adınıza alıp satacaktır.

En İyi Bitcoin Cüzdanı

İşlem yapmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda platform bulunuyor. O yüzden de bu işe yeni başlayacak kişilerin aklına ilk gelen şeyler en iyi Bitcoin cüzdanı nereden açılır gibi sorular oluyor. Alternatif olan Bitcoin işlemi yapan platformların hepsinin prosedürleri ve komisyon oranları farklı işlediği için öncelikle bu platformları incelemenizi öneriyoruz. Bu şekilde hem size en hızlı ve ekonomik çözümü üretecek hem de güvenli bir platformda Bitcoin cüzdanı açabilirsiniz.

Bitcoin cüzdanını güvenilir bir siteden açmak istiyorsanız bitcoin siteleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Açma

Banka hesap cüzdanı gibi düşünebileceğiniz Bitcoin cüzdanını üyelik işleminizi yaptıktan sonra çok basit birkaç adımı izleyerek kısa zamanda açabilirsiniz.

 

Bitcoin Nasıl Alınır?

Çoğu platform hem havale hem de kredi kartıyla kripto para alım-satımı yapabilmenize olanak sunuyor. Bitcoin kripto parasının çok sayıda altcoini bulunuyor ve borsa işlemi yapan platformlar değişik altcoinlerle işlem yapabiliyorlar. Bitcoin borsaları arasından size en uygunu seçtikten sonra Bitcoin al ve Bitcoin sat gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Borsa takip eder gibi varlıklarınızın yükselişlerini izleyerek hedeflediğiniz seviyeye çıktığında satabilir, hesaplarınız arasında varlık transferi gerçekleştirebilirsiniz.

 

En İyi Türk Bitcoin Borsası

Bitcoin hesabı açmak ve işlemler yapabilmek için kripto para borsalarına kayıt olmak gerektiğini artık biliyorsunuz. Ayrıca bir Bitcoin işlemi yaparak Bitcoin alma için ya kredi kartınızı kullanmanız veya havale yaparak hesabınıza para girişi yapmanız gerekiyor. Bu sayede hesaba yolladığınız Türk lirasını istediğiniz coin cinsine çevirerek değerlendirebilirsiniz. Türk Bitcoin platformları arasında yer alan Paribu, Thodex, BtcTurk, Koinim, Koinex gibi popüler borsaların Türk işlemcilerin en çok ilgi gösterdikleri platformlar olarak öne çıktıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.