Ana Sayfa Haberler Aselsan Malez...

Aselsan Malezya Yerli Üretime Hazırlanıyor

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Malezya Deniz Kuvvetleri yetkililerinin katılımı ile 30mm MUHAFIZ Sisteminin sahil güvenlik botlarına montaj, entegrasyon ve testleri gerçekleştirildi.

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığının ihtiyacı kapsamında teslim edilen 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Silah Sisteminin sahil güvenlik botlarına montajı, entegrasyonu ve testleri Malezyalı mühendisler tarafından yerel olarak gerçekleştirildi. Bu süreçte Malezyalı mühendislere eğitim verilerek ASELSAN’ın Malezya Savunma Sanayisine ve insan kaynağına katkıda bulunmaya yönelik taahhüdü somut bir adımla hayata geçirildi.

Malezya’da yüzde 100 ASELSAN’a ait olarak kurulan ASELSAN MALAYSIA firması Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin yerel üretimi ve Güneydoğu Asya’ya ihracatı hedefiyle faaliyetlerini sürdürmekte olup MUHAFIZ sisteminin yerel katkı ile teslimata hazırlanması bu kapsamda önemli bir aşama oldu.

Sözleşme kapsamında 30mm MUHAFIZ Sisteminin Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı botlarına entegrasyonu devam ediyor.

 

Aselsan’ın yurtdışında birçok ortaklıkları bulunmaktadır. Aselsan’ın Yurtdışındaki Ortaklık ve İştiraklari hakkındaki 30.07.2017 tarihli özel raporumuzu ” İşte Aselsan’ın Dünyadaki Diğer ŞirketleriAselsan Hisse Sayfasında bulabilirsiniz.