Ana sayfa Emlak İstanbul&#821...

İstanbul’un O Bölgesinde Kira Fiyatları Son 5 Yılda Rekor Düzeyde Arttı

istanbul-18-maslak

İstanbul’un Yeni Çekim İş Hayatıın Gözdesi ve Finansın Merkezi Maslak’ta Ofis Kiraları Son 5 Yılda Rekor Düzeyde Arttı.

Metrekare bazında ofis kira fiyatlarının son 5 yılda yüzde 50 arttığı İstanbul Maslak, bu alanda zirveye oynuyor. İstanbul’da 1990’larda başlayan gökdelenli yaşam, Levent ve Maslak hattında hız kazanırken, son yıllarda kentin diğer bölgelerine de sıçradı. Ayrıca Maslak bölgesindeki Atatürk Oto Sanayi üzerinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi de sektörün tüm paydaşları tarafından büyük bir ilgiyle bekleniyor.

Maslak bölgesinde yapılan araştırmalar ve incelemeler, konutların metrekaresinin 6 bin 500 ile 9 bin 500 lira arasında değiştiğini gösteriyor. Bölgede satılık ofis stokunun ise az ve metrekaresinin de 4-6 bin dolar seviyesinde olduğu ifade ediliyor. A sınıfı ofis niteliğindeki projelere ev sahipliği yapan Maslak’ta kiralık ofis stokunun yoğun olduğu ve ofislerin kira birim değerlerinin kur artışlarıyla ortalama 24 ile 28 dolar arasında değiştiği belirtiliyor.

ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Cendere Vadisi Yenileme Projesi, Kağıthane Metro çalışması gibi önemli yatırım ve gelişmelere istinaden, Maslak-Ayazağa bölgesinin de çehresinin gelecek senelerde değişmesi bekleniyor. Bu gelişmelerle taşınmazların konumlandığı bölgeye ulaşım imkanlarının da artacağına dikkat çekiliyor.

 

KAYNAK: İTO HABER