Ana sayfa Haberler Altın Fiyatla...

Altın Fiyatlarının Düşmesi Vatandaşa Yaradı

Altin-59

Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ali Büyükduman, düşüşe geçen altın fiyatlarının vatandaşın lehine olduğunu kaydederek, “Altına yatırımın tam zamanı” dedi.

Altının fiyatlarının son 5 yılın en düşük seviyesinde olduğunu ifade eden Başkan Büyükduman, dünya piyasalarına bakınca altın fiyatlarının düşük olmasının gayet normal olduğunu söyledi. Altın fiyatlarının, dolar kuruna bağlı olduğunu belirten Başkan Büyükduman, geçtiğimiz hafta düşüş seyrini devam ettiren altın fiyatlarının dolarda yaşanan yükselişle birlikte bir miktarda olsa arttığını dile getirdi.

Piyasada en çok satılan çeyrek altının 148 TL seviyesinden 140 TL’ye kadar düştüğünü hatırlatan Başkan Büyükduman, “Benim tahminlerime göre altın fiyatları biraz daha düşecek. Altın fiyatlarının düşmesine rağmen satışlarda büyük bir sıkıntı yaşanmadı, nedeni ise kredi kartı ile altına tekrar taksit yapılabilir olması. Önümüzdeki günlerde altının onsunun geriye düşmesi muhtemel. Önümüzdeki haftalarda inşallah çeyrek altın bazında 140 TL’lik seviyeleri koruyacak. Tabii bu bizim için yani kuyumcu esnafı için bir avantaj. Yüksek fiyattan zaten bizler altın satamıyoruz. Altına önümüzdeki günlerde rağbetin biraz daha fazla olacağını düşünüyorum. Altın alacak vatandaşlarımızda önümüzdeki haftaya kadar sabır etsinler. Altın son 5-6 yılı en düşük seviyelerine geriledi, bence bu fiyatlardan altın alınır. Kısacası altına yatırımın tam zamanı” diye konuştu.

Öte yandan, kentte şuanda çeyrek altın 139 TL, yarım altın 277 TL ve Cumhuriyet altınında 570 TL’den işlem gördüğü belirtildi.

Güncel Altın ve Gram Altın Yorum ve Analizleri