Ana Sayfa Haberler Artan Maliyet...

Artan Maliyetler İş Yeri Yemekhanelerini Restoranlara Dönüştürüyor!

07.06.2022 – Ofislere dönüşün yaşandığı bu dönemde, şirketlerin gündemini meşgul eden en büyük sorunlardan biri de artan gıda maliyetleri ve çalışanların iş yeri yemekhanelerinden memnuniyetsizliği. Kurumsal yemek markası Meal Box, sorunun çözümü adına yeni bir hizmeti devreye soktu. Yemekhaneleri dekorasyonundan menüsüne tümüyle yenileyen Meal Box, buraları adeta lüks birer “restoran”a dönüştürerek, birinci sınıf hizmet ve gurme yemek lezzetini avantajlı maliyetlerle çalışanların ayağına getiriyor.

Pandemi etkilerinin azaldığı ve tamamen ofise dönüş planlarının yapıldığı bu dönemde şirketlerin en önemli gündem maddelerinden biri de öğle yemeği konusu. Pandeminin yarattığı hijyen endişesi nedeniyle birçok iş yerinde mutfaklar kapanmış, çalışanlara verilen öğle yemeği değişen alışkanlıklar sebebiyle neredeyse ortadan kalkmıştı. Pandeminin her safhasında şirketler ve çalışanlar için farklı ihtiyaç ve beklentiler oluşurken bu kez de artan yemek maliyetleri şirketleri adeta çıkmaza sürükledi. Kurumsal yemek hizmetleri sunan Meal Box, ofise dönüşlerle birlikte mutfaklarını yeniden açmak isteyen iş yerlerine maliyet avantajı sağlayan, çalışanları ise mutlu eden yeni bir uygulama başlattı.

Standart yemekhaneler tarihe karışıyor!

Firmaların yemekhanelerini baştan sona tasarlayarak yepyeni bir öğle yemeği deneyimi vaad eden Meal Box, ilk etapta yemekhaneleri çalışanlar için daha cezbedici bir ortama dönüştürüyor. Yemekhaneleri masa ve sandalyesinden masaüstü ekipmanlarına kadar özel olarak baştan tasarlayan Meal Box, haftada bir kez yapılacak canlı müzikle de çalışanların keyifli vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor. Standart yemekhaneleri tarihe gömen sistemde klasik tabloid menüler de tarih oluyor. Meal Box’ın yüksek teknolojik donanımlı, hijyenik ve modern mutfağında, yetenekli şefler tarafından hazırlanan 5 farklı zengin içerikteki menü porselen tabaklarda birbirinden şık sunumlarla çalışanlara servis ediliyor.

“Amacımız artan yemek fiyatlarına ve alışılmış menülere meydan okumak”

Yemekhaneleri restorana dönüştüren sistemin artan yemek maliyetleri karşısında da avantajlı bir alternatif olduğunu belirten Meal Box CEO’su Murat Demirhan, “Ofislere dönüşün yaşandığı bu dönemde öğle yemeğini daha az maliyete çözmek isteyen iş verenlerin yemekhanelerini yeniden çalışanlarına açtığını görüyoruz. Ancak yapmış olduğumuz araştırmalar ve deneyimlerimiz gösteriyor ki; iş yerlerinde yemekhane olarak kullanılan alanlar genel özellikleriyle ve menüler hem lezzetleri hem de sunum şekilleriyle çalışanlar tarafından çekici bulunmuyor. Hayata geçirmeye hazırlandığımız bu uygulamayla hem şirketlere maliyet avantajı sağlıyoruz hem de çalışanlarda memnuniyet yaratıyoruz. Bir restoranda olması gereken her ayrıntıyı çalışanların ayağına getiriyoruz. Şirketler çok az maliyetle iş yerinde bir yemekhaneye değil, şık ve kaliteli bir restorana sahip oluyorlar” dedi.