Ana sayfa Emlak Yatırımlık Ar...

Yatırımlık Arsa Nereden Alınır?

Yatırımlık Arsa Nereden Alınır?

Gayrimenkuller sayesinde ileriye dönük bir kazanç sağlamak isteniyorsa; konut, arsa, arazi veya yazlık gibi gayrimenkuller ile yatırım yapılabiliyor.

Bu yatırımların gerçekleştirilmesi için öncelikle yatırımlık satılık arsa alternatiflerinin nereden alınması gerektiğinin araştırılması gerekiyor. Öncelikle bu noktada ilk alternatiflerde, yeni gelişmekte olan bölgeler bulunuyor. Yeni gelişmekte olan bölgeler, imar planlarının yakın dönemde oluşturulduğu ve yeni uygulama parsellerinin hazırlanmış olduğu bölgeleri ifade ediyor. Bu yatırımlarda dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birini de imar planında belirlenmiş olan imar türü oluşturuyor. Çünkü imar planında sahip olduğunuz arsalar; konut, işyeri, kamu inşaatı, sağlık alanı veya park gibi bir imar bulundurabiliyor. Konut veya ticari işyeri inşa edilebilecek arsaları tercih etmeniz daha avantajlı oluyor.

Arsa Satın Alırken Konum Tercihi Yapılması

Arsa satın alırken yatırımlarınızın daha değerli bir hale gelmesi için konum tercihini de doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Konum, arsanın bulunduğu bölgenin şehrin hangi kısmında yer aldığı ve ne kadar değerli bir durumda olduğunu belirtiyor. Örneğin, İstanbul’da şehrin yaşam merkezlerinin ilerlediği ve gelişen Beykoz Poyrazköy ve Sarıyer Garipçe mahalleleri ya da Terkos ve Durusu kısımları gibi bölgeler, yatırımlık arsa alternatiflerinde önemli konumları oluşturuyor. Ayrıca arsanın deniz manzarasına sahip olması, yol kenarında olması, deprem bölgesinde bulunmaması, jeolojik özelliklerinin tehlike içermemesi gibi konularda konum ile ilgili olarak ayrıntıları oluşturuyor.

İstanbul Ve Çevresinde Arsa Tercihleri

İstanbul, neredeyse tüm yüzölçümü arsa konumuna gelen ve yerleşimin çok yüksek noktaya ulaştığı bir şehir olduğu için yatırımlık arsa alternatifleri İstanbul’a yakın bölgelerde de değerli bir konum oluşturuyor. Komşu kentler olan Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Kırklareli ve Yalova arsa satın almak için önemli bölgeleri oluştururken, yine İstanbul’un dış kısımlarına doğru yer alan bölgeler de aynı şekilde değer oluşturuyor. Birçok çevre kent ve ilçeden İstanbul’un Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy gibi ilçelerine toplu ulaşım araçları kullanılabildiği için Silivri, Gebze, Çayırova ve Pendik gibi bölgelerde arsa satın almak için avantajlı konumda bulunuyor. Özellikle yeni konut projelerinin oluşturulmaya başladığı bölgelerde arsalar daha değerli hale geliyor.

Yatırımlık arsa fırsatlarını kaçırmamak için www.hurriyetemlak.com/ adresini kullanabilirsiniz.