Ana Sayfa Tunç Şatıroğlu Harici Videolar #Canlı #Dolar...

#Canlı #Dolar TL'de 22 tahmini | Tunç Şatıroğlu: #EYT, Emekli ve Asgari Ücrete ZAM Bekliyorum #euro

#Dolar #dolartl #TunçŞatıroğlu
Merkez Bankası piyasa tahmin anketinden çıkan #dolarTL ve #enflasyon tahminlerini değerlendiren Stratejist #TunçŞatıroğlu siz değerli izleyicilerimizin sorularını #canlıyayın da cevaplıyor. Konuğumuz Tunç Şatıroğlu’na soru sormak için hemen abone olun, bildirimleri açın ve 14:00’de başlayacak canlı yayında sohbet kısmından sorularınızı yöneltin.

Twitter:

Facebook:
https://www.facebook.com/yenicagtelev…
İhbar Hattı:
WhatsApp: 0541 418 15 15

Yeniçağ TV ekranlarına hoş geldiniz,
Merkez Bankası’nın beklenti anketinde dolar TL tahmini 22.03 TL’ye yükselirken
Enflasyon tahmini ise Temmuz ayında açıklanan yüzde 79.60 oranındaki enflasyon oranının 9 puan altında, yüzde 70.60 olarak açıklandı.
Bu anket sonuçlarını nasıl okumalı?..
Halkın ekonomisi nasıl şekillenecek?..
Stratejist Tunç Şatıroğlu nasıl değerlendiriyor? Hemen kendisini canlı yayınımıza davet edelim ve sorularımıza başlayalım…
Yayınımıza hoş geldiniz sayın Tunç Şatıroğlu,
Sevgili seyircilerimiz;
Halkın Ekonomisini stratejist sayın Tunç Şatıroğlu ile konuşmaya başlıyoruz. Siz de soru ve mesajlarınızla yayınımıza katılmak için hemen şimdi abone olun, canlı sohbetten bize ulaşın. Yayının tekrarını izliyor iseniz yorum bırakın, bir sonraki yayınımızda sorunuza cevap arayalım.
Sayın Tunç Şatıroğlu;
Merkez Bankası’nın piyasadan 41 katılımcı ile yapılan Ağustos ayı anketinde yıl sonu dolar/TL tahmini yine yükseldi.
Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 18,99 TL iken, bu anket döneminde 19,65 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla 20,92 TL ve 22,03 TL olarak gerçekleşti. Bu yükselişi nasıl değerlendirdiniz?
Katılımcıların BİST Repo ve Ters-Repo Pazarı’nda oluşan cari ay sonu gecelik faiz oranı beklentisi bir önceki anket döneminde ve bu anket döneminde yüzde 14,00 oldu.
Katılımcıların cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 69,94 iken, bu anket döneminde yüzde 70,60 oldu. Yorumunuz nedir?
İzleyici sorularına geçelim dilerseniz. Yayınımızı anonsladığımız sosyal medya hesaplarımız üzerinden gelen sorularla başlayalım:
Mikail Yüce: Ekonomik değerler ile Borsadaki değerleri karşılaştırmak mümkün mü acaba? Borsada ileriye dönük borsa hisse senetleri hakkında görüşleriniz nelerdir acaba tşkler” demiş…
Av. Ömer Uğurluay: İyi yayınlar, dolar baskılanıyor bu durumda baskıya rağmen dolar yatırımı mı yapmak yoksa gram altın mı daha faydalı olur. Hocamın önerebileceği daha farklı bir şey var mı ? Borsa ve ABD borsası herkese göre değil. Teşekkürler.
Yasin Özgül: Hocam petrol ve doğalgaz haric cari açıği besleyen şeyler neler
Bir başka izleyicimiz, “Geçen günlerde paylaşılan son eurobond borçlanması hakkında ne düşünüyorsunuz Tunç Bey” diye sormuş….

#TunçŞatıroğlu
#enflasyon
#yüksekenflasyon
#enflasyonnedir
#enflasyoncanavarı
#Tuikenflasyon
#Enagenflasyon
#ITOenflasyon
#enflasyondankurtulmak
#enflasyondankurtulus
#yuksekenflasyon
#enflasyonrecetesine
#EsfenderKorkmaz
#EsfenderKorkmazenflasyon
#DolarTL
#EuroDolar
#EuroTL
#Sterlin
#Pound
#Altın
#Altınneolacak
#Konut
#Kira
#Kiraenflasyon
#YeniçağTV
#Yeniçağ
#Avrasyayatırım
#Ekonomi
#Faiz
#MerkezBankası
#altın
#ardatunca
#HamzaYardımcıoğlu
#RemziÖzdemir
#CüneytAkman
#MuratMuratoğlu
#AtillaYeşilada
#Çetin Ünsalan
#euro
#ErkanÖz
#DevrimZelyut
#BayramBaşaran
#HaticeKolçak
#İslamMemiş
#selçukgeçer
#gramaltın
#tüik
#ABD
#Europe
#Avrupa
#Rusya
#Brend
#BrendPetrol
#Benzin
#Motorin
#Zam
#FaizKararı
#Ukrayna
#Russia
#Ukraine
#BayramBaşaran
#HaticeKolçak
#KapalıÇarşı
#Kuyumcu
#Döviz
#DolarTL
#₺
#enflasyon
#tren
#train
#economy
#Gold
#Türkiye
#Turkey
#istanbul
#izmir
#bodrum
#muğla
#marmaris
#antalya
#eyt
#emeklilikteyaşatakılanlar
#emre şirin
#eytlileremüjde
#eyt’lileremüjde2022
#ardatunca
#etyliler
#erkensecim
#erkenseçimanketi
#erkenseçim
#eytsondurum
#eytsondakika
#eytyasası
#dolarneolur
#enflasyon
#Tahsinbakırtaş

dolarda hedef, altın yorumu, altın analizi, altında hedef, borsa yorumu, borsa analizi, en iyi yatırım araçları neler, konut fiyatları ne zaman düşer, ev fiyatları neden artıyor, enflasyon neden çıkıyor, enflasyonun nedenleri, enflasyon nasıl düşürülür, faizler ne zaman düşecek, bankalar güvenli mi, bankadaki paraya el konulur mu, salgın ne zaman bitecek, Dolar teknik analizi, altın teknik analizi, borsa teknik analizi. 2022 dolar ne olur? 2023 dolar ne olur? Kur korumalı mevduat zarar ettirir mi? Kur korumalı mevduat getirisi nasıl hesaplanır? FED faiz artırımı ne zaman başlayacak? Amerikan Merkez Bankası faiz artırımları doları nasıl etkiler? Enflasyon doları nasıl etkiler? Merkez Bankası faiz indiriminin sonuçları ne olacak? Merkez daha ne kadar faiz indirecek? Faiz indirimleri devam edecek mi? anlık dolar kuru, dolar analiz, dolar yorumları, altın analiz, altın yorumları, borsa, kripto para borsası, kripto paralar, bitcoin, btc 12 ağustos dolar kuru

source