Ana sayfa Haberler Araştırma: En...

Araştırma: En Ucuz Uçuşlar Hangi Gün?

Yaz bitmeden planlı olmayan kısa kaçamaklar yapmak için en uygun gün Salı. Günde 1,5 milyon uçak bileti araması yapılan Enuygun.com, yaz aylarında tatil beldelerine en ucuz uçulacak günün Salı olduğunu açıkladı. Dalaman, Bodrum, Antalya, Trabzon, İzmir  ve Edremit için yapılan analizde Salı gidiş Perşembe dönüş planlanan seyahatler diğer günlere oranla daha ucuz. 

Kullanıcılarına en uygun fiyatlarla her ay 300.000’in üzerinde uçak bileti satışı gerçekleştiren Enuygun.com, yaz aylarının son günleri için ucuz uçuş yakalamak isteyenlere Salı gününü öneriyor. Salı günlerini Çarşamba takip ediyor. En ucuz bileti alabileceğiniz uçuş saatleri ise……

Yaz tatilinizi planlayamadıysanız veya kısa kaçamaklar yapmak istiyorsanız Ağustos ayı boyunca en ucuz uçak bileti bulacağınız gün Salı. Diğer günlere oranla daha ucuz bilet alabileceğiniz Salı günleri, Dalaman’a 98 TL’den, Bodrum’a 114TL’den, Antalya’ya 98TL’den, İzmir’e 88TL’den, Edremit’e 65TL’den ve Trabzon’a 170TL’den başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz. İstanbul’a dönüşlerde ise Perşembe gününü tercih ederseniz yine daha ekonomik uçma imkanınız var.

Yurtdışı uçuşlarda da Salı’yı tercih edin…

Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da Enuygun.com, Salı günlerini tercih edenlerin daha avantajlı fiyatlarla uçak bileti alabileceğini açıkladı. Türklerin yaz aylarında en çok seyahat ettiği şehirler arasında yer alan Paris Amsterdam, Mikanos ve Üsküp’e de Salı günü gidişler diğer günlere oranla daha ucuz.

Enuygun Hakkında:

2008 yılında kurulan Enuygun.com, kullanıcıların 1.000’in üzerinde havayolu şirketi arasından kendileri için en uygun uçak biletini kolayca bulup hızlı ve güvenli şekilde satın almalarını sağlayan, Türkiye’nin alanında lider internet sitesidir. Aylık 7,5 milyon ziyaretçiye ve 40 milyonun üzerinde sayfa gösterimine sahip olan Enuygun.com, üstün hizmet kalitesi ve en uygun fiyat yaklaşımı ile her ay 200.000’i aşkın kullanıcının uçak bileti alımı için tercihi oluyor. Yani Türkiye’deki her 40 yurt içi uçak biletinin 1’i Enuygun.com üzerinden satın alınıyor. Android ve iOS kullanıcılarının “Uçak Bileti by Enuygun” uygulaması sayesinde akıllı cihazları üzerinden de kolaylıkla ulaşabileceği Enuygun.com hakkında daha fazla bilgiye www.enuygun.com adresinden ulaşılabilir.