Ana sayfa Haberler Önümüzdeki 3 ...

Önümüzdeki 3 Yılda Finans Sektörü Çalışanları İçin Kriterler Değişecek!

Önümüzdeki 3 Yılda Finans Sektörü Çalışanları İçin Kriterler Değişecek!Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 13-14 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İki gün süren Kongreyi, başta sermaye piyasaları olmak üzere, finans ve diğer birçok sektörü temsilen yaklaşık 8 binin üzerinde kişi izledi.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Kongre panellerinde yapısal reformlar, ticaret savaşları, girişimcilik gibi makroekonomik konular; yapay zeka ve etkileri, teknolojinin finansal mimariyi ve iş modellerini değiştirmesi, gelecekte istihdamın nasıl olacağı, müşteriyi tanıma kuralına ilişkin fintek uygulamaları, blockchain uygulama örnekleri gibi yıkıcı teknolojilerin etkileri; kur ve faiz riskinin yönetimi, sermaye piyasası ihraç süreçleri ve halka açılma yoluyla kaynak yaratma alternatifleri, gayrimenkul ve girişim sermayesi fonları gibi gündemde yer alan birçok konu tartışıldı.

Tartışılan konular arasındaki yapay zeka ve etkileri, finansal mimari ile konular özellikle finans sektörü çalışanlarını ilgilendirmekte. Biz de bu konuları SPL genel müdürü Tuba Ertugay Yıldız’a yönelttik. Yapay zeka ve diğer teknolojik uygulamalar finans sektörünü ve bu sektörde çalışanları nasıl etkileyecek. Kendisi bize önümüzdeki 3 sene içinde önemli kriterlerin değişeceğini aktardı. İşte o röportajımız