Ana Sayfa Emlak RUMELİSİAD Yı...

RUMELİSİAD Yıldırım’ın Dönüşüm Üssüne Hayran Kaldı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, RUMELİSİAD yöneticilerine kentsel dönüşüm projelerini anlattı.

Yıldırım’a modern bir şehir hüviyeti kazandıracak kentsel dönüşüm çalışmalarının ve vizyon projelerin hazırlandığı merkez hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızla kentsel dönüşüm çalışmalarımızı paylaşacağımız, Yıldırım Han Toplantı ve Konferans Salonu, dönüşüm projelerinin hazırlandığı Kentsel Tasarım, AR-GE birimi ve Kalite Yönetim Temsilciliği bulunan merkezimiz ilçemizi ortak akılla yönetmemize zemin hazırlayacak” diye konuştu.

Yıldırım’a yeni bir çehre kazandıracak vizyon projelerde gelinen son aşamaları da aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sular Vadisi ve Doğa Parkı’nda kamulaştırılan yapıların yıkım işlemleridevam ediyor. Yalnızca Yıldırımlıların değil Bursalı hemşehrilerimizin de yararlanabileceği benzersiz bir sosyal alan olacak projenin temeli için artık gün sayıyoruz” dedi.

Kültür merkezleri, gençlik merkezleri ve modern pazar alanlarının dönüşümün sosyal ve ekonomik yanını tamamlayacağını vurgulayan Başkan Edebali, “Molla Yegan Kültür Merkezi, bin kişilik çok amaçlı salonuyla sanat ve kültür programlarımıza ev sahipliği yapacak. Tam anlamıyla bir kültür sarayı olacak merkez birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlandı. Gençlik merkezleri, evlatlarımızın kötü alışkanlıklardan korunarak, eğitimli ve donanımlı fertler olarak yetişmesine katkı sağlayacak. Kapalı pazar yerleri hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza sağlıklı alışveriş olanağı taşıyacak” şeklinde konuştu.

Mevlana Ulus Kentsel dönüşüm projesi hakkında da detaylı bilgi aktaran Edebali, “Bölgede ticari alanlar, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık ve spor alanları ile yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Kentsel dönüşümdeki en önemli maksadımız vatandaşlarımızın dönüşüm sonrası da yine aynı bölgede yeni konutlarda yaşamasıdır. Bu haliyle de proje tamamlandığında Türkiye’de dönüşüme örnek bir çalışma ortaya koymuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Dönüşümün mutfağına tam not

Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nin Türkiye’de kentsel dönüşümde örnek gösterilecek bir tesis olduğunu belirten RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, “Tamamen vatandaşlara yönelik inşa edilmiş bu merkez, kentsel dönüşümde akıllardaki soru işaretlerini kaldıracak. Yıldırım’da birçok bölgede planlanan kentsel dönüşüm vatandaşlara sağlıklı, güvenli ve modern bir şehirde yaşama imkanı sunacak. Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’nin öncülüğünde Yıldırım, Bursa’nın yeni cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu. İHA