Ana sayfa Emlak Konutta Yeni ...

Konutta Yeni Kampanya Geliyor!

Medyada yer alan haberlere göre konut sektörünün öncü dernekleri GYODER, KONUTDER ve INDER, Emlak Konut GYO’nun desteğiyle yarın yeni bir konut kampanyası açıklanacak. Konut satışlarını canlandırmayı amaçlayan kampanyanın 31 Ekime kadar sürmesi planlanıyor. Kampanya ile 120 ay vadeli konut satışında faizin yüzde 0.98 bandına kadar çekilmesi ve %20 olan peşinat oranın ise %10 bandına indirilmesi öngörülüyor

Konu ile İlgili Kurum Yorumları Şu Şekilde Yer Aldı:

Tacirler Yatırım

Gayrimenkul Sektörü – Medyada yer alan haberde, gayrimenkul sektörünün öncü dernekleri olan GYODER, Inder ve Konutder’in üyelerinin yarın başlatacakları kampanyada, sattıkları konutların fiyatlarında %10-20 indirime gidecekleri, konut kredi faiz oranlarını 120 ay için aylık %0,98’e indireceklerini ve peşin ödeme miktarını %20’den %10’a indireceklerini açıklandı. Söz konusu kampanya 31 Ekim 2018 tarihine kadar geçerli olacaktır.

Oyak Yatırım

KONUT Basında yer alan haberlere göre önce gelen konut geliştiricileri tarafından yeni bir konut kampanyası gündemde. Peşin alımlarda %10-20 fiyat indirimi ya da firma bünyelerinde 120 aya kadar vade ve 0.98 faiz oranı planlanıyor. Bu yönden kampanyaların konut satışlarında herhangi bir sert düşüşün önüne geçilmesi açısından önemli olabileceğini düşünüyoruz. Kampanya detaylarının yarın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sektör temsilcilerinin dahil olacağı bir toplantı açıklanması bekleniyor.

Vakıf Yatırım

Konut Sektörü: Basında yer alan bir habere göre, gayrimenkul sektörü temsilcilerinin stok konutları eritmek ve pazarı hareketlendirmek için yeni bir kampanya başlatacakları belirtiliyor. 31 Ekim’e kadar sürecek kampanyada konut fiyatlarında %10 ile 20 arasında indirime gidilmesinin planlandığı belirtilirken, %2’yi aşan konut kredi faizlerinin 120 ayda 0.98’e çekilmesi, %20 olan peşinat oranının da yarı yarıya düşmesinin beklendiği ifade ediliyor. (Kaynak: Cnntürk) Yorum: Daha önce de konut stokunu eritmeye yönelik kampanyaların devreye alındığı sektörde, yeni kampanya ile sağlanacak uygun finansman olanağının konut satışlarını canlandırmasını beklerken, haberin GYO hisselerine olumlu yansıyacağını tahmin ediyoruz.